Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Walka z lewym powietrzem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec

    Post Walka z lewym powietrzem

    Od kilkunastu dni mam dziwny objaw, a mianowicie auto po odpaleniu gaśnie (nie zawsze) a podczas jazdy, gdy mam lekko tylko wciśnięty pedał gazu, da się odczuć takie delikatne szarpanie silnikiem (nie podczas przyspieszania czy zwalniania, tylko podczas stałej jazdy na lekko przyciśniętym pedale gazu). Po lekturze wujka gugiela dochodzę do wniosku, że może to być problem z którym próbuję uporać się od dłuższego czasu, a mianowicie lewe powietrze. Jako że nie mam dostępu do komputera, postanowiłem wreszcie zmienić rurę gumową łączącą przepływomierz z przepustnicą. Zauważyłem jednak coś ciekawego, na rysunku OEM jest taka gumowa uszczelka na przepustnicy (nr. 5 na rysunku). I teraz pytanie, czy brak tej uszczelki może być powodem tych dziwnych objawów? A może ktoś miał podobnie i może cos doradzić?


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    153
    BMW
    było: e38 730d '01, e46 328i '98, e39 520d '01, e38 740iL '00, e61 530xi '05, jest : e61 520d '07
    Skąd
    szczebrzeszyn
    Kup samostart czy jakis inny plak i spryskaj wszystkie newralgiczne punkty którymi może brać lewe powietrze. Jezeli pobiera obroty powinny wzrosnąć

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Ja w R6 inaczej to sprawdzałem. Zdjąłem wężyk podciśnienia co idzie do listwy wtryskowej, podłączyłem pistolet ze sprężonym powietrzem przez reduktor nastawiając około 1B. Zrzuciłem rurę dolotową przy przepustnicy i zacząłem dmuchać powietrze. Miejsca newralgiczne oblałem płynem do sprawdzania szczelności opon i znalazłem kilka nieszczelności. Co ciekawe psikając w nie plakiem nie było żadnej reakcji.
    Podobną próbę zrobiłem następnie z złożoną rurą dolotową, ale z lekko słabszym ciśnieniem.

    Pracuję na warsztacie stąd miałem wszystko co potrzebne do tego testu pod ręką, wpadłem na ten pomysł podczas testowania przez mechaników wymiennika ciepła u jednego z naszych klientów.
    Wiadomo, że nie każdy ma warsztat pod domem, ale chyba znajdzie się kolega na warsztacie bądź jakiś bliższy mechanik :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar trajano
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    177
    BMW
    E38 740i (m62b44) (5hp30) LPG
    Skąd
    Sosnowiec
    Użyłem kiedyś do tego papierosa elektronicznego. Na dmuchnąłem we wlot dymem i patrzyłem gdzie ucieka. Teraz też tak będę musiał zrobić.

  5. #5
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    z tym papierosem to dobry pomysł mozna połączyć pomysł kolegi z wężyk podciśnienia co idzie do listwy wtryskowej i dodać do tego zadymiacz jakiś w postaci e-fajka :).. i widać wtedy jak u david copperfield`a gdzie dusza auta ucieka podczas pracy :)

Podobne wątki

  1. e39 problem z powietrzem
    Przez pawelsl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 21:42
  2. problemy z powietrzem w m62b44....inpa
    Przez royal w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 21:15
  3. [ wnetrze] Problem z nawiemami i powietrzem
    Przez Makaveli w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-11-2010, 20:20
  4. [mechanika] stukanie w lewym tylnym kole.
    Przez Darek87 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2010, 13:07
  5. Problem z lewym stopem.
    Przez biemdabljufan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-03-2008, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •