Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: M60B40, komputer silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin

    Post M60B40, komputer silnika

    Siemka, znalazł by się ktoś ze Szczecina albo okolić kto by miał na podmiankę sprawny komputer DME 3.3 do M60B40? Chciałbym sprawdzić czy to co się dzieje to wina kompa czy muszę szukać dalej.
    A dzieje się dokładnie coś takiego że jak wcisnę gaz do końca (bez kickdowna) to przy 3/4 tys. obrotów silnik zaczyna szarpać mocno, jakby mu gaz odcinało. Jak jadę na kickdownie to wszystko jest ok, nie szarpie.

    Uszanowanko ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Piszesz o Pb czy o LPG ?
    Jesli Pb to sprawdz cisnienie na listwie - oczywiscie w monecie gdy wystepuja anomalie.
    Sprawdz czy bez przeplywki ten sam problem.
    Sprawdz bledy w DME.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Z tym problemem już trochę walczę, krok po kroku zaczynam dochodzić do tego i odkrywam nowe poszlaki. Wcześniej na kompie był sporadyczny błąd czujnika położenia wału, zamówiony ori BMW wrzuciłem go i lekka poprawa w samej pracy silnika była ale nadal był błąd sporadyczny, jako że pasowało to do awarii czujnika wałków rozrządu (silnik pracował tak samo z podpiętym jak i z odpiętym, zero różnicy) to wrzuciłem drugi ori BMW czujnik położenia wałków rozrządu, silnik odzyskał mocy trochę i błąd nie wyskakuje, tylko teraz za to nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa na wysokich obrotach jak ma się szybko wkręcić i szarpie nim (kiedy płynnie będę powoli mu zwiększał obroty to wkręca się do odcięcia normalnego). Teraz pytanie czy to raczej pompa paliwa czy samoregulator ciśnienia na listwie, a może filtr przytkany. Od czego najlepiej zacząć sprawdzać?

    Silnik tylko Pb

    Uszanowanko ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Jesli odpala ci od strzala to pompke bym wykluczyl. Jesli dlugo kreci przy odpalniu to zaczalbym od filtra paliwa.
    Aby sprawdzic regulator cisnienia pobprostu dmuchnij powietrzem do weza zasilania paliwowego na manometrze pistoletu powinno pokazac ci cisnienie otwarcia regulatora.

    Jesli natomiast zle odpala a masz 100% pewne czujniki wala i walka to mozliwe ze kleka pompa paliwa.

    Zacznij od dmuchniecia cisnienia w waz paliwowy od strony zbiornika jak cisnienie za male to regulator, jak za duze to byc moze przytkany uklad lub zatarty regulator.
    Jesli cisnienie ok to pompa.

    Uwazaj przy upuszczaniu cisnienia zeby ci tapicerki bezyna nie ofejdalo.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Powiem tak, raz odpali ładnie, raz kręci dłużej, a jak odpalam świeżo zgaszony to zawsze dłużej i jakoś tak inaczej nie wiem jak to opisać jakby chciał a nie mógł. Czujniki obydwa nowe z serwisu. Jakie jest prawidłowe ciśnienie? 3,5 Bar?
    Ostatnio edytowane przez Andriey ; 22-12-2016 o 13:52

    Uszanowanko ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Odepnij przepływomierz jeszcze i zobacz jak będzie się silnik bez niego zachowywał.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Już odpinałem nie ma poprawy jedynie, gorzej pali i początkowo zafaluje obrotami

    Uszanowanko ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Ciśnienie 3,5 bar na zamkniętej przepustnicy jak otworzysz przepustnice powinno spaść do 3 bar.

    Czyli w skrócie cisnienie zależne jest od podcisnienia w kolektorze ssacym.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    To niedługo sprawdzę, póki co jak myślę o tym problemie, przyszła mi do głowy taka myśl że może to być jedna sonda lambda, bo generalnie silnik jak jest zimny to pracuje dobrze, nie czuć żadnych delikatnych szarpnięć, a dopiero jak się nagrzeje to zaczynają się nasilać te delikatne szarpnięcia i strzały w wydech, gdy dodam gazu np. zwiększę obroty do 1000-1300 i będę go trzymał na nich to słychać mocniej i mają większą częstotliwość te jakby strzały w wydech z różną częstotliwością. Z tego co wiem to sondy dopiero zaczynają pracować po osiągnięciu pewnej temperatury, a skoro jedna może dawać złe odczyty to może ona jest przyczyną tego (jedna sonda jest nowa BOSHa z wtyczką fabryczną, drugiej nie ruszałem ale błędów z sondami żadnych komputer nie ma). Powiem szczerze że mam niezłą zagadkę z tym. Jest tyle opcji co może być winne, a szpece są wszyscy zawaleni robotą teraz.

    Uszanowanko ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    odlącz sondy i sprawdz czy jest poprawa

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 23:13
  2. komputer w m60b30 a m60b40
    Przez kamil755 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •