Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Wątek: Tysiące pytań bez odpowiedzi - M62 a M62TU.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP

    Post Tysiące pytań bez odpowiedzi - M62 a M62TU.

    Cześć,

    Z racji tego, że już wielkimi krokami przygotowuję się do zakupu E38 i... jak to mówią "im dalej w las... "

    No i pewnego dnia napotkałem taką ciekawostkę, że UWAGA 728iA spala praktycznie tyle samo (lub z 1-2l mniej) co 735iA przy normalnej jeździe << teoretycznie może i by to miało jakieś wytłumaczenie ale jak jest w rzeczywistości ?

    Szczerze mówiąc bardziej jakoś zaczynam obstawać za 735iA (tak wiem, lepiej 740iA - z tym, że cena zakupu dobrego egzemplarza jest prawie x2 więc odpada).

    Jednak by nie było tak kolorowo i tutaj pojawiają się pytania bez odpowiedzi :D

    Co chciałbym wiedzieć:

    1. Jaka skrzynia występuje w 735iA DO 1998roku i PO 1998 roku oraz jak z wytrzymałością tych skrzyń przy tym silniku.
    2. Jakie są różnice poza Vanosem w silnikach M62TU, ponieważ M52 nigdy w życiu już nie kupię z TU - ceny części x3 w dodatku padające zawory DISA, przepustnice, cewki i co tylko można sobie wyobrazić (czyt. to co było zmienione względem zwykłego M52)
    3. Czy silnik M62TU faktycznie ma lepszą dynamikę 0-100km/h oraz niższe spalanie względem M62 ?
    4. Czy M62TuB35 ma alternator chłodzony cieczą ?
    5. Jak z trwałością M52B28, M62B35 i M62TuB35 - Vanosy, rozrząd, trzymanie mocy po tylu latach i takim przebiegu ( powiedzmy około 250-350 tys. )
    6. Jaka jest wasza opinia odnośnie E38 jeżeli chodzi o karoserię - często zdarza się tak, że egzemplarze z 1994-1998 mają idealną blachę a te z 1999-2001 już rdzewieją mimo, że są "bezwypadkowe" teoretycznie - fakt czy mit ?
    7. Czy zbiorniki paliwa gniją w każdym E38 czy np. od któregoś rocznika są jakoś zabezpieczone lepiej ?
    8. Ile sond lambda ma M62 oraz M62Tu bo jak rozumiem w M52 są 2 a w M52TU są 4 ?
    9. Auto będzie z LPG więc możecie jakieś sugestie dodać odnośnie gazu :D


    Nie przekreślam 728i więc opinia posiadaczy będzie dla mnie bardzo cenna.

    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc lub chociażby odnośniki do tematów na forum bo tyle lat a ja za cholerę nie wiem jak działa ta wyszukiwarka :D

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    142
    BMW
    E38 M62B35
    Skąd
    Warszawa
    Witaj, posiadam osobiście m62b35 a mój kolega m62tub35. Więc może dołożę swoje 3 grosze.

    1. 5hp24 występuje w obu wersjach.
    2. Z wazniejszych rzeczy to alternator chłodzony cieczą, vanos i trochę więcej elektroniki http://7er.pl/showthread.php/24146-R...em-m62tu-a-m62
    3. Dynamika jest podobna roznica to 3 KM na korzyść TU, spalanie w Tu również jest niższe przynajmniej tak jest u mojego kolegi.
    4. Tak, kosztowna sprawa do naprawy w porównaniu do zwykłego alternatora.
    5. Loteria. W zależności w jakim stanie kupisz, po tylu latach wszystko może się nieoczekiwanie rozpaść i cżyć nowszy silnik tym drodzy w utrzymaniu.
    6. Podobnie jak z punktem 5, jak dbasz tak masz. Wiele czynnikow na to wpływa. Wiele e38 gnije najpierw na rantach drzwi, nadkoli i tylna klapa nad tablica rejestracyjna. Na pewno jest kilka egzemplarzy bez grama rdzy ale są to pojedyncze jednostki które są bardzo zadbane. 20 lat robi swoje.
    7. Tego nie wiem czy po lifcie ma lepiej zabezpieczony bak, wiem że wiele przypadków rozszczelnienia baku to awaria odpowietrzenia np zatkany filtr weglowy baku który rozszczelnia wszystko.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    dzięki za konkretną odpowiedź, a jak mają się części do tych silników ? (przepustnica, cewki, alternator, termostat itp) - m62 i m62tu ma to samo czy wszystko inne ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    142
    BMW
    E38 M62B35
    Skąd
    Warszawa
    Najlepiej popatrz na allegro, bmw Silesia masz różne firmy i różne ceny.
    Możesz kupić wahacz za 100zl a możesz i kupić za 400. Rozbieżność cenowa jest spora.
    Inny alternator i w Tu jest elektroniczna przepustnica
    Ostatnio edytowane przez Matjag556 ; 27-02-2017 o 23:35

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    1. Tak jak kolega pisał 5HP24 skrzynia skrzynią, bardziej skłaniałbym się ku konwerterowi który raczej zacznie się sypać w okolicy 300 tys (wiadomo im więcej Nm tym większe ciosy dostaje). Co do skrzyni sam posiadam, póki co wszystko jest w porządku przeszła jedną dolewkę oleju. Słyszałem o pękających koszach ale nie wierzę że dzieje się to z przypadku raczej z fantazji bądź zaniedbania właściciela z wymianą oleju, historie typu R na D w trakcie toczenia i piz...a itp

    2. Wersja M62TU posiada to co koledzy pisali powyżej. Bolączką są natomiast pękające ślizgi rozrządu (głównie przez zaniedbany napinacz główny który też trzeba sprawdzać przy zakupie) no i nieszczęsny termostat z grzałką który potrafi rozgrzać chłodziwo do 115 stopni z racji ekologii (pasuje wersja od 740D na 85stopni). Radzę dobrze sprawdzić rozrząd i VANOS'y. Zaletą np jest cena przepływki względem innych motorów. Cewki świece filtry to samo co w M62. Filtr paliwa droższy. Pocące się uszczelki dekli ale to w każdym V8. Mam już ten motor prawie 3 lata i póki co wymieniłem 1 cewkę pompę wody i regulator napięcia w alternatorze. (Nie mówię tutaj o zapobiegawczej robocie rozrządu po zakupie motoru).

    3. Dynamika jest odczuwalna. Dużo niżej osiąga duże momenty obrotowe. Natomiast nie przekłada się to na przyspieszenie do 100. Spalanie faktycznie deko niższe ale nie ma szału. Miałem w tym aucie wcześniej M62TUB35 i powiem szczerze że różnica w dynamice spora (to jednak jest prawie 100Nm). Jeżeli miałbym teraz wybierać szukałbym koniecznie 4.4 a nie 3.5. Spalanie praktycznie takie samo a dynamika sporo lepsza. Co do M62 miałem okazję jeździć 540i z M62B44 pod maską i jak już się wkręci robi nawet lepszą robotę niż TU. Do miejskiej jazdy lepiej jest jednak z "klepakiem" bo całkiem przyjemnie wciska w fotel.

    4. M62TUB35 ma taki sam osprzęt co M62TUB44. Różnica jest w przepływomierzu a konkretniej w średnicy bo element mierzący jest taki sam.

    5. Ja się mogę wypowiedzieć tylko na temat tego co posiadałem M60B40 to wiadomo pancernik. TU3.5 po "teoretycznym" 270000 ślizg pęknięty po demontażu objaw - poranny grzechot przy odpaleniu. Niestety za późno zdiagnozowany uwalony napinacz szyny głównej który spowodował pęknięcie. W zakupionym 4.4 z pewnym przebiegiem około 270000 ślizgi napinacz i wszystko inne było całe ale niestety mocowanie ślizgów skruszyło się w dłoniach przy demontażu więc raczej przy tym przebiegu zapobiegawczo należy wymienić rozrząd a jak rozrząd to i najlepiej VANOSy i uszczelnienia. Koszty na tę chwilę są mi nieznane.
    http://7er.pl/showthread.php/31865-w...mowiczow/page2 - tutaj jest wycena mojej roboty.
    Przy M62B44 nic nie było robione i sprawdzane wszystko śmigało jak należy 320000 przebiegu.

    6. Trudno powiedzieć bo często te przedlifty były już malowane bądź miały wymieniane elementy. Miałem przedlifta leciały ranty drzwi klapa tylna i błotniki, teraz mam polifta i póki co najgorszy ból dupy to nieszczęsne ranty i otwory nad zderzakiem z tyłu (między listwą pod klapą a zderzakiem) które już musiałem malować. Błotniki i tylna klapa o dziwo jest w porządku.

    7. Brak info wiem że ja w polifcie i przedlifcie wymieniałem bak. Przypadek? trudno powiedzieć.

    8. M62TU ma 4 sondy 2szt przed 2szt za katem. pierwsze korygują dawkę drugie sprawdzają sprawność katalizatora.

    9. Nie dawaj partaczom bo widziałem wiele E38 z założonym gazem chyba przez bednarza albo piekarza.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Ja napiszę po raz kolejny to samo jak kupowałem e38 to powiedziałem że nie kupię auta z silnikiem 2.8 celowałem w 3.5 i 4.4 ale patrz na dany egzemplarz a nie szukaj tylko danej wersji silnikowej. E38 ma już parę lat (duża część już jest pełnoletnia) więc każde może być zajechane. Ja kpiłem właśnie 2.8 bo w mojej okolicy nie było w dobrym stanie e38 z większym silnikiem. Moje zdanie jest takie że jednak przedlifty mają lepszą blachę, ja mam polifta kuzyn przedlifta i u mnie było kilka ognisk korozji (w standardowych miejscach na drzwiach) a u kuzyna nie ma (oba auta niemalowane mierzone miernikiem). Gaz zakładaj u dobrego majstra co się na tym zna bo partacz to i markowe podzespoły może źle założyć.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli miałbym wybierać pomiędzy 728 a 735 to wybrałbym 2.8. Prosty silnik, tani w eksploatacji i wcale nie taki słaby jak mogłoby się to wydawać. Opinie o tym że to auto "nie jedzie" wydawane są zazwyczaj przez osoby, które nigdy tym autem nie jechały. Na niekorzyść B35 wymienić należy typowe bolączki V8, które ciężko i nietanio jest doprowadzić do ładu. Poza tym, jeśli będziesz chciał później auto odsprzedać to szybciej sprzedasz 2.8 niż 3.5.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Jeśli miałbym wybierać pomiędzy 728 a 735 to wybrałbym 2.8. Prosty silnik, tani w eksploatacji

    Zgadzam się chyba że zależy Ci na szpanowaniu kumplom że masz V8 , ale to chyba nie jest warte żadnych pieniędzy. Szczególnie tych zaoszczędzonych na eksploatacji R6.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Na plus V-ki jej dźwięk

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    142
    BMW
    E38 M62B35
    Skąd
    Warszawa
    Kolega myśli o 2,8 a Wy mu proponujęcie 4,4. Przecież to wielka przepaść w mocy i kosztach eksploatacji.
    Widzę że miałeś już v8 w e32, jak wspominasz ten okres? Dawałes radę finansowo, o moc się nie nie pytam bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
    Odpowiedź sobie na ważne pytanie czy chcesz jeździć wygodnie i zarazem oszczędnie czy raczej miec spory nadmiar mocy i nie martwić się o finanse. Silników 2.8 jest bardzo dużo więc wszystko odkupisz za grosze w porównaniu do v8.
    Powiedz do jakiej kwoty chcesz przeznaczyć na e38?

Podobne wątki

  1. [E32] E32 z otomoto za 3 tysiące - 735 z gazem
    Przez Pawlogw w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 16:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •