Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: czy 7 po liftingu się mniej psuje?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    90
    BMW
    e65 3.6, e46 320d 150km, ex e38 730d, e34 2.0, e36 2.0, e36 1.6
    Skąd
    Śląsk

    Post czy 7 po liftingu się mniej psuje?

    Witam
    czy 7 po liftingu czyli od 2004 roku się mniej psuje?

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ale o co konkretnie pytasz ?

    Lift to delikatna zmiana wyglądu, lekkie podniesienie pojemności w silnikach PB i odświeżenie elektroniki.

    Niema tutaj żadnych różnic pomiędzy przedliftem, miniliftem i liftem jeżeli chodzi o usterki tym bardziej na rynku pojazdów używanych - większą role gra tutaj historia każdego pojedynczego egzemplarza.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    90
    BMW
    e65 3.6, e46 320d 150km, ex e38 730d, e34 2.0, e36 2.0, e36 1.6
    Skąd
    Śląsk
    niby po liftingu miały być wyeliminowane usterki "wieku dziecięcego"
    czy elektronika jest już lepsza?
    valvetroniki są już lepsze?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto
    Na temat valvetronika nie odpowiem bo posiadam Diesla. Ale mogę powiedzieć tyle - samochód przejechał u mnie 360 tys km... Oprócz nagminnie psujących się czujników parkowania i czasami błędu położenia kierownicy (nie działa wtedy DCS, jest to spowodowane uszkodzeniem czujnika położenia) to samochód nigdy mnie nie zawiódł.

    Natomiast jako, że jest to w dalszym ciągu (mimo swojego wieku) samochód premium-luksusowy to każda naprawia wiąże się z dużymi kosztami, nawet jeżeli chodzi o same części eksploatacyjne. Niestety i u mnie trafiła się przypadłość związana z braniem oleju (może po przez ten znaczący przebieg).

    Z grubszych napraw to wymiana kolektora ssącego, regeneracje skrzyni oraz wymiana IC. Ten samochód po prostu lubi być dobrze serwisowany, niestety wiele serwisów nie zwraca uwagi na szczegóły tak więc przy 300 tys przebiegu pojawiają się często różne drobne rzeczy spowodowane niedbalstwem serwisu.

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tak jak pisałem wyżej - niema różnicy.

    Jeżeli polift był serwisowany gwarancyjnie to wszelkie problemy z elektronika zostały już dawno usunięte.

    System valvetronik jest identyczny, także vanos i cala reszta.

    Trafisz na zajechanego lifta i wsadzisz na dzień dobry 10 tys. a serwisowanym przedliftem możesz jeździć parę lat bez problemów i tak samo na odwrót.

    Co kupisz to będziesz miał ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez maciek49912 Zobacz posta
    Na temat valvetronika nie odpowiem bo posiadam Diesla. Ale mogę powiedzieć tyle - samochód przejechał u mnie 360 tys km... Oprócz nagminnie psujących się czujników parkowania i czasami błędu położenia kierownicy (nie działa wtedy DCS, jest to spowodowane uszkodzeniem czujnika położenia) to samochód nigdy mnie nie zawiódł.

    Natomiast jako, że jest to w dalszym ciągu (mimo swojego wieku) samochód premium-luksusowy to każda naprawia wiąże się z dużymi kosztami, nawet jeżeli chodzi o same części eksploatacyjne. Niestety i u mnie trafiła się przypadłość związana z braniem oleju (może po przez ten znaczący przebieg).

    Z grubszych napraw to wymiana kolektora ssącego, regeneracje skrzyni oraz wymiana IC. Ten samochód po prostu lubi być dobrze serwisowany, niestety wiele serwisów nie zwraca uwagi na szczegóły tak więc przy 300 tys przebiegu pojawiają się często różne drobne rzeczy spowodowane niedbalstwem serwisu.
    Mały offtopic: Zagadka brania oleju przez 3.0d FL jest rozwiązana. Poszukaj na forum, albo odezwij się do kolegi HTN, bo on to rozkminił. Ogólnie jest to problem "wybrakowanej" odmy.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Melduję się na zawołanie! Dla zainteresowanych tematem odmy: http://7er.pl/showthread.php/43900-Oil-catch-can

    Przedlift, polift... Nie ma znaczenia. Wszystko to samo. Silniki niby zmienione, ale błędy te same. Jak czytałem kiedyś, przed o-mało-co zakupem przedliftu, to trzeba celować w roczniki po 2004, gdzie był już update elektroniki, która podobno wcześniej sprawiała jakieś tam problemy. "Jakie? Nie wiem!", jakby to powiedział Kickster ;). Sebek wyczerpał temat
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Trafisz na zajechanego lifta i wsadzisz na dzień dobry 10 tys. a serwisowanym przedliftem możesz jeździć parę lat bez problemów i tak samo na odwrót.

    Co kupisz to będziesz miał ...
    Z tymi wysokimi kosztami, to tak przeciętnie się zgodzę, bo jest to pojęcie dosyć względne. Masa jest części używanych, masa zamienników, a ceny tarcz, klocków, wahaczy... Jak w większości ciężkich aut. No koszty, jak za Passata, to to nie będą, ale od A6, czy e60 raczej według moich obserwacji się nie różnią.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 02-02-2017 o 19:29

Podobne wątki

  1. BMW F01 po liftingu
    Przez Bartek760i w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 22:12
  2. [pozostale] Lpg raz wchodzi więcej a raz mniej
    Przez 100szczesny w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 20:31
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 10:09
  4. co nam psuje reputacje ?
    Przez happy129 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 17:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •