Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: skrzynia, dziwny problem, moze pomoze ktos zdiagnozowac

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post skrzynia, dziwny problem, moze pomoze ktos zdiagnozowac

    problem jest taki iz
    gdy auto ma rozruch (750 e38), po dlugim postoju, po calkowitym ostygneciu
    po zapaleniu slychac jakby cos obcieralo, metaliczny dzwiek
    cos jakby jakas oslona tarla, trwa to chwileczke
    jak ruszam to tez czasem slychac ten metaliczny obrotowy dzwiek
    ktory jak tylko auto zlapie minimalna temerature ustaje, doslownie po 400-500 metrach
    i jest wszystko idealnie, caly czas, zapalma gasze, daje w palnik, cisza, pracuje idealnie

    az do kolejnego dnia gdy auto calkowicie ostygnie i przy zapaleniu znow metaliczny dzwiek

    ewidetnie jakis problem z olejem chyba, za male cisnienie, za malo oleju, zly olej, padnieta pompa, konwerter?

    olej mialem zmieniany 2x w ciagu ostatniego pol roku
    wyciagali skrzynie, jak robili silnik
    plyta steruajca byla tez wyciagana, zmieniali elektrozawory z innej plyty steruajcej i wiazke

    myslalem ze moze za malo oleju, kazalem zmienic filtr i uszczleke po raz kolejny, nowy olej ale ine dynamicznie, juz normalnie
    bez zmian, choc po 5 tysiach km olej byl ciemny, ale powiedzieli mi ze przeplukalo sie dobrze po prostu po 1 zmianie

    ale nic to nie dalo, oleju ponoc jest tyle ile trzeba
    i teraz w te mrozy po minus 20scia ten metaliczny dzwiek slychac bylo bardziej

    ale jak tylko cieplej, jak tylko auto sie ciut zagrzeje jest praktycznie ideal

    co to moze byc? zalalem olej esso z allegro, poltorej beczki 20l poszlo, na plukanki
    moze jednak za malo go jest?


    poza tym zadnego falowania obrotow, zadnych dziwnych objawow
    no moze poza tym ze jak skrzynia nierozgrzana to nie zrzuca z 1 2 na luz a ciagnie i hamuje silnikiem
    ewentualine zrzuci ale ciut szarpnie, ale nie tragicznie, po prostu czuc bardziej
    ale jak tylko sie ciut rozgrzeje to jest ok


    nie wiem co to moze byc, czy jest sens to naprawiac, bo pelno partaczy
    w serwisie poradzili, jezdzic, az nie padnie

    mial ktos podobny problem? nie wiem czy to nie konwerter
    w serwisie nie polecali regenerowac bo mieli zle doswiadczenia z ********
    pare aut w wrocilo z calkowicie rozwalona skrzynia bo konwerter byl zle zespawany, lub mial syf w srodku, kazali mi kupic nowy, albo nowa skrzynie
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 11-01-2017 o 11:50

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    problem jest taki iz
    gdy auto ma rozruch (750 e38), po dlugim postoju, po calkowitym ostygneciu
    po zapaleniu slychac jakby cos obcieralo, metaliczny dzwiek
    cos jakby jakas oslona tarla, trwa to chwileczke
    jak ruszam to tez czasem slychac ten metaliczny obrotowy dziwek
    ktory jak tylko auto zlapie minimalna temerature ustaje, doslownie po 400-500 metrach
    i jest wszystko idealnie, caly czas, zapalma gasze, daje w palnik, cisza, pracuje idealnie

    az do kolejnego dnia gdy auto calkowicie ostygnie i przy zapaleniu znow metaliczny dzwiek

    ewidetnie jakis problem z olejem chyba, za male cisnienie, za malo oleju, zly olej, padnieta pompa, konwerter?

    olej mialem zmieniany 2x w ciagu ostatniego pol roku
    wyciagali skrzynie, jak robili silnik
    plyta steruajca byla tez wyciagana, zmieniali elektrozawory z innej plyty steruajcej i wiazke

    myslalem ze moze za malo oleju, kazalem zmienic filtr i uszczleke po raz kolejny, nowy olej ale ine dynamicznie, juz normalnie
    bez zmian, choc po 5 tysiach km olej byl ciemny, ale powiedzieli mi ze przeplukalo sie dobrze po prostu po 1 zmianie

    ale nic to nie dalo, oleju ponoc jest tyle ile trzeba
    i teraz w te mrozy po minus 20scia ten metaliczny dzwiek slychac bylo bardziej

    ale jak tylko cieplej, jak tylko auto sie ciut zagrzeje jest praktycznie ideal

    co to moze byc? zalalem olej esso z allegro, poltorej beczki 20l poszlo, na plukanki
    moze jednak za malo go jest?


    poza tym zadnego falowania obrotow, zadnych dziwnych objawow
    no moze poza tym ze jak skrzynia nierozgrzana to nie zrzuca z 1 2 na luz a ciagnie i hamuje silnikiem
    ewentualine zrzuci ale ciut szarpnie, ale nie tragicznie, po prostu czuc bardziej
    ale jak tylko sie ciut rozgrzeje to jest ok


    nie wiem co to moze byc, czu jest send to naprawiac, bo pelno partaczy
    w serwisie poradzili, jezdzic, az nie padnie

    mial ktos podobny problem? nie wiem czy to konwerter
    w serwisie nie poelcali regenerowac bo mieli zle doswiadczenia z ********
    pare aut w wrocilo z calkowicie rozwalona skrzynia bo konwerter byl zle zespawany, lub mial syf w srodku, kazali mi kupic nowy, albo nowa skrzynie
    Franco mam to samo od wymiany oleju dzwiek wydaje pompa w skrzyni dzwiek jest denerwujacy ale od 3 lat nie niesie żadnych dalszych konsekwencji W zależności od temperatury na zewnątrz trwa od kilku do kilkunastu sekund Wymiana pompy dość kosztowny wydatek i wymiana z powodu tego dzwieku bezsensowny


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    ha, ale ciekawe czemu tak sie to robi

    pocieszyles mnie :)

    ale moze ten olej do kitu jest
    gdzies czytalem ze febi sa lepsze

    wlasnie po wymianie oleju, najpierw bylo idealnie, po niedlugim czasie zaczelo rzezic i tak zostalo

    a propo, wymienilem chlodnice oleju w skrzyni na nowke, nowe oringi
    wymiana oleju nowy filtr i uszczelka z aso

    i z przegrzewaniem juz nie ma problemu, daje w palnik i skrzynia juz nie wchodzi w awaryjny
    tylko zostalo to rzezienie przy zapalaniu

    tylko mi idioci powiedzieli juz po wymianie oleju ze z wtyczki lekko cieknie, a zeby wymienic oring na wtyczce to znow miske trzeba zdjac
    wnerwilem sie ze wczesniej tego nie wylapali :)

    przy najstepnej wymianie to zrobie, ale powaznie zastanawam sie nad innym olejem, np febi, to ostatnia szansa dla tej skrzyni :)
    moze powiem zeby zalali na calkowicie zimnym aucie, zeby dopchali tego oleju na maxa


    w kazdym razie ten olej jest bardzo podejrzany
    w innej e38 z 5hp30 wymienilem kiedys olej, z tym, ze na oryginalny esso (ktorym ZF zalewalo skrzynie), kiedys byl inny, teraz juz go ine ma
    i zrobilem 120tys km bez zandych problemow

    widocznie ten obecny mobil jest zrypany, nie ma rekomendacji ZF'a, najwyrazniej to nie tylko marketing ze oni zalewaja juz cos innego

    http://www.ebay.de/itm/12x-1-Liter-Z...sAAOSwux5YPRhw
    drogi :)
    moze w aso juz bedzie taniej? :)

    w kazdym badz razie, nie poelcam tego mobila z allegro, bo to ewidetnie po wymianie sie stalo
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 11-01-2017 o 15:32

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Jakiś czas po zakupie mojej bestii miałem to samo, tzn. przy ruszaniu na zimnym i pierwsze kilkaset metrów dźwięk jakby metal o metal ocierał w jakimś łożysku, potem cały dzień cisza.
    Po 30k km przerodziło się to w słyszany na wysokich częstotliwościach cichy gwizd/wycie (częstotliwość na granicy słyszalności, dźwięk uzależniony od obrotów silnika). Skrzynia pracowała wzorowo ale dźwięk denerwował. Wg speców ze Spokojnej w Opolu to oznaki problemów z konwerterem.
    Po wymianie oleju (przy ok 350 k km), chyba pierwszej w karierze auta (sądząc po magnesie i konsystencji starego oleju) ledwie do domu dojechałem (tryb awaryjny skrzyni). Olej kupowałem na allegro (Mobil ATF LT 71141 10L (ESSO) ), zestaw z filtrem ori.

    Na drugi dzień rano po wymianie odpalam i skrzynia miód malina. Jakieś 10k przejechałem i dalej jest git i cicho.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 11-01-2017 o 15:47
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Ja zalalem u siebie Ravenol 4/5HP i jestem zadowolony

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Velocityraptor Zobacz posta
    Jakiś czas po zakupie mojej bestii miałem to samo, tzn. przy ruszaniu na zimnym i pierwsze kilkaset metrów dźwięk jakby metal o metal ocierał w jakimś łożysku, potem cały dzień cisza.
    Po 30k km przerodziło się to w słyszany na wysokich częstotliwościach cichy gwizd/wycie (częstotliwość na granicy słyszalności, dźwięk uzależniony od obrotów silnika). Skrzynia pracowała wzorowo ale dźwięk denerwował. Wg speców ze Spokojnej w Opolu to oznaki problemów z konwerterem.
    Po wymianie oleju (przy ok 350 k km), chyba pierwszej w karierze auta (sądząc po magnesie i konsystencji starego oleju) ledwie do domu dojechałem (tryb awaryjny skrzyni). Olej kupowałem na allegro (Mobil ATF LT 71141 10L (ESSO) ), zestaw z filtrem ori.

    Na drugi dzień rano po wymianie odpalam i skrzynia miód malina. Jakieś 10k przejechałem i dalej jest git i cicho.

    hm, u mnie to odwrotnie, przed wymiana bylo ok
    po wymienia wlasnie na ten olej, problemy
    ale to nie od razu, powoli

    a to ze po wymianie szaprie to normalne, musi sie ulozyc
    trzeba adaptacje zrobic i najlepiej udac sie w dluga trase

    ostania szansa dla mojej skrzyni to kolejna zmiana oleju, kupie jakis inny, moze febi albo ten oryginal ZF i wymienie w innym warsztacie
    moze za malo dolewaja
    ale to na wakacje
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 11-01-2017 o 15:48

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie lej w żadnym wypadku Febi.

    Ten wyżej opisany Mobil / Esso to odpowiednik oryginału ZFa - kupno na Allegro to jednak zawsze ryzyko.

    Także Ravenol (z niemieckiej dystrybucji) jest bardzo dobry.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Co do możliwości, że leją za mało to łatwo sprawdzić. Ma być tyle, że nie leje się z korka. Jak dasz za dużo to może coś uszkodzisz albo naprawisz niestandardowym ciśnieniem :D
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Ja już drugą wymianę leję Millermatic kupiony w xxxxxxx
    Skrzynia działa od początku tak samo i całkiem nieźle.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 12-01-2017 o 22:33
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Nigdy w życiu nie kupił bym oleju na alledrogo. Nie ma najmniejszej pewności co Ty do tej skrzyni tak naprawdę zalałeś. Jak długo ludzie jeszcze będą dali się nabierać na niską cenę olejów z alledrogo....a w środku marny syf. Zlewaj to czym prędzej i lej Mobila z normalnej hurtowni albo Ravenola. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [E32] v8, moze ktos zna ?
    Przez Piciu w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 13:06
  2. skrzynia biegów dziwny problem
    Przez wisior w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 13:12
  3. [silnik] Czy ktos potrafi zdiagnozowac taki blad silnika ???
    Przez Pablo745i w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 18:07
  4. [skrzynia] Skrzynia automatyczne - DUŻY, dziwny problem!!!
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 09:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •