Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Konwenter

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom

    Post Konwenter

    Wiatm. Panowie mam pytanie odnośnie regeneracji konwentera. Jak to widzicie jako użytkownicy? Falują mi obroty i 99% ludzi mówi że to sprzęgło. Czy macie jakiś sprawdzony zakład który to robi. Ktoś mi poleca koło Kielc dokładnie nie pamiętam gdzie to jest, ale będę wiedział chyba dziś. Pasuje mi to gdyż chodzi o odległość. Im bliżej Radomia tym lepiej.
    Czy mogą być jeszcze inne powody falowania obrotów.?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    101
    BMW
    E65 3.0d 02' i C43 AMG
    Skąd
    Warszawa
    Hej,
    a powiedz...obroty Ci falują podczas jazdy (czyli noga na pedale gazu)? Czy może jak zdejmiesz noge i zwalniasz bez hamowania?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Witaj.Raczej na pewno konwenter.Olej pewnie sprawdzałeś ? Koło Kielc słyszałem o 2 zakładach.1 ok a 2 nie koniecznie.A w Pionkach byłeś ? Podobno niezły jest od skrzyń.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Obroty falują podczas jazdy bardziej przy stałej prędkości, jeżeli zdejmę nogę z gazu to raczej to nie następuje. Podczas przyspieszania na pełnej mocy ( czyli gaz w podłodze) też nie falują nisko dopiero pod koniec obrotomierza +/- od 4tys występuje dziwne zjawisko jakby ( a la szarpnięcie ) odczuwalne bardziej pod względem spadku mocy niż szarpnięcia.

    Nie byłem w pionkach a pod Kielcami to miejscowość Bodzentyń lub coś takiego.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    U mnie zauważyłem że faluje podczas zdjecia nogi z pedału gazu. Czy to też objaw konwertera?

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    101
    BMW
    E65 3.0d 02' i C43 AMG
    Skąd
    Warszawa
    no właśnie u mnie lekko faluje jak zdejme noge z gazu i zwalniam tak od ok 80 do 50kmh.

    podczas jazdy, przyspieszania nic takie nie wystapuje...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Czy ktoś z was ma wiedzę na taki temat. Chodzi o to czy konwenter od bmw x5 231km napęd na 4koła 2008r będzie pasował do 730d 218km tył napęd 2003r. Mogę mieć taki konwenter od kolegi, używany ale w dobrym stanie. Czy możliwe jest żeby pasował?

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    U mnie zauważyłem że faluje podczas zdjecia nogi z pedału gazu. Czy to też objaw konwertera?

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
    Cytat Zamieszczone przez Przemo Zobacz posta
    no właśnie u mnie lekko faluje jak zdejme noge z gazu i zwalniam tak od ok 80 do 50kmh.

    podczas jazdy, przyspieszania nic takie nie wystapuje...
    Też to czasami mam (nie zawsze). Ja podejrzewam tu świrowanie skrzyni i zmienianie biegu góra/dół. To bardzo łatwo sprawdzić przechodząc w tryb manualny, tylko że nigdy nie dane mi było jeszcze tego zrobić :D

    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    Czy ktoś z was ma wiedzę na taki temat. Chodzi o to czy konwenter od bmw x5 231km napęd na 4koła 2008r będzie pasował do 730d 218km tył napęd 2003r. Mogę mieć taki konwenter od kolegi, używany ale w dobrym stanie. Czy możliwe jest żeby pasował?
    Uderzaj do Sebka. On powinien wiedzieć :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A czy jest jakis inny objaw uszkodzonego sprzegla prócz falowania?

    Juz tyle czasu mam dylemat czy robic moje sprzeglo. Zadnych falowan nie ma lecz podczas przyspieszania : pierwszy bieg idzie idealnie, drugi bieg w zaleznosci jak mocno przyspieszam moze byc dobrze moze byc zle, natomiat 3 bieg robi sie tak jakbym jechal na polsprzegle i stopniowo coraz bardziej je zapinal az zapnie calkowicie, kolejny bieg po tym "zapieciu calkowitym" juz jest dobrze.. W zaleznosci od dynamiki jazdy dzieje sie to od 2 do nawet 5 biegu wiec skrzynie wykluczam aby na kazdym biegu sie sliskala?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •