Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Sportowe dostosowanie podwozia - problem z częściami

  1. #11
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Zapytam inaczej, chcesz mieć wszystko ori zgodnie z VIN'em czy tylko ori ?
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  2. #12
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    Oczywiście że chcę mieć wszystko zgodnie z VINem.

    Ale jeśli to jest niemożliwe - to ewentualnie jestem w stanie zrezygnować z tej opcji, ale wtedy bym musiał zrobić tak, jak gdyby tej opcji w VINie nie było.

  3. #13
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    A więc pogrzebałem i co wyszło:
    - ta opcja różni się tylko amortyzatorami (są twardsze)
    - reszta (sprężyna i stabilizator) jest taka sama
    - ta opcja była darmowa przy zakupie tylko 750i/750iL (pewnie dlatego została wybrana)

    Dlatego spokojnie można zrezygnować z tej opcji i założyć standardowe amortyzatory - będzie bardziej komfortowo i według mnie bardziej pasuje do "siódemki".

    Ale jest jeszcze inny problem: tylne amortyzatory są z nivo i ze sportowym ustawieniem zawieszenia. Znaleźć standardowe z nivo nie ma szans, a z nivo rezygnować nie mam zamiaru. Więc trochę niefajnie.
    Ostatnio edytowane przez Val ; 16-05-2019 o 01:20

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

  5. #15
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    Ale to dla trzylitrówki, a ja mam pięcio.

    Mam jeszcze pytanie: ponieważ w tych modelach z przodu wymienny jest sam wkład amortyzatora - to czy jest możliwe, że:
    - te dwa rodzaje zawieszenia różnią się tylko wkładami?
    - sama kolumna McPhersona jest taka sama?

    I jeszcze jedno: to prawda, że:
    - po wymianie wkładu trzeba go zalać olejem?
    - jeśli tak, to jakim?

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez Val Zobacz posta
    Ale to dla trzylitrówki, a ja mam pięcio.

    Mam jeszcze pytanie: ponieważ w tych modelach z przodu wymienny jest sam wkład amortyzatora - to czy jest możliwe, że:
    - te dwa rodzaje zawieszenia różnią się tylko wkładami?
    - sama kolumna McPhersona jest taka sama?

    I jeszcze jedno: to prawda, że:
    - po wymianie wkładu trzeba go zalać olejem?
    - jeśli tak, to jakim?
    Ja daje hydrauliczny a zalewasz by lepiej tłumiło i była możliwość ich wyciągnięcia po x latach. Pewnie różnica tylko w amorach bo reszta będzie zamienna nawet z e34

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar AdiX
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    57
    BMW
    E32 740iL '93
    Skąd
    Łódź
    Blog
    9
    Kolego Val, czeka cię praca łowcy części ;) Aukcje PL / Europa. Są dni, że nie znajdziesz nic. Nivo czasem się pojawiają - zregenerujesz (np Nagengast lub Balux) i trochę pojeździsz. Polecam zapisanie sobie stron z wyszukiwaniem do zakładek przeglądarki i odpalanie co jakiś czas. 1500 w ASO to i tak nieźle, w porównaniu z takimi np. przednimi amorkami EDC :/
    Powodzenia!
    (OO=[_][_]=OO)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Było pisane na forum, że jest dostępny wkład amortyzatora zastępujący oryginał Sachs, podawałem nawet nazwę oryginału.

    Nie dość że nikt tego nie szuka, to każdy kolejny nabywca nowego dla niego 30 letniego auta, zadaje to samo pytanie.

    Ten wątek idzie nawet o krok dalej, gdyż autor sam zadaje pytania, na które odpowiedziano już 100 razy, po czym sam udziela też sobie odpowiedzi, poprawiając innych.

    Cwany ruch jak na nowo przybyłego.

    Nie, wkłady nie są jedyną różnicą w tych zawieszeniach, nie, sprężyny nie są takie samie i tak, jest oryginał który można kupić poza ASO.

    Tak, zauważyliśmy że masz 5 litrówke, w sumie to budżet na ASO pewnie też.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #19
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    Bardzo ciekawy post. Dowiedziałem się o sobie dużo nowego - że jestem cwaniakiem i bogaczem, który zarejestrował się na tym forum tylko dlatego, żeby się pochwalić, że ma M70B50 itd.

    A jeśli by autor tego postu uważnie się wczytał w to, co piszę - to może by zrozumiał, że auto kupiłem pod koniec stycznia tego roku, do tego czasu w ogóle nie miałem do czynienia z BMW (ale zawsze mi się podobała E32 i zawsze ja chciałem mieć). A że jest to stare auto - to pewne informacje jest ciężko zdobyć, więc zwróciłem się o pomoc na tym forum. Co udało mi się w międzyczasie wyczytać - opisywałem tutaj.

    A skoro jesteś taki mądry - to pomóż mi, napisz, na czym polega różnica pomiędzy tymi zawieszeniami, będę wdzięczny. Bo ja poza amortyzatorami żadnej różnicy nie widzę.

    Budżet na ASO mam, ale tu nie o to chodzi. Nie lubię przepłacać tam, gdzie mogę tego nie robić. Tak, przy okazji - dzisiaj byłem w ASO (Inchcape we Wrocławiu) i tam jeden amortyzator (zwykłe zawieszenie, nie chcę sportowego dostosowania podwozia) kosztuje 1220 zł. Jeśli nie znajdę nic (a szukałem już w kilku sklepach) - to kupię tam. A do tyłu amortyzatory do zwykłego zawieszenia z nivo już w ogóle nie są dostępne.
    Ostatnio edytowane przez Val ; 21-03-2017 o 00:19

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Val Zobacz posta
    Bardzo ciekawy post. Dowiedziałem się o sobie dużo nowego - że jestem cwaniakiem i bogaczem, który zarejestrował się na tym forum tylko dlatego, żeby się pochwalić, że ma M70B50 itd.

    A jeśli by autor tego postu uważnie się wczytał w to, co piszę - to może by zrozumiał, że auto kupiłem pod koniec stycznia tego roku, do tego czasu w ogóle nie miałem do czynienia z BMW (ale zawsze mi się podobała E32 i zawsze ja chciałem mieć). A że jest to stare auto - to pewne informacje jest ciężko zdobyć, więc zwróciłem się o pomoc na tym forum. Co udało mi się w międzyczasie wyczytać - opisywałem tutaj.

    A skoro jesteś taki mądry - to pomóż mi, napisz, na czym polega różnica pomiędzy tymi zawieszeniami, będę wdzięczny. Bo ja poza amortyzatorami żadnej różnicy nie widzę.

    Budżet na ASO mam, ale tu nie o to chodzi. Nie lubię przepłacać tam, gdzie mogę tego nie robić. Tak, przy okazji - dzisiaj byłem w ASO (Inchcape we Wrocławiu) i tam jeden amortyzator (zwykłe zawieszenie, nie chcę sportowego dostosowania podwozia) kosztuje 1220 zł. Jeśli nie znajdę nic - to kupię tam. A do tyłu amortyzatory do zwykłego zawieszenia z nivo już w ogóle nie są dostępne.
    Odrobina pokory na początek bardzo się przyda, niezależnie od tego kim jesteś, co sobą reprezentujesz i jaki masz budżet.

    Nie wpieraj mi mądrości, po mojej stronie jest więcej doświadczenia niż posiadasz na tą chwilę, dlatego nie poprawiaj starych użytkowników, którzy odpowiedzieli na pytania które stawiałeś.

    Jeśli to akceptujesz, możemy pisać dalej, jeśli jednak chcesz mnie pouczać wyliczając czego nie zrozumiałem z twoich dotychczasowych wypowiedzi, to zostaje ci walka z wyszukiwarką google i szukanie info o autach, które na szczęście zostały w najdrobniejszych elementach rozpracowane, zanim zapanowały czasy wrzucania wszystkiego do netu.
    Czarne e32 w benzynie!


Podobne wątki

  1. osłony podwozia problem
    Przez sebalg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 11:09
  2. Sportowe dostosowanie podwozia
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 20:16
  3. Koniec szrotów z używanymi częściami
    Przez michal_5000 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 13:29
  4. [mechanika] Sportowe dostosowanie podwozia
    Przez myszor10 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 11:30
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •