Strona 7 z 24 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 233

Wątek: Auto zdechlo podczas jazdy

  1. #61
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Niby tak, ale jakiś czas temu czytałem, że są objawy tylko dla zwykłego zjadacza chleba nie do wyłapania w postaci np nierównej pracy silnika. Przy dużej mocy nie każdy to wyłapie.

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez BarteG Zobacz posta
    Z tego co tu niektórzy piszą wynika, że problemy rozpoczęły się wraz z modelami poliftingowymi, w których nie dość, że zamontowany w samochodzie łańcuch rozrządu jest cienki i nietrwały to jeszcze umiejscowiony w pobliżu skrzyni biegów. W starszych modelach łańcuchy wyraźnie dawały znać użytkownikowi o tym, że są rozciągnięte poprzez niezwykle specyficzne dźwięk, w nowych samochodach zrywają się podobno bezobjawowo...
    Ująłbym to nieco inaczej. Wątek dotyczy silnika M57N2. Łańcuchy jako część zamienna są te same zarówno w silnikach M57N jak i M57N2. Problem zaczął występować w pojazdach od 2006r. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zmienił się dostawca, a co za tym poszło również jakość łańcuchów i to właśnie najprawdopodobniej jest przyczyną problemów. Prawdziwy dramat przeżywają użytkownicy N47 chociaż tam nie ma "ciszy przed burzą". Problem doczekał się nawet swojego profilu na pejs-buku https://www.facebook.com/BMW-Problem...3617047394760/

  3. #63
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ale przy N47 chyba bmw sie przyznało i wymieniało te łańcuchy !? Oczywiście niewiele ich zrobili, bo mało kto wiedziął o tym a i większosć już wymieniła całe silniki czy tez te łańcuchy na własny koszt. A tam trzeba też wyjąć motor bo łańcuch jest od strony skrzyni,

  4. #64
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Dziwne że BMW nie zareagowało (albo zareagowało ale nie wiem o tym) na zrywające się łańcuchy. Skoro stosowali w nowych dieslach wtryski piezoelektryczne apotem po modernizacji jednostki wrócili do zwykłych (chyba te najmocniejsze diesle od serii F i X) to mogli poprawić łańcuch.

  5. #65
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja bym znowu szedł nieco pod włos i nie generalizował, że łańcuch się zrywa bez objawów w każdym nowym aucie. Nie każdego przypadku to dotyczy, a najczęściej jednak słychać, że dzwoni, albo coś tam brzęczy, np. przy gaszeniu silnika.

    Duże znaczenie ma olej, bo to on odpowiada za naprężenie napinacza i siłę nacisku na napinaczu, czyli czynniki bezpośrednio odpowiedzialne za naprężenie ogniw łańcucha. Kolejna sprawa to stan pompy wysokiego ciśnienia. Słabe paliwo = zwiększone opory. Jak pompa się zatrze/zaciera, to też może zerwać łańcuch.

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Nie zareagowało, bo mały był oddźwięk w porównaniu chociażby do N47. W N47 u każdego użytkownika wcześniej czy później odezwie się łańcuch. W M57xx pada co... (no właśnie tu brak wiarygodnych badań) 100 ? silnik z powodu łańcucha. Odnośnie wtrysków. W nowych dieslach nie wrócili wcale do zwykłych wtrysków lecz ponownie je zmodernizowali w mocniejszych jednostkach na solenoidowe aby te obsłużyły 2000 bar ! ciśnienia.

  7. #67
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Dokładnie to samo słyszałem, co Zbichu pisze - N47 w relacji do M57 to 100/1. W N47 jeszcze pakowali wtryskiwacze cec***ące się awaryjnością rodem z VW 2,0TDI PD. Tyle, ze w PD, jak padł, np. podczas wyprzedzania, to wyłączał silnik i zostawałeś bez napędu na przeciwnym pasie :).

    BMW pewnie nie reagowało, bo i po co, skoro praktycznie żaden M57 nie będzie miał problemu z rozrządem do 150.000km, a gwarancja kończy się przy 100.000km. Po tym przebiegu dla nich najlepiej jakby właśnie rozrząd pękał. Gorzej mają z N47, bo tam nawet przy kilkudziestu tysiącach były problemy.

  8. #68
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Witam wlasnie wracam z roboty i podczas dodawania gazy coś walnęło i auto zgasło, zjechałem na pobocze i nie mogę odpalić żadnych błędów w idrive.
    Jakie byłby objaw zerwania łańcuszka? Po włożeniu kluczyka i prubuje odpalenia powinno byc słychać pompę paliwa? Podniosłem kanapę i tam kompletna cisza.
    @lukassolski jak sie sprawy mają?
    jest już ostateczna diagnoza?

    pozdr

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Sprawy sie maja tak ze dochodzenie dla gwarancji wyszło by bardzo drogo bo oni dokładnie chcą wiedzieć co sie stało. Wiec zamówiłem silnik niby 57tys mil oni wyjmą stary pozdejmuja wszystkie podzespoły i wtedy jak juz bedą go mieli na palecie to zajrzą z czystej ciekawości tak mi powiedzieli. Silnik ma byc niby na wtorek odrazu wymienię w nim rozrząd tak na wszelki wypadek. Jak juz będę wiedział co sie stało to napewno napisze.

  10. #70
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    H... z takiej gwarancji...

Podobne wątki

  1. [elektryka] zapaliła sie podczas jazdy
    Przez marktds w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 15:42
  2. Auto przerywa podczas jazdy
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 20:38
  3. [elektryka] Auto gaśnie podczas jazdy!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 21:47
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 22:38
  5. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •