Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 67

Wątek: Pomocy! Nie odpala. E65 730d

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Mi działa Auto P robiłem mate i nie wbija mi P po otwarciu drzwi - na szczęście bo tego nienawidzę w innych autach !

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Znowu coś więcej wiem, dzięki.
    Znalazłem jeszcze coś takiego:
    An incorrect brake signal from a defective or disconnected brake-light switch is detected as a "plausibility fault" as soon as the brake pressure is greater than 10 bar. If one of the two signals is missing, a Check Control message is sent.
    Hamulec mam bardzo twardy, ledwo da się go wcisnąć po tylu próbach odpalenia, ale nie wiem czy może być tam 10 bar, raczej to nie to - światło stop się zapala. Chyba że coś nie tak z czujnikiem tego ciśnienia... Z tego tematu wynika, że samochód może nagle przestać odpalać z setek różnych powodów i tak jak piszesz, można wymienić połowę wyposażenia a i tak okaże się, że nadal lipa.
    A jeżeli to immobilizer, to jest jakiś sposób na pominięcie go? Można podać w-up "na sztywno" w jakiś punkt, żeby DDE i reszta modułów dostała zezwolenie na uruchomienie silnika?

  3. #43
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Hamulec masz twardy, bo całe podciśnienie zużyłeś. Ja myślę, że jakby było coś na rzeczy, że auto myśli, że hamulec nie jest wciśnięty, to by wyskoczył komunikat, że nie można odpalić i miałbyś trop do poszukiwań.

    Co do IMO, to gdyby był taki sposób jak piszesz, to pewnie byłby już dawno używany do "pożyczania" sobie tych aut za wschodnią granicę ;)

    Te błędy, co podajesz, są strasznie niestabilne. Raz są, raz ich nie ma. Screen z "System status clamp control" też źle wygląda. Totalny brak komunikacji. Ewentualność, to INPA nie domaga. Musiałbyś ją kontrolnie na jakimś innym 730d sprawdzić, czy tam dobrze wszystko czyta.

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta

    PS. Auto-park nie działa bo masz uszkodzoną/wykodowaną matę zajętości fotela kierowcy.
    A ja myślałem zawsze, że nie ma maty w fotelu kierowcy bo w sumie czemu miała by służyć ? Auto samo bez kierowcy nie jeździ a mata chyba jest od uzbrajania poduszek. Dlatego też nigdy nie spotkałem się z uszkodzoną matą w fotelu kierowcy. Zawsze miałem uszkodzoną matę w fotelu pasażera. No ale jak jest jak mówicie to kolejna rzecz o której się dowiedziałem :) Auto park u mnie działa a o P przy podnoszeniu tyłka z fotela nigdy nie zwróciłem uwagi.

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Też mam podejrzenia, że moja inpa może nie domagać. Może synchronizacja CAS-DDE nie jest wykonywana odpowiednio przez moją wersję i tylko w tym jest cały problem odpalenia? Wchodzę do menu "SILNIK" i tam da się wybrać tylko jedną opcję, co powoduje co prawda przejście do jego menu, ale z wyskakującym błędem:

    Versions do not match.
    Malfunction possible!

    SGBD Verssion 4.000 (in INPA)
    SGBD Verssion 6.000
    INPA Version: 1.06

    Czy to standard i powinno mimo to dać się zsynchronizować CAS z DDE?

  6. #46
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja też mam czasami taki błąd w zależności, który moduł chcę diagnozować, ale nie naciąłem się jeszcze, żeby mi coś kompletnie nie działało w INPIE.

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Póki co daje sobie z tym już spokój, nie zależy mi już nawet jakoś na tym aucie a rozglądam się już za czymś innym, bo jak czytam to forum i problemy jakie mają posiadacze, to jednak dochodzę do wniosku, że te auta są zbyt awaryjne i nieprzewidywalne.

  8. #48
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Heh... każde auto się psuje. Zwłaszcza takie co ma ponad 10 lat. Utrzymanie E65 w nienagannym stanie jest bardzo drogie. W dobrym już sporo tańsze. Są też "fachowcy" co kupią zadbane i będą używać, nie wydając złotówki na utrzymanie. Jak się zaczną problemy, puszczają auto dalej. Potem takie auto trafia w kolejne ręce i problem gotowy.

    Trochę się też jednak uparłeś (wziąłeś za punkt honoru?), że jako elektronik powinieneś sobie poradzić z problemem. Myślę, że bez problemu znalazłbyś elektronika z doświadczeniem przy E65, który by Ci to auto w sensownym czasie (choć nie koniecznie w małych pieniądzach) uruchomił.

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Cytat Zamieszczone przez Polus111 Zobacz posta
    Póki co daje sobie z tym już spokój, nie zależy mi już nawet jakoś na tym aucie a rozglądam się już za czymś innym, bo jak czytam to forum i problemy jakie mają posiadacze, to jednak dochodzę do wniosku, że te auta są zbyt awaryjne i nieprzewidywalne.
    Dochodzę powoli do takich samych wniosków.

  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Heh... każde auto się psuje. Zwłaszcza takie co ma ponad 10 lat. Utrzymanie E65 w nienagannym stanie jest bardzo drogie. W dobrym już sporo tańsze. Są też "fachowcy" co kupią zadbane i będą używać, nie wydając złotówki na utrzymanie. Jak się zaczną problemy, puszczają auto dalej. Potem takie auto trafia w kolejne ręce i problem gotowy.

    Trochę się też jednak uparłeś (wziąłeś za punkt honoru?), że jako elektronik powinieneś sobie poradzić z problemem. Myślę, że bez problemu znalazłbyś elektronika z doświadczeniem przy E65, który by Ci to auto w sensownym czasie (choć nie koniecznie w małych pieniądzach) uruchomił.
    Próbowały już 3 osoby, które mają e65 w jednym paluszku, każdy twierdził że z zamkniętymi oczyma w 10min. ją odpali. W końcu każdy z nich stwierdził, że trzeba rozbierać, szukać i mierzyć dalej, a to się nie opłaca, bo może być immo zablokowany. Także problemem nie jest naprawienie, tylko zdiagnozowanie co jest i czy w ogóle coś jest do naprawy. Póki co mam ogromne problemy ze znalezieniem kogoś, kto w ogóle potrafi postawić trafną diagnozę, dlatego porzucam na razie ten temat, bo mi już też nie chce się tracić czasu na szukanie wiatru w polu, tak jak 3 znawców, którzy już próbowali. Z naprawą sobie poradzę osobiście, o ile jest coś do naprawy a nie tylko kwestia programowania. Znasz kogoś takiego, kto w 100% trafnie zdiagnozuje WTF? Ale bez wymigiwania się później, że "takiego przypadku to on jeszcze nie miał", kończąc na propozycji typu... rozbieraj i szukaj aż znajdziesz, nawet gdybyś miał go do ostatniej śrubki w gołej blasze rozbebeszyć, bo my nie mamy na to czasu. Rozebrane jest już naprawdę pół auta, wtyczek tyle już się na porozpinałem i czyściłem, że 500ml kontakt spray'u poszło. Z resztą każda i tak wyglądała nienagannie, wszędzie czysto i sucho.
    Szukam namiaru do kogoś, kto odpowie mi na pytanie, jak wykluczyć albo upewnić się, że powodem jest lub nie jest immobilizer. To jedyne co na razie ma sens robić z tym autem. A następną sensowną rzeczą (kiedy już uda się uruchomić) będzie jak najszybsze sprzedanie i dobrze radzę każdemu, zróbcie to samo, zanim Wasze nienaganne e65 nagle z zaskoczenia strzelą sobie focha.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 28-01-2017 o 18:29

Podobne wątki

  1. [silnik] [e38] nie odpala. pomocy.
    Przez pokolacji w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 23:15
  2. pomocy nie odpala BMW 740D
    Przez pulkownik72 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 19:05
  3. Zle Odpala bmw:(POMOCY!
    Przez lowelas90 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 21:59
  4. E38 730i 1997 Nie odpala POMOCY !!
    Przez ciechann w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 19:23
  5. [mechanika] NIE ODPALA! Pomocy!!
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •