Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Następny zestaw pytań świeżego użytkownika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    46
    BMW
    730D
    Skąd
    Kozienice

    Post Następny zestaw pytań świeżego użytkownika

    Część, wszystkim mam kilka pytań bo e65 to dla mnie nadal nowość dodam, że to 730d 2008 rok:

    1. Jak na mrozie grzać silnik tzn chodzi mi o podgrzewanie świecami. W audi przekręcałem kluczyk, pojawiała się kontrolka ze spiralką i po temacie, jak zgasła strzał i tyle. A tutaj nie bardzo wiem jak to działa. Auto stało 9h na mrozie -9, wsiadłem wcisnąłem sprzęgło i start, a on bez namysłu od razu odpalił, nie powiem bo odpalił pięknie, ale nie zauważyłem nigdzie symbolu spirali. Czy on ma świece? Jeżeli tak to jak je się uruchamia? Może robię coś źle?
    2. To głupie ale... do czego jest przycisk w prawym regulatorze temperatury z napisem rest?
    3. jak powyżej, co to jest TP jak jest włączone radio?
    4. Do czego służy TMC, raz się świeci na żółto, raz na czerwono.
    5. Czy to prawd, że wycieraczki przedniej szyby są różne tzn, lewa i prawa?
    6. Jaką normę powinien spełniać olej do mojego silnika? z VIN wychodzi, że mam M57T2

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Na wiekszość pytań odpowiedzi są na forum. Po prawej u góry jest opcja do wyszukiwania. Tu odp. na 2 pytanie
    http://7er.pl/showthread.php/48900-P...highlight=Rest

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A najlepiej to sobie zamów na stronie bmw instrukcję do swojego auta. Przysyłają za darmo PDF na email.
    http://www.bmw.pl/pl/topics/offers-a...ed-models.html

    Na wszystkie pytania znajdziesz tam odpowiedź.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Sprzęgło w E65? :D wciskasz hamulcec, naciskasz start i auto pali. Świece grzeją momentalnie i jeżeli nie są uwalone i silnik ma dobrą kompresję to nie musisz ich specjalnie jak w starym Jelczu :) ja w Phaetonie V6 TDI przy obecnych mrozach wsiadam i palę od razu i auto pali od strzała :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DjAxel
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Chorzów
    Blog
    2
    Hmmm u mnie w e65 730 d Jak jest mróz przy zapalaniu silnik odpala odrazu ale po 5 sekundach gaśnie , kontrolka podgrzewania świec się nie świeci, jak odpalam drugi raz kontrolka świec się zapala na dwie trzy sekundy i silnik odpala normalnie coś nie tak ?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    1.Możesz spróbować wcisnąć start bez hamulca i potem drugi raz z hamulcem wtedy odpali
    2.jak jest auto rozgrzane po wciśnięciu grzeje się w aucie
    3.dokładnie nie wiem ale to chodzi o stacje radiowe
    4. http://7er.pl/showthread.php/21664-T...k-co-to-znaczy
    5. Niby są oznaczone L i R .Jednak jak kupiłem ostatnio Boscha za 200zł kierowcy podskakiwala,założyłem odwrotnie i jest git
    6.na pewno ktoś Ci odpowie,jeśli nie to jutro zerknę w książce serwisowej
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 10-01-2017 o 23:27

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez DjAxel Zobacz posta
    Hmmm u mnie w e65 730 d Jak jest mróz przy zapalaniu silnik odpala odrazu ale po 5 sekundach gaśnie , kontrolka podgrzewania świec się nie świeci, jak odpalam drugi raz kontrolka świec się zapala na dwie trzy sekundy i silnik odpala normalnie coś nie tak ?
    Jak na moje oko to nie powinien gasnąć.
    W E38 4.0d miałem tak że tylko w mega mrozy jak stał na dworze to na sekunde zapaliła się na wyświetlaczy informacja o grzaniu świec i tyle.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DjAxel
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Chorzów
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Jak na moje oko to nie powinien gasnąć.
    W E38 4.0d miałem tak że tylko w mega mrozy jak stał na dworze to na sekunde zapaliła się na wyświetlaczy informacja o grzaniu świec i tyle.
    I tak też powinno być. Jutro jestem umówiony z moim serwisantem i be∂zie robił bo jego zdaniem powinno być tak jak ty gadasz. A u mnie tak działa dopiero za drugim razem, jak by suczka próbowała za pierwszym razem odpalić bez grzania :-)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jak diesel odpali bez grzania to raz, że to powinno długo trwać a dwa przez chwile powinien wtedy chodzić nierówno...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DjAxel
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Chorzów
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Jak diesel odpali bez grzania to raz, że to powinno długo trwać a dwa przez chwile powinien wtedy chodzić nierówno...
    -25 mrozu, Becia stała 3 dni, zapaliła bez grzania świec za drugim obrotem rozrusznika czyli od strzału i silnik pracował normalnie cicho i bez żadnych zadławień. Jedynie przez 10/ 15 sekund z wydechu intensywny biały dym :-) Mało tego to dodam że nigdy nie zagrzewam Beci tylko odpalam i od razu jadę. Becia stoi pod chmurką. Jedynie to na zimnym silniku nie daje od razu po garach :-)
    Ostatnio edytowane przez DjAxel ; 11-01-2017 o 17:01

Podobne wątki

  1. [E38] 3.0 v8 automat kilka pytań nowego użytkownika:)
    Przez e4r5t w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 22:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •