Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: E38 750 il nierówna praca silnika na dwóch cewkach

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Może to być wina przepływek. Jak masz możliwość to podmień obie na inne

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    10
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Dziś miałem chwile i sprawdzilem czujnik wałka rozrządu, co najlepsze, po podłączeniu bądź odłączeniu praca w ogóle się nie zmienia, w końcu wyjąłem go całego, odpiałem i odpaliłem - na chwile obecną bez czujnika silnik pracuje w miarę równo, zamówiony nowy i zobaczymy czy nie on jest sprawcą, pozdrawiam i dam znać jaki wynik podmiany

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    widzę, że v12 już idzie pod młotek. w wątku powitalnym miało być doprowadzenie do stanu kolekcjonerskiego a tu dość szybkie zniechęcenie. ot słomiany zapał...

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Wyjmij wtryski i porzadnie przeczysc. Nastepnie sprawdz czy chodza prawidlo.
    Zakladam niedomaganie wtryskiwaczy (albo ciekna albo sie wieszaja)
    Wlaczjac inpe masz funkcje aktiv tam mozesz po koleji uruchamiac wtryskiwacze. Osluchaj je czy wszystkie wydaja ten sam dzwiek.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    Nie slomiany ale zderzenie z realiami finansowymi :) bez dychy na pakiet startowy do 750 nie podchodz :)

    Czujnik jak czujnik. Na pewno standardowe bolączki. Czyli gumy kolektora. Podkładki pod wtryski Aparat zapłonowy kable. Odmy. Przepływomierzr bądź sondy / katalizatory. To powody nierównej pracy.

    A jak jeszcze problemy z chłodzeniem, zawias. Nie daj Boże edc to dycha malo
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 19-12-2016 o 19:23

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    10
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Warszawa
    Panownie nie słomiany zapał a strach przed mechanikami, auto mam już prawie rok czasu, więc dużo rzeczy w nim zostało doprowadzonych do stanu używalności, a uszczelki pokrywy zaworów puściły bo jakiś pseudo magik z feuwerthu za dużo oleju wlał i wywaliło. Teraz podjechałem je wymienić bo tylko do tego się na przeglądzie przyczepili o lekkie zapocenie olejem i i przy okazji świece oraz odmy z racji łatwiejszego dostępu no a wróciło z nierówną pracą - dlatego najbardziej boje się tych "mechaników".

    Cewki, kable, kopułki itp. posprawdzane, jutro będzie czujnik to dam znać czy to nie jego wina, podejrzewam że (badając napięcie które jest stałe niezależnie zbliżania bądź oddalania metalu) jest padnięty. Testy z ruszaniem kolektorami nic nie dały, bo nie zmienia się praca, jedynie co jeszcze to albo któryś wtrysk albo już sam EML - NA JEDNEJ CEWCE (nieważne czy prawa czy lewa) auto chodzi RÓWNIUTKO. Niestety w tym roczniku INPA nie pokazuje ewentualnie który cylinder kuleje. Z chłodzeniem, EDC oraz NIVO itp. nie ma problemu, jedyny to tak naprawdę teraz się pokazał oraz stara sprawa do wymiany rezystorek klimy ale to w późniejszym czasie jak już ten problem zostanie rozwiązany.
    Pozdrawiam i dziekuje za pomocne podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez mjrchriss ; 19-12-2016 o 21:01

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    10
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Warszawa
    Witam po krótkiej przerwie, autko umówione do specjalisty od tych silników wstępnie na 30 stycznia, próbuje jeszcze w Wawie gdzieś wcześniej ale prawdopodobnie nie da rady, na wolnych obrotach autko nierówno chodzi tak jak chodziło, natomiast zresetowałem adaptacje przepustnic, odpiąłem klemy na 20 minut, podłączyłem wszystko i przez ok 5-10 minut po uruchomieniu było wszystko OK, zero wypadania zapłonu (resetowane na ciepłym jak i na zimnym silniku), później przejechałem się autkiem ok 1-2km i zaczełą telepać, powtórzyłem próbę i wyszła identycznie. Pytanie do Was - czy może to być wina wtrysków czy może coś z komputerami jest nie tak?

    Kolejna sprawa to dziś w trakcie powrotu z pracy miałem taka sytuacje jakby pół silnika nagle przestało pracować, przy 120 km/h były duże wibracje - czy może to być czujnik położenia wału ewentualnie coś z wałem nie tak - wymieniany był simmering wału z przodu od strony zderzaka.
    Pozdrawiam i czekam na Wasze podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez mjrchriss ; 29-12-2016 o 21:00

Podobne wątki

  1. [silnik] E66 730 D nierówna praca silnika po odpaleniu
    Przez snikers_m w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 15:56
  2. nierówna praca silnika M60
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 11:28
  3. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  4. Nierówna praca silnika m60 e32
    Przez artur_diag w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 20:03
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •