Strona 12 z 24 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 233

Wątek: Auto zdechlo podczas jazdy

  1. #111
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Ślizgi, napinacze i łańcuch to Luke będzie dopiero miał do wymiany.... w tym silniku co go teraz włożyli do auta :P
    Dokładnie jak piszesz
    Nie znam sie na silnikach i nie znam nazw podzespołów wiem ze walki te długie prawdopodobnie wygięte bo większość uchwytów było pęknięte albo luźne.

    Dalej juz tego silnika nie rozbierali bo stwierdzili ze nie ma sensu popychacze powyginane czy jakoś tak. Byc moze jak bym nie próbował odpalić auta by było tak jak pisałeś bo jak auto zdechło miałem jakieś 160km/h nie było jakiegoś walnięcia w silniku miałem wrażenie ze auto zgasło bo zabrakło paliwa w sensie pompa paliwa padła.

  2. #112
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz

    Post

    Robicie z tego mega problem.

    Nikt nie dodał że wymiana silnika to koszt mniej więcej taki sam ,jak wymiana uszczelniaczy i rurki jak dla silników benzynowych...

    Dopóki nie strzeli , też nie mam zamiaru tam grzebać...

    Mnie ten temat wcale nie przeraża, jak bym szukał teraz e65 to w dalszym ciągu było by to poliftowe 3.0d.
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 14-01-2017 o 22:44

  3. #113
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Co wy w tych ropuchach widzicie ciężko mi zrozumieć. Żeby to jeszcze trwałe było, ale jak widać sypie się na potęgę.

  4. #114
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Co wy w tych ropuchach widzicie ciężko mi zrozumieć. Żeby to jeszcze trwałe było, ale jak widać sypie się na potęgę.
    I jeszcze ten zapach ropy....dla mnie dramat
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  5. #115
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Robicie z tego mega problem.

    Nikt nie dodał że wymiana silnika to koszt mniej więcej taki sam ,jak wymiana uszczelniaczy i rurki jak dla silników benzynowych...

    Dopóki nie strzeli , też nie mam zamiaru tam grzebać...

    Mnie ten temat wcale nie przeraża, jak bym szukał teraz e65 to w dalszym ciągu było by to poliftowe 3.0d.
    Problem jest taki ze rurka czy uszczelniacze dają oznaki i wiesz ze coś jest nie tak. A z rozrządem strzela i na długiej trasie masz wielki problem. Było by o wiele lepiej jakby coś sugerowało ze jest do wymiany. A tak to jazda na tykającej bombie.

  6. #116
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    W pakiecie AC mam holowanie bez limitu km tak że śpię spokojnie

    Tommo, a n62 jest trwałe ? A uszczelniacze? A rurka? A velvotronic? A wypadanie zapłonów? Falujące obroty a to istny temat rzeka... Faktycznie bezobsługowy silnik, a wiesz przecież że to tylko główne bolączki któych jest więcej... nie wspomnę o tym że V8 bez wycieków mniejszych lub większych to rzadkość.

    Wróćmy do tematu...

  7. #117
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Podzielam zdanie Dzudy. Tutaj bym też powrócił do paniki, jaka powstała w dziale F01, gdzie diesel uchodził za taki bezawaryjny.

    lukassolski, to wygląda jakby strzelił nie ten od pompy, tylko od wałka rozrządu. Zniszczenia faktycznie spore masz.

    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Co wy w tych ropuchach widzicie ciężko mi zrozumieć. Żeby to jeszcze trwałe było, ale jak widać sypie się na potęgę.
    Ja kupiłem ten silnik w zasadzie raz, to z racji, że trafił mi się taki wypas, jak chciałem, a nie mogłem znaleźć wtedy takiego samego z benzyną, a dwa, to z czystej ciekawości, czy te klekoty faktycznie takie awaryjne są (nigdy fanem diesla nie byłem; dzisiaj też nie jestem, ale nabrałem neutralności). Plus z racji diesla jest taki:
    1. Przyjemnie się tym jedzie na trasie, bo skrzynia nie musi redukować i sprawnie auto przyspiesza z racji nisko zawieszonego momentu. Skrzynia choć zmienia bieg bardzo gładko, to i tak jest nagły przyrost mocy, co mnie osobiście irytuje, bo obniża komfort.
    2. Zasięg - 1000km robię spokojnie jak lecę tak do 140km/h i mogę wtedy dopiero myśleć o zatankowaniu. Słaby argument, bo dzisiaj tanknąć można co kilkadzieścia km, ale dla mnie ma to znaczenie, bo jak ruszam nad ranem, to mogę do domu zalecieć bez tankowania, a dzieciak mi się budzi przy zjeździe na stację i później jęczy, zanim zaśnie.
    3. Miejsce pod maską - dla mnie ma to znaczenie, bo można sporo zrobić i jest łatwiejszy dostęp. To jest jednak moje indywidualne upodobanie.
    4. Mniejsze spalanie i tańsze paliwo w Niemczech. Różnica u mnie w regionie jest na poziomie 0,10EUR między Pb95 i ON Premium. Jakbym chciał tankować Pb98, to byłoby jakieś 0,25EUR rożnicy, a to już bardzo dużo.

    Minusy:
    1. Hałas. Była już na ten temat dyskusja. W czasie jazdy nie jest to tak dokuczliwe, bo dźwięk jest zagłuszany, ale pamiętam jak dziś, jak tego samego dnia szukając e66, oglądałem 750Li i zaraz po tym testowałem moje finalne 730Ld. Wsiadłem do diesla i pierwsze moje słowa "k... jaki traktor". Poziom hałasu przy spokojnej jeździe w mieście jest, jak dla mnie, dokuczliwy.
    2. Brutalnie wysoki podatek w DE: za 750i masz jakieś 307EUR, za 730d 463EUR.
    3. 730d nie idzie tak, jak 750i. Niestety, zupełnie nie ten poziom mocy.
    4. WEBASTO dosyć śmierdząco kopci. Jak wsadzam czasami młodego do auta, to potrafi zawiać do wnętrza auta i jest to naprawdę nieprzyjemny ostry i z pewnością niezdrowy zapach.
    5. Diesle bardziej niszczy konwerter i resztę przeniesienia napędu i jego zawieszenia (oczywista sprawa, choć to zależy jak to jeździ).

    Nie będę się wdawał w awaryjność, bo wiadomo, że beznyniaki mają swoje bolączki, diesle swoje i nie każde każdemu się przydarzają.

    Podsumowując temat, jakbym się szarpnął na F01, to jednak wolałbym benzynę, ale tam jest turbobenzyna, więc jak dla mnie to jeszcze dodatkowe "za" w kwestii wyboru.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 15-01-2017 o 11:21

  8. #118
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    lukassolski, to wygląda jakby strzelił nie ten od pompy, tylko od wałka rozrządu. Zniszczenia faktycznie spore masz.
    A to nie jest tak ze one sa połączone razem? Górny napewno jest cały bo byłem u nich i widziałem. Byc moze prędkość zrobiła swoje. Jak dolny strzelił a one sa na jednym napinaczu główny przeskoczył i narobił zniszczeń. I pozniej jeszcze próby odpalenia.

    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    W pakiecie AC mam holowanie bez limitu km tak że śpię spokojnie

    Tommo, a n62 jest trwałe ? A uszczelniacze? A rurka? A velvotronic? A wypadanie zapłonów? Falujące obroty a to istny temat rzeka... Faktycznie bezobsługowy silnik, a wiesz przecież że to tylko główne bolączki któych jest więcej... nie wspomnę o tym że V8 bez wycieków mniejszych lub większych to rzadkość.

    Wróćmy do tematu...
    Tez mam ac na cała Europę ale to nie zmienia faktu ze teraz wiesz czym jeździsz znasz swój silnik wiec chyba lepiej na wszelki wypadek wymienić ten rozrząd za 3 tys zł niż pozniej kupic silnik niewiadomego pochodzenia plus robocizna części dodatkowe itp. No ale to jest kwestia indywidualna.


    Edytuj posty!!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 17-01-2017 o 23:50

  9. #119
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,436
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    A to nie jest tak ze one sa połączone razem? Górny napewno jest cały bo byłem u nich i widziałem. Byc moze prędkość zrobiła swoje. Jak dolny strzelił a one sa na jednym napinaczu główny przeskoczył i narobił zniszczeń. I pozniej jeszcze próby odpalenia.
    Tak, tam są dwa: dolny i górny. Mają cześć wspólną: pompę wysokiego ciśnienia. Ja bym z ciekawości zajrzał to tej z uszkodzonego silnika. Może ona jest przyczyną zerwania?
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 15-01-2017 o 11:36

  10. #120
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Tak, tam są dwa: dolny i górny. Mają cześć wspólną: pompę Vacum. Ja bym z ciekawości zajrzał to tej z uszkodzonego silnika. Może ona jest przyczyną zerwania?
    Zapraszam za kilka dni silnik jedzie tam gdzie kupiłem drugi. Pompa vacum jest w silniku czy na zewnątrz? Bo jeżeli na zewnątrz to założą mi moja stara bo wszystkie podzespoły zostają z mojego silnika.

Podobne wątki

  1. [elektryka] zapaliła sie podczas jazdy
    Przez marktds w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 14:42
  2. Auto przerywa podczas jazdy
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 19:38
  3. [elektryka] Auto gaśnie podczas jazdy!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:47
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 21:38
  5. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 08:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •