Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Regeneracja krzyżaka kolumny kierowniczej BMW E65

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła

    Post Regeneracja krzyżaka kolumny kierowniczej BMW E65

    Witam
    Czy ktoś z Was regenerował/wymieniał krzyżak kolumny kierowniczej? Cena nowego elementu jest pewnie zaporowa, z używką może być róźnie, dlatego moje pytanie czy ktoś walczył z tematem? Wkurzające są te stuki na nierównościach przy niedużej prędkości..

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ceny to 950zł za krzyżak u góry i 700zł za dół. Jak patrzę, to obie części praktycznie niedostępne poza ASO. Sklepy, które je mają, pewnie też je z ASO biorą.

    Nie robiłem tego nigdy, ale najprędzej bym zadzwonił do warsztatu regenerującego wały napędowe. Oni tam mają doświadczenie z kardanami.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    W BMW standardem jest stukajacy magiel a nie krzyżaki. Lewy drążek ma luz Góra dół. Czasami pomaga regulacja ale jak już ślimak jest bardziej zużyty to regeneracja. Podobno najlepsze wyjście to obrócić slimak o 180° i wtedy ten luz będzie w skrajnym położeniu czyli przy pełnym skrecie. Aby to szybko zdiagnozować czy to to wystarczy przy jeździe po nierówności mieć skręcone koła. Jeżeli to magiel to wtedy będzie cicho.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Jeden mechanik stwierdził stuki na krzyżaku, nie na maglu, muszę pojechać jeszcze w inne miejsce to zweryfikować.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Podobno najlepsze wyjście to obrócić slimak o 180° i wtedy ten luz będzie w skrajnym położeniu czyli przy pełnym skrecie.
    Sprytny tips miro. O takim czymś nigdy bym nie pomyślał, ale faktycznie pomysł jest fenomenalny.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Powiedział mi to facet co od lat regeneruje magle itp a ,że jest to dobry kolega znajomego zdradził mi ten sekret bo jest to dużo lepsze rozwiązanie niż napawanie czy coś takiego. Luzik ten będzie wtedy na pełnych skręconych kołach z jednaj strony a ten zakres używa się tylko do celów parkingowych. Oczywiście magiel i tak i tak trzeba niestety wymontować z auta co nie jest proste w E65 i poddać go gruntownej weryfikacji czy dodatkowo nie jest zużyta listwa zębata. On mi mówił ,że w BMW najczęściej jednak ślimak się zużywa więc wystarczy go obrócić dać nowy kamień i uszczelnienia i powinien być spokój na kolejne 200kkm.
    Mój kolega ma BMW F32 z przebiegiem 90kkm i w niej już też stuka.Porażka a do tego u niego gorzej bo jest elektryczna.

Podobne wątki

  1. Krzyżak łącznik kolumny kierowniczej
    Przez andre1981 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 13:31
  2. [pozostale] Luz na krzyżaku kolumny kierowniczej
    Przez mortek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 04:24
  3. Wymiana krzyżaka przy kolumnie kierowniczej e38
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 18:44
  4. schemat demontarzu kolumny kierowniczej
    Przez kpl29 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •