Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Akumulator E65 3.0d Sznajder AGM czy tradycyjny Juasa

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    W koncu dałeś coś sobie też powiedzieć. Cieszę się ,że dochodzimy do porozumienia :) Jeżeli chodzi o natężenie ładowania aku AGM producent akumulatora Banner 92 Aah twierdzi ze ładowanie tego akumulatora AGM powinna być na poziomie 1/20 pojemności a nie 1/10 jak w przypadku zwykłych kwasiaków.
    AGM wymaga więcej zainteresowania niż zwykły kwasiak, za to dłużej popracuje, ale jeśli potraktujemy go jak zwykłe aku, padnie po paru latach. Jedyny jeszcze ratunek to ciągła eksploatacja , jak i dłuższe trasy, oraz alternator który poda 14.7V
    Problem z AGM jest taki, że one nie były wyprodukowane aby je montować w aucie, tylko jako zasilanie sprzętu militarnego, gdzie pobory prądu są nieco inne jak w aucie.
    Zostały zaadaptowane pod coraz mocniejsze wymagania tzw. głębokiego rozładowania, głównie w autach z systemem start-stop Czyli oddsysanie prądu z akumulatora, potem szybkie ładowanie i znów to samo.
    Bartek uwierz mi ,że AGM to bardziej bateria niż akumulator, stąd używamy ładowarki a nie prostownika. To wszystko jeżeli komuś zależy na długiej bezproblemowej eksploatacji a jak kogoś stać co 3-4lata kupować nowy to może ładować zwykłym prostownikiem i nic nie kodować i rejestrować w aucie po jego wymianie.

  2. #32
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Zauważ miro, że alternator w aucie nie ładuje ani 1/10 C ani 1/20 C. Gdyby tak było to byś długo nie pojeździł, chyba, że trasy po 10 godzin non stop. To są zalecenie do ładowania zewnętrznego I nadal tylko zalecenia, żeby aku żył jak najdłużej. To dotyczy wszystkich typów aku, im mniejszy prąd ładowania tym mniej ciepła I mniejsza erozja płył ołowianych.
    pozdrawiam Bartek

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Zgadzam się Bartku z Tobą. Tylko wiadomo że każdy chce żeby mu aku jak najdłużej wytrzymało. Jak komuś to jest obojętne to niech ładuje czym chce.....jego wybór. Sterownik w E65 jest dosyć inteligentny po to aby skutecznie operować ładowaniem aku. Vw w Phaetonie zrobił pod tym względem mega bubla i jest to też głównym problemem jego użytkowników. Nie nasz problem :)

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E65
    Skąd
    Bolanda
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Rozladuj Yuase do okolo 11,5V i sie z nim rozstaniesz... kazdy inny sprawny akumulator po naladowaniu bedzie sluzyl jeszcze kilka lat ale w tym przypadku nie bo to sa jednorazowki, nie mowie tu o 5 letnich starych kapciach tylko o kilkumiesiecznych prawie nowkach.



    A czego oczekujesz od sprzedawcy - prawdy ze to syf??
    Masz racje ze sprzedawca sprzeda to co chce Tobie sprzedac a nie to co jest dobre-jak w mięsnym w poniedzialek jak zapytasz czy mięsko świerze (a pewnie weekend leżało) to usłyszysz odpowiedz taką jaka Ciebie satysfakcjonuje, a nie prawde, to juz zalezy od uczciwości sprzedawcy, wróce tylko do jakosci yuasy i bosch i varty , bo to porownywalem na podstawie opinii kilku sprzedawców- pytalem kilku i byly to niezalezne sklepy z czesciami samochodowymi, w warszawie, w oleśnicy, nie jestem na 100%pewien ale chyba w łodzi, konkluzja była o tyle spolaryzowana ze bosch i varta nie produkują dobrych aku.
    Co do yuasy zdanai byly podzielone natomiast nikt nie powiedzial mi ze jest to syf. Ok moze trafilem za naciągczy nie wnikam w to, mam tylko jeden przyklad i ten przypadek trafił na mnie, dotyczy to e36 ktorego jeszcze jestem posiadaczem, otóż , pewnego razu przyjechalem do apteki i kiedy wrocilem auto kompletnie zdechlo aku pokecil kilkanascie razy i bateria klęknęła, po 30 min znalazlem ochotnikow i auto odpalilo na pych(to diesel)
    Ale ruszył, nie gaszac go przejechalem jezcze jakies 8 -10 km, wylaczone w samochodzie bylo wszystko co pobierało prąd, a a auto gaslo i siłą rozpedu odpalało znow na pych, pk tych 8-10 zgasło i dotoczyło się jak na kreskówkach pod bramę domu- na szczescie
    Padł altrnator i nie ladowal aku ktory byl rozladowany , teraz nie bede strzelał ale ponizej 11V mysle ze bylo to mniej, wymienilem alternator, tzn mechanik
    A aku podlaczyl pod jakis prostownik , ktory byl wielki , ładowanie trwalo 4 albo 5 godzin , po tym podjechal mechanik zalozyl aku i auto jezdzi do dzisiaj
    Bez problemu tak jak pisalem wyzej stal chyba z tydzien na mrozie i kiedy wrocilem odpalil za pierwszym razem
    Nie chce się kłócic z Toba czy to syf czy nie syf, doswiadczylem tegona własnej skorze i dziele sie tym co mnie napotkalo apropos yuasy, nie jestem tez jej dealerem, bo samochód rozstaje sie ze mną (e36) I JA Z NIM W POKOJU za "chwilę" ze sprawnym akumulatorem, wiecmoze trafiłeśna parchaty egzemplarz albo ja trafiłem na perełke japońskiej inżynierii :)
    Jestem ciekawy jaki aku jest w nastepnym samochodzie.

  5. #35
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Sylwester. Zobacz posta
    Nie chce się kłócic z Toba czy to syf czy nie syf, doswiadczylem tegona własnej skorze i dziele sie tym co mnie napotkalo apropos yuasy, nie jestem tez jej dealerem, bo samochód rozstaje sie ze mną (e36) I JA Z NIM W POKOJU za "chwilę" ze sprawnym akumulatorem, wiecmoze trafiłeśna parchaty egzemplarz albo ja trafiłem na perełke japońskiej inżynierii :)
    Jestem ciekawy jaki aku jest w nastepnym samochodzie.
    Moje doswiadczenia z Yuasa to nie z jednej sztuki - bo zawsze mozna trafic na wadliwy i to kazdej marki.
    Zle zdanie wyrobilem sobie o nich po kilku takich przypadkach.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. akumulator
    Przez FARAON750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 13:35
  2. [elektryka] Akumulator
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 15:28
  3. [elektryka] Akumulator
    Przez Roobs w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 09:23
  4. Tradycyjny problem z wycieraczkami
    Przez Szafatczew w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 17:49
  5. akumulator.
    Przez turek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 10:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •