Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: M30 - ZMIANA Z PRZEPŁYWOMIERZA KLAPKOWEGO NA TERMICZNY z e36

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno

    Post M30 - ZMIANA Z PRZEPŁYWOMIERZA KLAPKOWEGO NA TERMICZNY z e36

    Witam.
    Jakiś czas temu trafiłem na tym forum na link do elektrody, gdzie jakiś człowiek podał instrukcję przerobienia przepływomierza klapkowego na termiczny. Do tej przeróbki potrzebna była płytka drukowana i jeszcze parę gratów. Chcialem sie z nim skontaktować, w celu kupna potrzebnych rzeczy, jednak od prawie pół roku nie odpisał. Temat zamknięty.

    Niedawno jednak trafiłem na człowieka, który twierdzi, że mogę wrzucić do silnika m30b30 przepływomierz z e36 o pojemności 2,8. Twierdzi dodatkowo, że nie jest mi potrzebny żaden interfejs a tylko kilka kabli... Człowiek przesłał mi schemat i zdjęcie układu. Nie chce na mnie zarobić, bo nie ma ani przepływki, ani wtyczek na handel. Trafiłem też na taką stronę, która opisuje proceder, tyle że odnosi się do silnika m20 http://www.e30clubsa.co.za/forum/ind...m-to-maf-swap/

    Wiem, że jest na tym forum kilku ekspertów. Czy ktoś mi może powiedzieć czy takie przeróbki mają prawo w ogóle działać, czy to jakieś naciągactwo i nie warto się zajmować tym tematem?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Miałem w m30 przepływomierz od 2.8. Skorzystałem dokładnie z tego samego schemaciku co zamieściłeś i jeździło. Trochę nerwowo na pedał gazu reagował, ale podejrzewam, że to przez nieszczelną rurę przed przepustnicą. Niestety najpierw udało mi się popsuć MAF'a, a potem dopiero znaleźć nieszczelność. Ja miałem z e39 ale to pewnie to samo.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    No to w takim razie taki przepływomierz wyląduje też u mnie :) Dziwi mnie, że to faktycznie tak prosto działa.... :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Też mnie to zdziwiło, w MAFie działa to tak, że na drut jest napięcie podawane, żeby go grzać, powietrze przelatujące go chłodzi i sterownik stara się podawać takie napięcie, żeby temperatura nie spadała itd. Tylko reakcja na gaz była gwałtowna. Przy puszczaniu silnik gwałtownie schodził z obrotów. Takie szarpnięcie było. Mam nadzieję, że to było spowodowane dziurą w dolocie i nie wywalisz kasy w błoto :P Napisz koniecznie jak to działa u Ciebie. Może sam bym wrócił do MAFa jakby było ok.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Ciężko póki co ogarnąć wtyczkę tą okrągłą od przepływomierza z m52. Jak tylko znajdę to będę montował, bo sam przepływomierz już mam.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    24
    BMW
    E34
    Skąd
    Ostrowy
    Wtrącę się trochę w temat i zapytam czy da radę przekonwertować z przepływomierza na map sensor ? (posiadam det3 ecumaster) kompletuje sobie zestaw turbo i chciałbym przepływki się pozbyć na dobre. Ma ktoś jakieś z tym doświadczenie ?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Jeeli ma wyjscie na map to oczywiscie. Potrzebny jest tylko sprawny maf celem zczytania parametrow.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    24
    BMW
    E34
    Skąd
    Ostrowy

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Camil Zobacz posta
    Jeeli ma wyjscie na map to oczywiscie. Potrzebny jest tylko sprawny maf celem zczytania parametrow.
    czyli podłączam według schematu w moim przypadku:

    http://s2.ifotos.pl/img/Beztytulu_awnhrrh.png

    a co do obejscia wszystko w instrukcji jest (moje lenistwo)

    http://www.ecumaster.com/wp/wp-conte...III-Manual.pdf

    Przepływomierz mam dobry czyli mam nadzieje że większych problemów nie będzie.

    Dzięki za info.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Panowie, odświeżę temat. Przymierzam się do chipa od Bagora, do swojego M30B35. Pomyślałem, że prawdopodobnie lepsze i bardziej wymierne efekty uzyskał bym przy połączeniu przepływki na gorącym drucie i chipie razem wziętych.

    Pytanie do was. Jak opiszecie zmiany w pracy silnika, reakcji na gaz przy takiej przepływce? Co się uzyskuje, co jest problematyczne? Jak się z tym jeździ ogółem?

Podobne wątki

  1. [silnik] Wymiana przepływomierza.
    Przez damned1 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2016, 14:39
  2. Swap przepływomierza klapkowego na termiczny.
    Przez bumapiła w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 23:17
  3. Naprawa przepływomierza
    Przez atheo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 12:18
  4. [elektronika] adaptacja przepływomierza e65
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 11:38
  5. [silnik] Zmiana przepływomierza klapkowego na termiczny prośba o pomoc
    Przez rudi1125 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 21:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •