Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wymiana rozrzadu w m57n2

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post Wymiana rozrzadu w m57n2

    Hi,
    Czytajac coraz wiecej o zrywajacych sie lancuchach rozrzadu w silnikach m57n2 stwierdzilem, ze nie ma na co czekac tylko trzeba wymieniac puki jezcze silnik cyka jak trzeba.
    W zwiazku w z tym chcialbym zasiegnac opinii co jeszcze wymieniac przy okazji takiej operacji...czy tylko same lancuchy (gorny i dolny)? Czy slizgi i napinacze? Czy kola zebate? Czy lancuch napedzajacy pompe? Jakie uszczelki wymienic?...jednym slowem co zakupic zeby pozniej sie nie okazalo ze mi brakuje jakiejs czesci i auto bedzie stalo rozebrane. Jeszcze jedno...kupowac wszystko OE czy moze jakies zamienniki dadza rade...jak np. lanuchy Febi=Iwis?

    Pozdr

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cześć,
    Ja zlecałem wymianę już w dwóch M57N2 i do obu kupiłem zestawy firmy SWAG- występują dwa zestawy, jeden z dolnym, a drugi z górnym łańcuchem- wtedy w pudełku dostaniesz łańcuch + ślizgi + napinacz. O tych zestawach powiedzieli mi w sklepie Auto Voll w Łodzi. Z tego co kojarzę jeden napinacz zostaje, bo na oba łańcuchy jest tylko jeden napinacz, a w obu zestawach są razem dwa. Dodatkowo kupiłem jeszcze łańcuch pompy olejowej, uszczelkę pokrywy zaworów, uszczelki pod kolektor ssący i uszczelkę misy olejowej. Części razem kosztowały 1000- 1200 zł (nie pamiętam dokładnie). Raz kupiłem również koło zębate na wał korbowy, ale przy wymianie to oryginalne z przelotem 200 tysięcy nie było w ogóle zużyte, więc do drugiego auta nie kupowałem.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dokładnie tak to wyglada jak @lukasz740 napisał. Orginalnie w silniku są łancuchy IWIS. Często w opakowaniach Febi lub Swag są właśnie IWIS.
    Trzeba to wymieniać jak paski rozrządu i tyle. Takie czasy.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Lekki OFFTOP.

    PreLCI nie miały takich problemów z łańcuchami?
    U mnie zaraz na liczniku 320 000km/realnie podobno 550 000km (skrzynia ori, łańcuch ori) nic nie słychać.
    Bać się? Że się zerwie lada chwila?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Ja bym nie panikował. Bardzo duże znaczenie ma styl jazdy, charakter używania auta (miasto, długie trasy, krótkie odcinki itd.), olej i interwał jego wymiany. Nie ma co panikować. U lukassolski'ego padł prawdopodobnie łańcuch, który napędza pompę wysokiego ciśnienia, co groźne w skutkach nie będzie - założy nowy i będzie po sprawie.

    Ja bym raczej wypytał Łukasza w jakich dokładnie warunkach jeździł, na jakim oleju, jakie warunki itd. Jak widzę, to równy z niego gość i dzieli się informacjami ku naszej przestrodze. Na razie wiemy, że w silniku pływał hydrocrack Castrola - Edge 5W30. Łukasz wrzucił zdjęcia i wałek nie wygląda za ładnie nie wyglądał.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Mój silnik u mnie pływa na Shellu 5w30, co około 15k zmieniany, często krótkie odcinki jeżdżony i mam dosyć ciężką nogę.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Ja bym nie panikował. Bardzo duże znaczenie ma styl jazdy, charakter używania auta (miasto, długie trasy, krótkie odcinki itd.), olej i interwał jego wymiany. Nie ma co panikować. U lukassolski'ego padł prawdopodobnie łańcuch, który napędza pompę wysokiego ciśnienia, co groźne w skutkach nie będzie - założy nowy i będzie po sprawie.

    Ja bym raczej wypytał Łukasza w jakich dokładnie warunkach jeździł, na jakim oleju, jakie warunki itd. Jak widzę, to równy z niego gość i dzieli się informacjami ku naszej przestrodze. Na razie wiemy, że w silniku pływał hydrocrack Castrola - Edge 5W30. Łukasz wrzucił zdjęcia i wałek nie wygląda za ładnie nie wyglądał.
    jak kupilem auto to mialo 199tys. (teraz 232tyś km) jezdził nim jeden właściciel od nowości, serwisował w ASO, wiec pewnie zmieniał olej co 30tyś. na fakturach był olej mobil x1 3000 5w30 czy jakos tak...jak sądze mobil nie jest szczytem technologicznym, wiec lancuchy mogly dostac po tylku.
    ja leje millersa lub LQ (wymiana raz w roku czyli co 8-10tyś km).
    jako ciekawostke podam ceny jakie uzyskalem za wymianę rozrządu w dwóch garażach specjalizujacych sie w BMW
    mautoczesci 4500pln na oryginalnych czesciach plus olej itd
    vanos auto 4000pln i Pan sie pytał czy w tych silnikach jest rozrzad w tyłu;)

    pzdr

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Ja bym nie panikował. Bardzo duże znaczenie ma styl jazdy, charakter używania auta (miasto, długie trasy, krótkie odcinki itd.), olej i interwał jego wymiany. Nie ma co panikować. U lukassolski'ego padł prawdopodobnie łańcuch, który napędza pompę wysokiego ciśnienia, co groźne w skutkach nie będzie - założy nowy i będzie po sprawie.

    Ja bym raczej wypytał Łukasza w jakich dokładnie warunkach jeździł, na jakim oleju, jakie warunki itd. Jak widzę, to równy z niego gość i dzieli się informacjami ku naszej przestrodze. Na razie wiemy, że w silniku pływał hydrocrack Castrola - Edge 5W30. Łukasz wrzucił zdjęcia i wałek nie wygląda za ładnie nie wyglądał.
    Na ta chwile mechanik mowil ze silnik do wymiany łańcuch górny jest caly ale duzo podzespołów jest powyginane. Jeszcze nie wie dlaczego jutro ma grzebac dalej nie jest powiedziane ze to łańcuch strzelił.
    Moj styl jazdy jest zróżnicowany lubie czasami szybciej pojechac ale z drugiej strony nie katuje auta ze od 0 but I hamowanie na swiatlach.
    Wiem ze poprzedni właściciel zrobil nim ponad 100000km w 2 lata wiec po miescie raczej nie jeździł

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 06-12-2016 o 23:21

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    Mój silnik u mnie pływa na Shellu 5w30, co około 15k zmieniany, często krótkie odcinki jeżdżony i mam dosyć ciężką nogę.
    Z tym olejem akurat ostatnio mój brat robił test. Wcześniej na nim jeździł, bo był relatywnie tani. Oczywiście to czysty hydrockrack jakości oleju Orlen. Zaczęły mu się hałasy do łańcucha wałków rozrządu (2,4i), więc przeszedł na prawdziwy syntetyk Valvoline i mówi, że różnica jest ewidentnie słyszalna na korzyść Valvoline.

    Łukasz, czekam na wieści, bo mi to nie wygląda na łańcuch, tylko na np. pęknięty korbowód.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    witam, jak rozpoznac konczacy sie lancuch bez rozbierania silnika? ostatnie zauwazylem dziwne odglosy w silniku. na zimnym i cieplym silniku w okolicy 1000 obrotow slychac gwizd/dzwonienie/metaliczne szuranie https://www.youtube.com/watch?v=gGKpu2dJjJI a drugi odglos to po rozgrzaniu silnika, im cieplejszy tym klepanie/dzwonienie mocniejsze. na obrotach cisza spokoj. przy pierwszym odglosnie nie ma znaczenia czy auto wchodzi na obroty czy z nich schodzi.

Podobne wątki

  1. [elektronika] e65 m57n2 synchronizacja ews Lubuskie
    Przez Kempes w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 20:51
  2. [silnik] M57N2 - znikający olej
    Przez maciek49912 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 20:41
  3. [elektronika] demontaz alternatora m57n2
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 14:28
  4. [silnik] Doprowadzony do szału - M57N2 nie nagrzewa się
    Przez Kondi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 12:37
  5. wymiana uszczelek pod pokrywami rozrzadu
    Przez kamiltar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 00:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •