Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Padnięty tuner MK1

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    4
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Toruń

    Post Padnięty tuner MK1

    Witam,
    czas przestać jedynie przeglądać forum, lekko się uaktywnić i zacząć rozwiązywać problemy auta :). Na początek kwestia monitora. Sprawa wygląda następująco: od początku użytkowania, co jakiś czas wyłączał się samoczynnie podczas jazdy monitor (Navi 4:3 wychodzi na to, że jest to MK1), czasem włączał się po chwili sam, czasem po którymś naciśnięciu pokrętła, jednak problem ten się wciąż powtarza z większym nasileniem. Obraz jeśli już jest, wyświetla poprawnie informacje, ale jest minimalnie opuszczony. Ponadto podczas otwierania drzwi, gdy auto jest wyłączone, monitor sam się włącza i śnieży. Jakiś czas temu udałem się do speca od caraudio, który zdiagnozował problem. Myślałem, że to kwestia monitora, nawet dostałem od poprzedniego właściciela zapasowy, jednak wg Speca uszkodzony jest właśnie tuner tv i dodatkowo też czytnik nawigacji. Niby sprawa oczywista, zaproponował mi wymianę na MK3 lub MK4 + wtedy jeszcze jakaś zewnętrzna antena gps, koszty kolejno 700 i bodajże 1400 ze wszystkim. Zastanawiałem się nad MK3, jednak obecnie doszedłem do wniosku, że chyba nie widzę sensu inwestowania w samochodową nawigację i chciałbym skupić się na odzyskaniu poprawnego odbioru na monitorze.
    Moje pytanie, czy da się w ogóle naprawić ten tuner tv i czy jest sens. Myślałem o kupnie, ale widząc na allegro, delikatnie mówiąc kiepsko wyglądające puszki (które przecież siłą rzeczy są również leciwe) obawiam się wtopienia, gdyż nie ma możliwości wcześniejszego sprawdzenia w moim aucie i potwierdzenia wtedy czy to faktycznie kwestia tunera i czy owy kupowany będzie sprawny. Może ktoś z szanownych forumowiczów ma taki sprawny tuner i zechciałby mi sprzedać.
    Ponadto jest jeszcze kwestia czytnika navi. Jak wspomniałem również niby jest niesprawny, obecnie jest wypięty ale monitor wyświetla obraz (oczywiście bez zmian). Czy zatem pominąć jego wymianę bądź naprawę skoro nie ma on wpływu na monitor? i czy w tej sytuacji opcja ewentualnego softu może mieć jakiekolwiek znaczenie (szczerze ta kwestia jest dla mnie jeszcze czarną magią i od zakupu jeszcze nie sprawdzałem auta pod kompem)
    Na wszelki wypadek dodam fotki tunera i Navi dla potwierdzenia wersji.
    Ostatnio edytowane przez Carmel ; 10-09-2017 o 22:32

Podobne wątki

  1. Tunery TV / Rodzaje tunerów TV / Tuner 4:3 / Tuner 16:9 / E38, E39, E46
    Przez tomgtdek69 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 18:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •