Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: M60B40, komputer silnika

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Właśnie zrobiłem trasę 120 km i przy domu pierdział wydechem jak nie wiem, pyrk za pyrkiem, przykładałem ręce do wydechów i jego pierdy były w tych samych momentach i o identycznej sile w obydwu w losowych odstępach czasowych, odłączyłem sondę tej której nie wymieniałem i zero poprawy ani zero pogorszenia więc podpiąłem z powrotem, od razu kompa też podłączyłem i patrzę czy jakiś błąd się może nie pojawił.... I tutaj mnie rozwalił doszczętnie.... znowu sporadyczny błąd czujnika położenia wału.... SKĄD ja się pytam?! Jak on może błąd wywalać jak jest nowy oryginalny z serwisu jak również czujnik położenia wałków rozrządu.... nie pojmuję tego, jestem w kropce teraz...

    #edit

    Załączam zdjęcie z błędem z inpy, dodam tylko że błąd przepływki pozostał z testu jak odpinałem przepływkę żeby sprawdzić czy to ona.
    Ostatnio edytowane przez Andriey ; 24-12-2016 o 21:41

    Uszanowanko ;)

  2. #12
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    Chyba musisz jednak podłożyć kompa

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Tak, chyba na to wychodzi, teraz weź tutaj znajdź taki na podmiankę... nigdzie na necie nie znalazłem. Ewentualnie ktoś mógłby polecić jakiś specjalistyczny warsztat który zajmuje się naprawą sterowników? Sterownik to DME 3.3, najlepiej najbliżej Szczecina.

    Uszanowanko ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Sprawdź czy nie rozwarstwia Ci się koło impulsowe od koła pasowego wału. Jest łączone taką gumą. Jak będzie wibrowało też będą problemy z zapłonem. Sterownik jak coś to mam i mogę odsprzedać.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Sprawdź czy nie rozwarstwia Ci się koło impulsowe od koła pasowego wału. Jest łączone taką gumą. Jak będzie wibrowało też będą problemy z zapłonem. Sterownik jak coś to mam i mogę odsprzedać.
    Powiem Ci że to może być dobry trop też, a jak to sprawdzić dokładnie? Bo ogólnie takie delikatne wibracje są zauważalne na tym kole to już wcześniej zauważyłem ale nie pomyślałem że to może być przyczyną.
    Ostatnio edytowane przez Andriey ; 26-12-2016 o 02:04

    Uszanowanko ;)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    Odświeżam, w piątek będę miał komputer, stwierdziłem że zakupię i zobaczymy czy to jego wina, cóż. Najwyżej będę miał go na zbyciu albo zostawię na przyszłość.

    Uszanowanko ;)

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zielas
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    106
    BMW
    E38 730iA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Witam, sterownik zakupiles od kolegi SkeYT ? Bez EWS ? Motronic 3.3 ?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Nie, nie odemnie.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    No i ku mej radości okazał się to sterownik silnika, po wymianie silnik chodzi jak nowy dosłownie i odzyskał sporo mocy, obr na luzie spadły z 650 do 600, inny zapach spalin i brak głupich bąków z wypadających zapłonów.
    Nawet nie potrafię opisać szczęścia bo tyle czasu się z tym męczyłem i tyle rzeczy poszło do wymiany możliwe że bez sensu ale za to są teraz nowe ori. Tak po ruszeniu i ogólnie w pierwszych kilometrach silnik musiał się na nowo uczyć i skrzynia trochę twardo zmieniała biegi ale teraz jest lalka no aż strach kickdowna wcisnąć teraz taka różnica. :) Dzięki koledzy za pomoc. A i sterownik jaki zakupiłem pochodził z E34 93' z M60B30 z manualem, działa bez problemu :)

    Pozdrawiam

    #EDIT
    Doczytałem na necie że komp od 3.0 działać będzie ale ma inne mapy paliwowe, czy to może zaszkodzić? I czy da radę jakoś te mapy skopiować ze starego komputera do nowego żeby były typowo od 4.0?
    Ostatnio edytowane przez Andriey ; 30-12-2016 o 21:07

    Uszanowanko ;)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    134
    BMW
    BMW E38 740i 94'
    Skąd
    Gorzów Wlkp./Szczecin
    hmmm, próbowałem przełożyć chipa z mapami z mojego 4.0 do nowego sterownika i była dupa, samochód nawet nie odpalił i wyskakiwał błąd Getribenotprogramm. Więc wrzuciłem poprzedni i śmiga, to chyba przez to że nowe DME jest z manuala i nie ogarnia chipa od automatu prawda?

    Uszanowanko ;)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 22:13
  2. komputer w m60b30 a m60b40
    Przez kamil755 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •