Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: EML - niby wiadomo, a nie wiadomo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    17
    BMW
    E32 735i 1990
    Skąd
    Okolice Lublina

    Post EML - niby wiadomo, a nie wiadomo

    Witam! W M30B35 wyskakiwało mi EML i już tak zostało którymś razem. Doszedłem, że moja przepustnica - oczywiście elektroniczna, już nie ma żadnej reakcji przed uruchomieniem silnika nawet. Przepustnica wymieniona na inną, używaną. Generalnie teraz jest silniczek z "nowej" , a korpus ze starej, bo wygląda dużo lepiej. Silnik chodzi równiutko, i obroty ładnie, szybko spadają. Można nią przygazować do aż... 2,5 - 3 tysięcy obrotów. Dalej, podejrzewam tryb awaryjny. Przed uruchomieniem nie wyskakuje EML i nie znika po sekundzie, tak, jak być powinno. Zrobiłem taką małą jakby adaptację - kluczyk pod zapłon, gaz do podłogi na ok.30 sekund. EML wyskoczyło i się świeciło. Przekręciłem kluczyk do pozycji 0 , potem znowu pod zapłon. EML wyskoczyło i zgasło po sekundzie. Za drugim razem nie wyskoczyło i za trzecim i za czwartym.
    Przyjaciele, jakieś pomysły? Pod kompa podpiąć? Dodać, że to auto ma BARDZO dużo roboty przeze mnie wykonanej. Jakieś ważniejsze rzeczy: sonda lambda - BOSCH, czujnik położenia wału korbowego BOSCH, przewody WN Sentech, świece zapłonowe NGK itd. Dużo, by wymieniać. Wszystko szczelne, nowe płyny eksploatacyjne, pompa paliwa, sprzęgło itp.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    56
    BMW
    m30b35
    Skąd
    Polska
    Zdejmij dolot z przepływką, włącz zapłon, wciśnij gaz w podłogę i zobacz czy przepustnica otwiera się do końca. Możliwe że masz uszkodzony licznik.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    17
    BMW
    E32 735i 1990
    Skąd
    Okolice Lublina
    Przepustnica otwiera się ok. 0.5 cm przed wciśnięciem gazu, czyli tyle, żeby móc uruchomić silnik. Jak wcisnąłem gaz do podłogi, otworzyła się dodatkowe 0.5 cm i koniec. Brakuje ok 2 - 3cm do pełnego otwarcia. Obrotomierz raz na kilkanaście razy nie działa. Kostka sterowania silnika za zegarami wymieniona, bo stara padła. Ale gdyby to była kostka, to po rozgrzaniu silnika zegary by padły i po sterowaniu i jeździe do momentu schłodzenia silnika. To wiem z doświadczenia. :) Czy ogólnie same zegary też mogą być winne? EML się nie pojawia przed zapłonem.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Kontrolka EML musi się pojawić przed zapłonem I nigdy po uruchomieniu silnika. Albo licznik, albo sterownik EML. Ze względu na przygody jakie masz z licznikiem zacząłbym od wymiany kondensatorów w zasilaniu licznika, zanim kupisz drugi, który w sumie też będzie wiekowy. Jak przepustnica się wychyla to powinna być ok. Zresztą można ją rozebrać I wyczyścić, również TPS, który się w niej znajduje.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    56
    BMW
    m30b35
    Skąd
    Polska
    U mnie też się przepustnica nie otwierała do końca, eml czasem sie zapalał podczas jazdy. Zrobiłem tak jak tu: http://bmwe32.masscom.net/johan/eml_bulb/eml_bulb.html i wróciło do normy, ale zanim doszedłem do tego minęło sporo czasu. Spróbuj. U mnie wyglądało to tak: http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/abbd7465a3f8c428 Przez pomyłkę połączyłem pod żarówką a nie nad nią, kontrolka eml już w ogóle nie świeciła ale przepustnica pracowała tak jak trzeba i jeździłem ponad rok bez przygód.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    17
    BMW
    E32 735i 1990
    Skąd
    Okolice Lublina
    Znajomy spec od komputerów wstawia nowe kondensatory. Albo wieczorem albo jutro będę miał płytkę z powrotem. Jak to nic nie da, to zrobię tak, jak napisałeś Vide Cul Fide. Napiszę, czy pomogło.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    17
    BMW
    E32 735i 1990
    Skąd
    Okolice Lublina
    Witam po dłuższej nieobecności. Mialem maly wypadek i nie mogłem chodzić. Nowe kondensatory i cos tam elektronika ładniej chodzi . Ale EML sie nie pojawia na ta sekundę. Druga sprawa. Przy teście zegarów wszystko się świeci, a EML nie. Czy spalona żarówka może powodować jakies problemy ?

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie ma pewności, że to dioda/żarówka. Równie dobrze układ wykonawczy EML, który ją zapala.

    Czy próbowałeś z tym podlutowaniem ze strony Sean'a, którą kolega wyżej podrzucił.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    17
    BMW
    E32 735i 1990
    Skąd
    Okolice Lublina
    To sa jednak dwie diodki. Ale teraz też po dłuższym przytrzymaniu pedału nie wyskakuje EML. Nie lutowałem tak, jak kolega pokazał. No chyba spróbuję. Bo przepustnica sie otwiera nie cały centymetr po wciśnięciu gazu do podłogi , oczywiście bez odpalania auta. Tez mnie zastanawia, jak to jest z tą adaptacją, ilością odpalen auta po odpięciu akumulatora na kilkanaście godzin. Bo wymieniałem na nowy. Datę i godzinę ustawiłem, więc od tej strony chyba odblokowane jest wszystko.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nic nie musisz adaptować, jak wszystko jest sprawne to działa z grubsza od początku. Jak się adaptacje zrobię to pewnie jakaś korekta w sofcie będzie, ale jechać ma od początku.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [elektryka] Urwane kable z kostki która nie wiadomo od czego jest.
    Przez Arturr91 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 17:03
  2. Dziwne zachowanie-metaliczny dźwiek nie wiadomo skąd.
    Przez blazej3131 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 09:52
  3. Co to jest? Niby galaxy s3?
    Przez Dzuda w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 15:21
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •