Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 18

W±tek: Nastêpny zestaw pytañ ¶wie¿ego u¿ytkownika

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2016
    Posty
    46
    BMW
    730D
    Sk±d
    Kozienice

    Post Nastêpny zestaw pytañ ¶wie¿ego u¿ytkownika

    Czê¶æ, wszystkim mam kilka pytañ bo e65 to dla mnie nadal nowo¶æ dodam, ¿e to 730d 2008 rok:

    1. Jak na mrozie grzaæ silnik tzn chodzi mi o podgrzewanie ¶wiecami. W audi przekrêca³em kluczyk, pojawia³a siê kontrolka ze spiralk± i po temacie, jak zgas³a strza³ i tyle. A tutaj nie bardzo wiem jak to dzia³a. Auto sta³o 9h na mrozie -9, wsiad³em wcisn±³em sprzêg³o i start, a on bez namys³u od razu odpali³, nie powiem bo odpali³ piêknie, ale nie zauwa¿y³em nigdzie symbolu spirali. Czy on ma ¶wiece? Je¿eli tak to jak je siê uruchamia? Mo¿e robiê co¶ ¼le?
    2. To g³upie ale... do czego jest przycisk w prawym regulatorze temperatury z napisem rest?
    3. jak powy¿ej, co to jest TP jak jest w³±czone radio?
    4. Do czego s³u¿y TMC, raz siê ¶wieci na ¿ó³to, raz na czerwono.
    5. Czy to prawd, ¿e wycieraczki przedniej szyby s± ró¿ne tzn, lewa i prawa?
    6. Jak± normê powinien spe³niaæ olej do mojego silnika? z VIN wychodzi, ¿e mam M57T2

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar wm10589
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    By³o E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Sk±d
    Miñsk Mazowiecki
    Na wiekszo¶æ pytañ odpowiedzi s± na forum. Po prawej u góry jest opcja do wyszukiwania. Tu odp. na 2 pytanie
    http://7er.pl/showthread.php/48900-P...highlight=Rest

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Do³±czy³
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Sk±d
    Wroc³aw
    A najlepiej to sobie zamów na stronie bmw instrukcjê do swojego auta. Przysy³aj± za darmo PDF na email.
    http://www.bmw.pl/pl/topics/offers-a...ed-models.html

    Na wszystkie pytania znajdziesz tam odpowied¼.

  4. #4
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar prezE32s
    Do³±czy³
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    By³o 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Sk±d
    Chojnów
    Sprzêg³o w E65? :D wciskasz hamulcec, naciskasz start i auto pali. ¦wiece grzej± momentalnie i je¿eli nie s± uwalone i silnik ma dobr± kompresjê to nie musisz ich specjalnie jak w starym Jelczu :) ja w Phaetonie V6 TDI przy obecnych mrozach wsiadam i palê od razu i auto pali od strza³a :)

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DjAxel
    Do³±czy³
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Sk±d
    Chorzów
    Blog
    2
    Hmmm u mnie w e65 730 d Jak jest mróz przy zapalaniu silnik odpala odrazu ale po 5 sekundach ga¶nie , kontrolka podgrzewania ¶wiec siê nie ¶wieci, jak odpalam drugi raz kontrolka ¶wiec siê zapala na dwie trzy sekundy i silnik odpala normalnie co¶ nie tak ?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Sk±d
    Sandomierz
    1.Mo¿esz spróbowaæ wcisn±æ start bez hamulca i potem drugi raz z hamulcem wtedy odpali
    2.jak jest auto rozgrzane po wci¶niêciu grzeje siê w aucie
    3.dok³adnie nie wiem ale to chodzi o stacje radiowe
    4. http://7er.pl/showthread.php/21664-T...k-co-to-znaczy
    5. Niby s± oznaczone L i R .Jednak jak kupi³em ostatnio Boscha za 200z³ kierowcy podskakiwala,za³o¿y³em odwrotnie i jest git
    6.na pewno kto¶ Ci odpowie,je¶li nie to jutro zerknê w ksi±¿ce serwisowej
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 10-01-2017 o 23:27

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez DjAxel Zobacz posta
    Hmmm u mnie w e65 730 d Jak jest mróz przy zapalaniu silnik odpala odrazu ale po 5 sekundach ga¶nie , kontrolka podgrzewania ¶wiec siê nie ¶wieci, jak odpalam drugi raz kontrolka ¶wiec siê zapala na dwie trzy sekundy i silnik odpala normalnie co¶ nie tak ?
    Jak na moje oko to nie powinien gasn±æ.
    W E38 4.0d mia³em tak ¿e tylko w mega mrozy jak sta³ na dworze to na sekunde zapali³a siê na wy¶wietlaczy informacja o grzaniu ¶wiec i tyle.

  8. #8
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DjAxel
    Do³±czy³
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Sk±d
    Chorzów
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Jak na moje oko to nie powinien gasn±æ.
    W E38 4.0d mia³em tak ¿e tylko w mega mrozy jak sta³ na dworze to na sekunde zapali³a siê na wy¶wietlaczy informacja o grzaniu ¶wiec i tyle.
    I tak te¿ powinno byæ. Jutro jestem umówiony z moim serwisantem i be∂zie robi³ bo jego zdaniem powinno byæ tak jak ty gadasz. A u mnie tak dzia³a dopiero za drugim razem, jak by suczka próbowa³a za pierwszym razem odpaliæ bez grzania :-)

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Jak diesel odpali bez grzania to raz, ¿e to powinno d³ugo trwaæ a dwa przez chwile powinien wtedy chodziæ nierówno...

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DjAxel
    Do³±czy³
    Oct 2016
    Posty
    102
    BMW
    E65 730d
    Sk±d
    Chorzów
    Blog
    2
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Jak diesel odpali bez grzania to raz, ¿e to powinno d³ugo trwaæ a dwa przez chwile powinien wtedy chodziæ nierówno...
    -25 mrozu, Becia sta³a 3 dni, zapali³a bez grzania ¶wiec za drugim obrotem rozrusznika czyli od strza³u i silnik pracowa³ normalnie cicho i bez ¿adnych zad³awieñ. Jedynie przez 10/ 15 sekund z wydechu intensywny bia³y dym :-) Ma³o tego to dodam ¿e nigdy nie zagrzewam Beci tylko odpalam i od razu jadê. Becia stoi pod chmurk±. Jedynie to na zimnym silniku nie daje od razu po garach :-)
    Ostatnio edytowane przez DjAxel ; 11-01-2017 o 17:01

Podobne w±tki

  1. [E38] 3.0 v8 automat kilka pytañ nowego u¿ytkownika:)
    Przez e4r5t w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 22:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •