Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 233

Wątek: Auto zdechlo podczas jazdy

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Auto zdechlo podczas jazdy

    Witam wlasnie wracam z roboty i podczas dodawania gazy coś walnęło i auto zgasło, zjechałem na pobocze i nie mogę odpalić żadnych błędów w idrive.
    Jakie byłby objaw zerwania łańcuszka? Po włożeniu kluczyka i prubuje odpalenia powinno byc słychać pompę paliwa? Podniosłem kanapę i tam kompletna cisza.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Jakby był zerwany łańcuch, to rozrusznik kręciłby bez żadnego oporu, specyficzny dźwięk

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Auto zdechlo podczas jazdy

    No to chyba to rozrusznik kręci tak jak mówisz. Ale dziwne ze nie słychać wogule pompy paliwa.
    Cieżko powiedzieć z tym rozrusznikiem ale wydaje mi sie ze kręci tak jakby nie miał paliwa. W sumie to nie wiem jaki odgłos daje rozrusznik bo do tej pory odpalał od odrazu.
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 01-12-2016 o 09:19

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Padnięta pompa paliwa to bardziej prawdopodobna usterka niż zerwany łańcuch rozrządu, żeby go zerwać musiałbyś się naprawdę mocno postarać. Nie mówię o nowych autach, ale w naszych starych buniach są one praktycznie bezobsługowe. Co do tej pompy paliwa, nie czujesz zapachu od przodu po stronie kierowcy, tam gdzie jest pompa???;>

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Cytat Zamieszczone przez BarteG Zobacz posta
    Padnięta pompa paliwa to bardziej prawdopodobna usterka niż zerwany łańcuch rozrządu, żeby go zerwać musiałbyś się naprawdę mocno postarać. Nie mówię o nowych autach, ale w naszych starych buniach są one praktycznie bezobsługowe. Co do tej pompy paliwa, nie czujesz zapachu od przodu po stronie kierowcy, tam gdzie jest pompa???;>
    Lancuchy bezobslugowe ?
    Porownaj sobie dlugosc nowego, a starego z przebiegiem takim jakie diesle maja to sie przekonasz o ile jest stary dluzszy czyli wyciagniety

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Auto zdechlo podczas jazdy

    Zdjąłem siedzisko i jak próbuje odpalić to kompletna cisza. Przyjechała pomoc drogowa tez podejrzewają pompę.
    Gdzie jest pompa w 3.0d 2008r w progu czy pod siedziskiem?
    Ostatnio edytowane przez lukassolski ; 01-12-2016 o 12:00

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    A jednak to rozrząd. W rarsztacie ściągnęli czujnik położenia wału i wał wogole sie nie obraca. Ale czemu pompy wogule nie słychać?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Co masz na myśli z tą pompą, bo nie czaję? U mnie w ogóle jej nie słyszę. W benzynach to wiem, że jak włączysz zapłon, to pompka nabija dosyć głośno, ale u mnie w dieslu to w ogóle jej nie słyszę.

    Kolejna sprawa - wyciągnęli czujnik położenia wału? Po co? Wyciągasz rozrusznik i masz zęby na wierzchu (pod rozrusznikiem jest też czujnik położenia wału), a jeszcze prościej - zejść pod auto i przy oknie rewizyjnym skrzyni jest cała zębaka koła zamachowego, którym można pokręcić

    Jak wał nie kręci, to nie rozrząd, tylko prędzej korbowód albo w 3 pupy się motor zatarł. Rozrusznik napędza wał, więc auto by kręciło, ale byś zrobił spustoszenie w silniku, bo tłoki waliłyby po otwartych zaworach. Jak coś rypnie i auto zgaśnie, to najlepiej nic nie ruszać, zdjąć vacuum pompę z przodu silnika i sprawdzić, czy łańcuch jest nawinięty na kole zębatym.

    Inna możliwość, to skrzynia padła i się zakleszczyła. Mój kolega kiedyś w Explorerze miał przypadek (jeden z tysiąca :)), że skrzyni się pokićkało i wbiła dwa biegi na raz. Tak przynajmniej twierdził warsztat. W S-klasie też była wada fabryczna - skrzynia lubiła się zakleszczyć na P.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Za późno gościu od pomocy drogowej próbował kilka razy odpalać. Kręci ładnie bez żadnych dziwnych odgłosów. Jutro maja go schodowa do warsztatu który sie zajmie tym konkretnie zwala głowice wtryski i będę wiedział dokładnie.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Jak kręci i nie dzwoni, to nie tak źle. Może pompa wysokiego ciśnienia, jakiś czujnik albo coś nie aż tak groźnego.

Podobne wątki

  1. [elektryka] zapaliła sie podczas jazdy
    Przez marktds w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 15:42
  2. Auto przerywa podczas jazdy
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 20:38
  3. [elektryka] Auto gaśnie podczas jazdy!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 21:47
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 22:38
  5. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •