Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 233

Wątek: Auto zdechlo podczas jazdy

  1. #191
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    W trakcie wymiany licznika w Audi wyszło, ze była cofnięta o 30 parę tys. km. Przywróciłem ją do właściwego przebiegu. Zastanawiałem się po co ktoś cofał licznik o zaledwie 30 tkm. i doszedłem do wniosku, że handlarz sprowadził ją z przebiegiem ledwie ponad 200 tys., a po cofnięciu wyglądało to zupełnie inaczej bo była jedynka z przodu.
    Jak auto z Niemiec, to pewnie nawalił km i trzeba było brutalnie dopłacić do ubezpieczenia. Też się zastanawiałem jednego roku nad taką operacją, bo przerypałem 130% prognozowany przebieg ;). Na szczęście nic się nie stało i zmieniłem ubezpieczyciela z nowym rokiem podając aktualny stan licznika.

    Diesel, czy benzyna... Każdy ma swoje upodobania i doświadczenia, więc można zostawić ten temat. Co do nowszych aut, to ja akurat cieszę się z elektroniki, bo łatwiej sprawdzić auto - wpinasz interfejs i podaje Ci co gdzie auto boli. Mi najbardziej przeszkadza brak kół zapasowych. e65 ma pełny wymiar, a to dla mnie mega plus. Nie wyobrażam sobie, żeby z powodu kapcia tracić nerwy, czas i pieniądze. Najbardziej zabawna jest C-klasa, która, żeby zmieścić się w eco-normach ma zbiornik paliwa chyba 35l, buahahahaha! To już trzeba być mega durniem, żeby uprzykrzać życie klientowi na rzecz norm spalin!
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-01-2017 o 17:42

  2. #192
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Jak auto z Niemiec, to pewnie nawalił km i trzeba było brutalnie dopłacić do ubezpieczenia. Też się zastanawiałem jednego roku nad taką operacją, bo przerypałem 130% prognozowany przebieg ;). Na szczęście nic się nie stało i zmieniłem ubezpieczyciela z nowym rokiem podając aktualny stan licznika.

    Diesel, czy benzyna... Każdy ma swoje upodobania i doświadczenia, więc można zostawić ten temat. Co do nowszych aut, to ja akurat cieszę się z elektroniki, bo łatwiej sprawdzić auto - wpinasz interfejs i podaje Ci co gdzie auto boli. Mi najbardziej przeszkadza brak kół zapasowych. e65 ma pełny wymiar, a to dla mnie mega plus. Nie wyobrażam sobie, żeby z powodu kapcia tracić nerwy, czas i pieniądze. Najbardziej zabawna jest C-klasa, która, żeby zmieścić się w eco-normach ma zbiornik paliwa chyba 35l, buahahahaha! To już trzeba być mega durniem, żeby uprzykrzać życie klientowi na rzecz norm spalin!
    Dokładnie juz o tym kiedyś pisałem brak zapasowki dla mnie przekreśla auto bo do polski przeważnie jeżdżę w piątek nocą i nie wyobrażam sobie kilku dni gdzies w hotelu po drodze bo złapałem kapcia. Z tego co sie orientuje a8 rocznik 2011 w nowej budzie oferuje zapasowke ale nie wiem czy pełen wymiar.

  3. #193
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Dojazd jest, ale też nie zawsze. Sprawdzam to przy każdych oględzinach każdego auta. Dla mnie to tak samo kluczowe wyposażenie dyskwalifikujące auto, jeśli go brakuje. Niestety 7er ma tak gówniany bagażnik, że wsadzenie koła luzem zajmuje jego znaczną część, a przestrzeni mi wystarcza praktycznie zawsze na styk.

  4. #194
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Panowie muszę was przeprosić a szczególnie kolegę HTN bo chłop nawet ogniwa liczył w łańcuchu i sprostować długość wyciągnięcia tego łańcucha. To nie było 16 mm tylko około 11 mm. Podupcyło mi sie coś. Wychodzi po 5mm na stronę i dlatego nie było błędu z synchronizacji.

  5. #195
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Dociekam miro ;).

    Tak a propos łańcucha, to podobno słychać go szczególnie przy gaszeniu motoru, kiedy napinacz traci ciśnienie. Mocno naciągnięty powinien zadzwonić, choć w dieslu to nie tak łatwo chyba usłyszeć. Po odpaleniu też go ponoć słychać. To akurat jest bolączka Passata i Audi, gdzie łańcuch łączy wałki rozrządu i często właśnie po odpaleniu zimnego silnika słychać ewidentnie, że już jest rozciągnięty.

  6. #196
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jak słychać to połowa sukcesu. Przynajmniej wiesz ,że coś się dzieje i domaga się wymiany. A w tych M57N nic nie słychać i tu jest najwiekszy problem. Po prostu trzeba wymienić i tyle. Koszt wymiany nie jast az taki tragiczny w porównaniu wymiany silnika w którym i tak go trzeba będzie wymienić żeby nie mieć powtórki z rozrywki.

  7. #197
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Najgorsze że trzeba wywalić silnik, czy nie aż taki drogi hmm, kupujesz F i od razu jeb 3-5 tyś ubezpieczenie i jeb 5 tyś łańcuchy i jeb oleje i jeb świece i jeb mycie :D I 20 % auta w dupie :D Kiedyś kupując bmw przynajmniej o jedno jeb..ęcie było mniej :)

  8. #198
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Czyli jedno wielkie jebn.ęcie

  9. #199
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A teraz to ja sie martwię tylko o jebnięcie powietrza w opony i paliwka do baku :)

  10. #200
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    bo na F trzeba mieć kase i nie biadolić pany....Czy to D czy BP......To super auta,ale kosztowne niestety.Albo się kocha BMW albo Hundaja...
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Podobne wątki

  1. [elektryka] zapaliła sie podczas jazdy
    Przez marktds w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 14:42
  2. Auto przerywa podczas jazdy
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 19:38
  3. [elektryka] Auto gaśnie podczas jazdy!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:47
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  5. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •