Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 14

W±tek: Sprzêg³o - problem z wysprzêglaniem ?

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    24
    BMW
    E34
    Sk±d
    Ostrowy

    Post Sprzêg³o - problem z wysprzêglaniem ?

    Witam w swoim bmw posiadam jednomas z m50 tarczê z m30 oraz docisk z m57 typu SAC (za³o¿ony poprawnie sprê¿ynki naci±gniête na prasie) do tego przerobion± ³apê która wygl±da tak:



    Wszystko posk³adane ³adnie spasowa³o ale zauwa¿y³em ¿e wysprzêglik mi puszcza wiêc wymieni³em gumkê w ¶rodku oraz os³onê tej gumki no i odpowietrzam uk³ad z odpowietrznika ju¿ leci sam p³yn czyli mo¿na przyj±æ ¿e odpowietrzony ale jest problem dla mnie dziwny bo pierwszy raz siê z czym¶ takim spotykam otó¿:

    gdy naciskam peda³ czuæ ¿e ³apa z ³o¿yskiem wciska s³oneczko nawet s³ychaæ i jak do po³owy mniej wiêcej wcisnê peda³ to on wraca normalnie jakby by³o wszystko wporz±dku ale jak wcisnê go do koñca to za t± po³ow± jest taki efekt wpadniêcia (przypomnê ¿e s³ychaæ jak wciska te s³oneczko) i muszê wyci±gaæ rêk± lub nog± . Wiêc w skrócie do po³owy jest ok jak wcisnê wiêcej jak po³owa peda³ nie wraca. W czym tkwi problem ? Liczê na wasz± pomoc.

    I zapomnia³em napisaæ jak cofnê rêk± to potem jak wciskam to od samego pocz±tku s³ychaæ jak wciskam na docisku. Czyli kwestie sprzêg³owe raczej wydaje mi siê ¿e s± ok. Czy¿by pompka uszkodzona tak reagowa³a ?
    Ostatnio edytowane przez assane ; 20-12-2016 o 13:58

  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar jaro5
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Sk±d
    radom
    Powiem ci tak,przerabia³em ten temat dok³adnie w e32/e34. Na 100 % nie masz sprê¿yny nad peda³em sprzêg³a w kabinie.
    by³o E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    24
    BMW
    E34
    Sk±d
    Ostrowy
    Masz racje faktycznie takowej sprê¿yny nie ma dziêki za odpowied¼

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar jpj
    Do³±czy³
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Sk±d
    PL
    Ale to mo¿e tez byæ wina pompy i samego wysprzêglika. Czêsto te¿ sama sprê¿yna w pompce sprzêg³a wyrabia siê lub po prostu pêka. Temat przerabia³em w swoich dwóch E32. Reperaturki raz siadaj±, a raz nie. Komplet pompa + wysprzêglik to niewielki koszt, który przy odpowiednim odpowietrzeniu zestawu dzia³a dobrze.

  5. #5
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar jaro5
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Sk±d
    radom
    Ale jak nie ma sprezyny w kabinie to nic mu nie pomo¿e.

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka
    by³o E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, by³o e32 3.0 m60
    Sk±d
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ale jak nie ma sprezyny w kabinie to nic mu nie pomo¿e.

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka
    Potwierdzam sprê¿yna musi byæ.
    Czê¶æ nr 17

    http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=35_0057

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar jpj
    Do³±czy³
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Sk±d
    PL
    Ok, kwestia sprê¿yny jest oczywista, ale mogê wnioskowaæ, ¿e wcze¶niej jej nie by³o i wszystko dzia³a³o poprawnie? Mówimy tutaj o wpadaj±cym (do¶æ dynamicznie) pedale sprzêg³a od po³owy jego po³o¿enia. Samo jego odbicie przy poprawnym dzia³aniu uk³adu powinno wystêpowaæ samoczynnie. Z mojego do¶wiadczenia opisywana sytuacja zwi±zana by³a w³a¶nie ze ¼le dzia³aj±c± pompk±, wysprzêglikiem i co najwa¿niejsze z³ym odpowierzeniem uk³adu. Te¿ bawi³em siê w reperaturki, ale to przypomina trochê leczenie anginy hallsami. Umówmy siê, ¿e te czê¶ci maj± 2,5 dekady i poprawno¶æ ich dzia³ania pozostawia wiele do ¿yczenia, a przy zmianie sprzêg³a kupno tych dwóch elementów powinno i¶æ w parze. Przelej jeszcze raz ca³y uk³ad p³ynem i zobacz jaki bêdzie efekt.

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    37
    BMW
    e32 730, e32 735, e32 750 iL
    Sk±d
    Warszawa
    Prawdopodobnie masz przekombinowane sprzêg³o, tzn za du¿y skok ³o¿yska wyciskowego w stosunku do punktu prze³amania sprê¿yny talerzowej, chodzi ogólnie o to, ¿e sprê¿yna centralna w docisku nie ma liniowej charakterystyki, tzn do pewnego skoku wytwarza do¶æ znaczn± si³ê odpychaj±c± ³o¿ysko a od pewnego punktu si³a ta bardzo szybko maleje. Ta si³a oporu podnosi w³a¶nie peda³ sprzêg³a, je¶li jest za ma³a nie daje rady cofn±æ peda³u. Sprê¿yna przy pedale sprzêg³a jest sprê¿yn± odci±¿aj±c±, tzn geometria uk³adu jest taka, ¿e pomaga nacisn±æ sprzêg³o, gdyby by³a zamontowana efekt wpadaj±cego peda³u by³by jeszcze wyra¼niejszy

  9. #9
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar jaro5
    Do³±czy³
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Sk±d
    radom
    I po co tyle gdybaæ.Niech za³o¿y odpowiednia sprê¿yne i opisze co i jak.Jnn± drog± po co takie kombonacje ze sprzêg³em w e32 ??

    Wys³ane z mojego SM-G935F przy u¿yciu Tapatalka
    by³o E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2016
    Posty
    24
    BMW
    E34
    Sk±d
    Ostrowy
    Cytat Zamieszczone przez hajko Zobacz posta
    Prawdopodobnie masz przekombinowane sprzêg³o, tzn za du¿y skok ³o¿yska wyciskowego w stosunku do punktu prze³amania sprê¿yny talerzowej, chodzi ogólnie o to, ¿e sprê¿yna centralna w docisku nie ma liniowej charakterystyki, tzn do pewnego skoku wytwarza do¶æ znaczn± si³ê odpychaj±c± ³o¿ysko a od pewnego punktu si³a ta bardzo szybko maleje. Ta si³a oporu podnosi w³a¶nie peda³ sprzêg³a, je¶li jest za ma³a nie daje rady cofn±æ peda³u. Sprê¿yna przy pedale sprzêg³a jest sprê¿yn± odci±¿aj±c±, tzn geometria uk³adu jest taka, ¿e pomaga nacisn±æ sprzêg³o, gdyby by³a zamontowana efekt wpadaj±cego peda³u by³by jeszcze wyra¼niejszy
    bardzo mozliwe to co piszesz ale co w takiej sytuacji zrobiæ ? jezeli wyd³u¿y³em ³apê o 1 cm tak jak pisz± po forach ? dodam jeszcze ¿e mam docisk z m57 do kompletu zamach m50 i tarczê ze sprê¿ynkami.

    co do powy¿szych wypowiedzi nie wymienia³em pompki ani wysprzeglika bo przed przeróbk± z jednomas na dwumase wszystko dzia³a³o dobrze bez tej sprê¿yny w³a¶nie a wysprzêglik tylko mi puszcza³ st±d zestaw naprawczy teraz jest sucho.

    Co do sprê¿yny nie ma jej ale bêdzie niestety dopiero po ¶wiêtach ... odwiedzê pobliskie z³omowisko tam trochê e34 stoi (ja posiadam e34 jak co¶)

    Co do ostatniej wypowiedzi zmieni³em dwumas na jednomas gdy¿ mój dwumas ju¿ by³ szmelc i t³uk³ to by³a g³ówna przyczyna mojej wymiany a nie mog³em znale¼æ orygina³u od m30 a wiem ¿e takie zestawy co poda³em wy¿ej siê montuje z powodzeniem

Podobne w±tki

  1. Sprzêg³o wiskotyczne
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 09:15
  2. [skrzynia] Sprzêg³o rechotanie!
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 21:06
  3. Sprzêg³o
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 19:52
  4. sprzêg³o
    Przez mynio88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 18:07
  5. Sprzêg³o
    Przez BartekE38 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 20:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •