Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Brak mocy bmw e38 2,5 tds

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    53
    BMW
    e38
    Skąd
    Rybnik

    Post Brak mocy bmw e38 2,5 tds

    Witam miałem problem przy 4 tysiącach z mocą, odcinało go jakby brakowało paliwa, potem zaświeciła się kontrolka akumulatora, u elektryka okazało się, że szczotki i pierścienie do wymiany myślałem, że to rozwiąże problem, ale jednak się myliłem, dalej przy nacisku na gaz auto nie ma mocy dusi się i szarpie, moje pytanie brzmi, jaki może być problem?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Miałem TDSa wiele lat w e34, więc napiszę co pamiętam:

    - pompa wtryskowa, ustawienie dawki powinno się kontrolować raz w roku oraz w miarę zużycia wtrysków korygować. Przy okazji wyjdzie, czy nastawnik do regeneracji, wymiany
    - wtrysk sterujący musi dawać poprawne impulsy
    - końcówki wtrysków muszą rozpylać jako tako, żeby auto jechało
    - turbo, rzecz oczywista, tak jak i wastegate oraz jego sterowanie. Steruje się samo, bez udziału podciśnienia z pompy vacuum i/lub sterownika silnika
    - podpięty i szczelny wężyk do czujnika ciśnienia w dolocie, czujnik na kielichu kierowcy. Sam czujnik też musi być sprawny, często zalewa się olejem z puszczającego turbo
    - szczelny dolot
    - filtr paliwa nowy
    - może egr utknął w pozycji otwartej, najlepiej go odłączyć, żeby w ogóle nie był sterowany, wtedy jak jest sprawny zamknie się raz na zawsze. Otwórz i go wyczyść i zobacz jak to wygląda

    w sumie chyba wszystko. Prosty, stary diesel, chociaż głowica mi pękła dwa razy, no ale auto dziś ma już dobrze ponad 800 tyś km i nadal jeździ u znajomego na fabrycznej pompie, rozrządzie, wtryskach i turbo, które dopiero niedawno zaczęło puszczać olej. Ba, nawet dwumasa fabryczna, chociaż slychać ją od dobrych 300 tyś km :D Co za auta były kiedyś :D Szkoda, że blachy już nie ma :D

    z przyjemnością kupiłbym sobie e39 TDS z niewielkim przebiegiem do jazdy na co dzień. Niestety, jak dinozaury, wymarły.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 09-01-2017 o 18:03
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    53
    BMW
    e38
    Skąd
    Rybnik
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Miałem TDSa wiele lat w e34, więc napiszę co pamiętam:

    - pompa wtryskowa, ustawienie dawki powinno się kontrolować raz w roku oraz w miarę zużycia wtrysków korygować. Przy okazji wyjdzie, czy nastawnik do regeneracji, wymiany
    - wtrysk sterujący musi dawać poprawne impulsy
    - końcówki wtrysków muszą rozpylać jako tako, żeby auto jechało
    - turbo, rzecz oczywista, tak jak i wastegate oraz jego sterowanie. Steruje się samo, bez udziału podciśnienia z pompy vacuum i/lub sterownika silnika
    - podpięty i szczelny wężyk do czujnika ciśnienia w dolocie, czujnik na kielichu kierowcy. Sam czujnik też musi być sprawny, często zalewa się olejem z puszczającego turbo
    - szczelny dolot
    - filtr paliwa nowy
    - może egr utknął w pozycji otwartej, najlepiej go odłączyć, żeby w ogóle nie był sterowany, wtedy jak jest sprawny zamknie się raz na zawsze. Otwórz i go wyczyść i zobacz jak to wygląda

    w sumie chyba wszystko. Prosty, stary diesel, chociaż głowica mi pękła dwa razy, no ale auto dziś ma już dobrze ponad 800 tyś km i nadal jeździ u znajomego na fabrycznej pompie, rozrządzie, wtryskach i turbo, które dopiero niedawno zaczęło puszczać olej. Ba, nawet dwumasa fabryczna, chociaż slychać ją od dobrych 300 tyś km :D Co za auta były kiedyś :D Szkoda, że blachy już nie ma :D

    z przyjemnością kupiłbym sobie e39 TDS z niewielkim przebiegiem do jazdy na co dzień. Niestety, jak dinozaury, wymarły.
    Dzięki bardzo!

Podobne wątki

  1. BMW E38 3.0 V8 M60 ~ Brak mocy ~
    Przez Goliniak w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 19:42
  2. Brak mocy
    Przez DUZY27 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 21:10
  3. [silnik] Brak mocy w e65.
    Przez Jarecki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 22:47
  4. [silnik] Brak mocy w bmw e32 ?
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 15:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •