Witam,
przejrzałem troche wątków ale podobnego przypadku nie znalazłem dlatego pisze nowy.
Zaczne od tego że na tą chwile nie mam u siebie nikogo ogarniętego żeby sprawdzić błędy niestety...
Przedstawie przypadek - może ktoś miał podobny.
Samochód to E38 730d 99 Klimatronik
Samochód kupiony rok temu w DE. Usterka była juz wtedy jednak odkryta po miesiącu od czasu zakupu.
Sytuacja wygląda następująco: odpalam samochód rano i jade temperatura na klimatroniku 23 stopnie i tryb AUTO.
Wraz z wzrastającą temperaturą płynu chłodzącego - dochodzi do pionu i stoi - klimatronik zwiększa nadmuch i daje coraz cieplejsze powietrze.
W mojej opinii wygrzewa wnetrze auta do ustawionych 23 stopni i wtedy zaczyna je wychładzać - niezależnie od tego jaką temperature ustawie to ze wszystkich nawiewów leci chłodne powietrze - niezależnie od ustawienia trybu nadmuchu - AUTO / NOGI / ŚRODEK / GÓRA - cały czas chłodne.
Co dziwne - nadmuch na przednią szybe nadal daje ciepłe/gorące powietrze ( w ten sposób się dogrzewam na trasie :/ )
Nie wiem troche za co sie wziąć - mechaników mam tu słabych.... ostatnio 2 tygodnie trwało uszczelnienie i wymiana pompy wtryskowej....
Wymieniłem elektrozawór z komory silnikowej ale na używany więc niewiadomo czy w 100% sprawny...
Może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie.

Z góry dziekuje
Adik