Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

W±tek: Lpg, servotronic, climatronic, zbie¿no¶æ, roleta - pomocy!

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    11
    BMW
    e32 735 IL -> e39 528iA -> e34 525TDS -> obecnie e39 523i i e38 730i
    Sk±d
    Gdañsk

    Post Lpg, servotronic, climatronic, zbie¿no¶æ, roleta - pomocy!

    Witam Panowie, zabra³em siê do¶æ solidnie za moje e38, które jest ze mn± od kilku miesiêcy. Wymieni³em ju¿ sporo elementów - dzia³am dalej i nie poddaje siê w zwi±zku z czym mam kilka pytañ:

    1. Czy da siê przestawiæ wichurê, która atakuje mnie zaraz po tym jak temperatura silnika wyjdzie za niebieskie pole? Chodzi o to,¿e powietrze które wychodzi z nawiewu jest jeszcze do¶æ zimne i w ci±gu okresu grzewczego w samochodzie zd±¿y³o mnie to ju¿ kilka razy przeziêbiæ. Chcia³bym ¿eby wia³ takim mocniejszym strumieniem w momencie mocniejszego nagrzania jednostki. Czy jest kto¶ z Trójmiasta (b±d¼ okolic), kto jest w stanie wykonaæ co¶ takiego ?

    2. Gdzie najlepiej wykonam regulacje zbie¿no¶ci na terenie Trójmiasta ?

    3. Moja roleta tylnej szyby rozk³ada siê praktycznie bezszelestnie jednak¿e nie chce siê z³o¿yæ - co¶ tam tyrkocze w napêdzie, a roleta ani drgnie. Czy kto¶ mia³ podobny problem? Jak to rozwi±zaæ i jakie elementy powinienem przygotowaæ zanim rozbiorê pó³ ty³u? Dodam,¿e wola³bym to naprawiæ ni¿ kupowaæ inn±.

    4. Moje by³e e32 by³o wyposa¿one w servotronic, który równie¿ jest (wed³ug vinu) w moim e38 jednak¿e pomimo wymiany p³ynu nie widzê ró¿nicy w wspomaganiu miêdzy postojem, a jazd±. Jak najpro¶ciej sprawiæ,czy kto¶ wcze¶niej nie za³o¿y³ zwyk³ej pompy ? Samochód jest bez EDC.

    5. LPG - Zakupi³em samochód z instalacj±, któr± u¿ywam jedynie na trasie (raz na 2 tygodnie). Zaraz po zakupie okaza³o siê i¿ padniêta jest druga sonda lambda - wymieni³em j± na oryginaln± Boscha i od tamtego czasu samochód strasznie zamula na gazie, a poni¿ej 2000 rpm szarpie jakby mia³ wyskoczyæ z budy. Po zrobieniu trasy 500 km jad±c na lpg ju¿ po dotarciu na miejsce trzêsie nadwoziem - tak jest przez nastêpne dwa dni, które przeje¿d¿am na benzynie (oko³o 50km). Czy kto¶ mia³ podobny problem ? Dodam,¿e instalacja by³a kilkukrotnie regulowana i pomaga to tylko na dojazd z warsztatu do domu (oko³o 10km) - potem znów jest to samo. Przep³ywomierz, pierwsza sonda i ca³a reszta ustrojstwa sprawdzana komputerowo przez mechanika i dzia³a w 100% poprawnie.

    MAM NADZIEJE,¯E WSZYSTKO OPISA£EM W 100% ZROZUMIALE I KTO¦ BÊDZIE W STANIE CO¦ PORADZIÆ.
    SERDECZNIE POZDRAWIAM I CZEKAM NA JAKI¦ ODZEW :)

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar winmediacenter
    Do³±czy³
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Sk±d
    Sulejowek
    1. Mo¿na zmieniæ charakterystyki pracy Klimatronika kodowaniem. Nigdy tego nie zmienia³em na sta³e raczej w formie zabawy bo akurat mnie nie przeszkadza dzia³anie ale te opcje mo¿na sobie personalizowaæ.

    2.Nie pomogê

    3. Jest tam niestety plastikowa zêbatka której zwyczajnie wycieraj± siê zêby. najlepiej jest dorobiæ sobie u Pana jana metalow±.

    4. Je¿eli masz komputer to mo¿esz to sprawdziæ na wiele sposobów. M-in Inp± w module ZKE w zak³adce F5 > F2. Fizycznie zagl±daj±c pod lewy b³otnik tam leci kabelek do elektrozaworu w przek³adni. I oczywi¶cie po VIN np na stornie https://www.etkbmw.com/

    5. Sprawd¼ jak je¼dzi na benzynie. Skasuj adaptacje benzyny poje¼dzij na niej trochê i jed¼ na regulacjê LPG dopiero.

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2015
    Posty
    25
    BMW
    jeszcze nie ma
    Sk±d
    Kraków
    Ad 5. Sprawd¼ czy nie masz wypadania zap³onu na którym¶ cylindrze. Ja mia³em podobne objawy i okaza³o siê ¿e cewka czasem szwankuje i nie pali na jeden cylinder. Reszta tak jak kolega wy¿ej opisa³. Nowa adaptacja i ustawianie gazu z kim kto siê zna

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar niestepne
    Do³±czy³
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i by³o jest e53 4.4 i e65 3.6
    Sk±d
    M³awa
    Panowie jak wy tee adaptacje benzyny kasujecie?

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Sk±d
    Niepo³omice
    Dla silnikow M60 nalezy odpiac akumulator lub bezpiecznik od zasilania DME dla silnikow M62 kasowanie adaptacji za pomoca narzedzi servisowych (kabelek + program)

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    11
    BMW
    e32 735 IL -> e39 528iA -> e34 525TDS -> obecnie e39 523i i e38 730i
    Sk±d
    Gdañsk
    ok, dziekujê za wszystkie rady. Co do problemu z instlacj± okaza³o siê i¿ problem jest z drug± sond± poniewa¿ by³a od Toyoty i po d³u¿szym dystansie musia³y wystêpowaæ jakie¶ nieprawid³owo¶ci.

Podobne w±tki

  1. gwint a zbie¿no¶æ pytanko.
    Przez mateusz91 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 23:23
  2. [zawieszenie] E38 '96 zbie¿no¶æ - pro¶ba o sugestie
    Przez Velocityraptor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2015, 13:43
  3. Zbie¿no¶æ z ty³u
    Przez arturkkk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 07:20
  4. [zawieszenie] Zbie¿no¶æ ( regulacja pochylenia ko³a ) w e38.
    Przez Kamiloooo91 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 10:52
  5. Zbie¿no¶æ kó³ z przodu
    Przez Megablast73 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 17:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •