Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rozładowywanie prądu Mercedes

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie

    Post Rozładowywanie prądu Mercedes

    Witam,
    Po raz kolejny piszę o samochodzie innym jak BMW,ale już kilka razy otrzymałem tutaj pomoc więc głupio nie spróbować po raz kolejny.
    Pacjent:W140 600SEL 92 rok.
    Samochód ma szereg drobnych usterek,ale jedną z bardziej denerwujących i cięzkich do wyeliminowania jest nadmierny pobór prądu.
    Na pewno jakiś elektronik by sobie z tym poradził jednak jeśli da się samemu w miare możliwości dojść do przyczyny to czemu by nie zaoszczędzić kilku stówek?
    Samochód stał 4 lata bo był uszkodzony.
    Sytuacja obecna:Po ok 1 dniu na nowym akumulatorze nie da się odpalić auta.W tej chwili w aucie jest już 3 lub 4 nowy akumulator 100aH.Aktualnie centra za ponad 400zł.Teraz akumulator jest już chyba zniszczony,ponieważ po 2 dniach ładowania akumulatora auto ledwo odpala,o ponownej próbie odpalenia nie ma mowy.
    Samochód chyba bardzo długo trapił problem wysysania energii bo w Niemczech został zainstalowany wyłącznik prądu,zamontowany blisko akumulatora.Auto posiada radio z navi(beccer trafic pro),niekiedy antena sama z siebie się wysuwa i chowa,posiada też telefon wraz z zestawem głosnomowiacym,ale został zamontowany chyba w serwisie bo wszystko jest fabrycznie+ksiązeczki do niego.
    Auto posiadało tez niefabryczne zabezpieczenia odcinające prąd w cewkach jednak zostało juz wyeliminowane przez elektronika.
    W 2011 została zamontowana nowa,oryginalna górna instalacja elektryczna silnika,dolna instalacja została kompletnie zregenerowana tak jak i wiązki przepływomierzy jakieś3-4 miesiące temu.
    Podczas ostaniej przejażdzki po 1,5 miesięcznym postoju kilka razy zapaliła się kontrolka akumulatora podczas jazdy,głownie przy dohamowywaniu samochodu-po wcisnieciu gazu było ok.
    Prosze o jakieś wskazówki bo jak tego problemu nie rozwiąże to zabawa z innymi rzeczami nie ma sensu jak prądu w aucie brak,a nie uśmiecha mi się kupować nowego akumulatora co miesiąc.

    Proszę o jakieś wskazówki.Miernika nie posiadam,ale mam kumatego sąsiada i ojca także mogliby pomóc.

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,646
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    ...Miernika nie posiadam....
    To weź się kopnij do najbliższego sklepu i kup najprostszy miernik, bo bez tego ani rusz.
    Możesz zacząć od wpięcia się miernikiem w obwód aku, tak aby mierzyć pobór prądu.
    Następnie wyciągasz bezpieczniki. Jeżeli po wyciągnięciu danego bezpiecznika wartość na mierniku się nie zmienia to wkładasz go z powrotem i wyciągasz kolejny.
    I tak do skutku, aż trafisz bezpiecznik rozpinający obwód pożerający prąd.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dokładnie jak @YAZ napisał.
    Aktualny temat. Warto poczytać http://7er.pl/showthread.php/49640-N...u%C5%82%C3%B3w

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    Nie cieknie ci tam złej tej 600ty? Mercedesy uwielbiają wycieki , szczegolnie te topowe

    Komputer woltomierz i dojdziesz co zre, ale alternator tez do roboty.

    Nigdy ale to nigdy nie można jeździć na starych bądź głęboko rozladowanych akumulatorach no chyba ze chce się robić alternator. Ale może to tylko regulator padł
    Tez mam 600 ale nowsze i żarl mi prad z systemu dociagania drzwi
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 19-12-2016 o 19:06

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Uwielbiają wycieki to fakt,tu nie było inaczej.
    Jednak wszystko zostało uszczelnione u człowieka,który robi tylko Mercedesy.Wszystkie uszczelki,uszczelniacze z ASO,a i tak sączy się po 2 tyś km.Bardzo cięzko to uszczelnić.Po świetach wraca na poprawkę.



    Jestem na forum sklasa club, tak jak w201-w124-tam mam swój temat.

    Tu tez może zreć system dociągania tego nie wiem.Jak się zaczne z tym bawić to się odezwe.
    Nie jeździłem tym autem na starym akumulatorze ani razu,na bardzo głeboko również nie.Jeśli trzeba będzie zregenerować alternator to się to zrobi.Najpierw chciałbym zlokalizować usterkę/i.
    Ostatnio edytowane przez impex ; 19-12-2016 o 19:30

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nooo I tu widzę łańcuch a nie jakieś łańcuszko podobne gów.o

Podobne wątki

  1. Pobór prądu 0.40A
    Przez Razking w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-03-2016, 07:39
  2. pobór prądu
    Przez Piotrek730d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2015, 14:43
  3. [elektryka] Nie wyłącza sie monitor - rozładowywanie akumulatora.
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 00:14
  4. [elektryka] automat - pobór prądu?
    Przez PanByku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 08:42
  5. Pobór prądu.
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 18:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •