Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 233

Wątek: Auto zdechlo podczas jazdy

  1. #131
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    pamietaj że w nowych benzynach też masz turbo i też zje..e wtryski :)
    Na szczęście w mojej nima ani tego, ani tego :D
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  2. #132
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    A na serio, diesel pasuje do luksusowego samochodu jak kwiatek do kożucha. Zauważ, że poza zbiurokratyzowaną Europą nikt nawet nie pomyśli wkładać diesla pod maskę, poza ciężarówkami i vanami.
    Jak najbardziej się z Tobą zgadzam. 730d to jak M5 z LPG. Choć ja ani jednego się nie wstydzę, ani drugiego bym nie wstydził, chyba, że wydałbym pół bani w salonie.
    By the way, Tommo, coraz bardziej mi po głowie chodzi zamiana na takie coś, jak Ty masz... Zastanawia mnie tylko ta cała wrzawa ws. pomp wysokiego ciśnienia w V12. Orientujesz się w temacie?

    Europa idzie w diesle, bo w takich Niemczech na stacji nie ma hot-dogów, tylko ścierwiaste i brutalnie drogie kanapki ;).

    Co do:
    - wtrysków: w dieslu o wiele wiele wiele szybciej szlag je trafia, co w benzynie raczej rzadko się zdarza (nie wspominajmy o trefnym F01)
    - dwumasy: takie same problemy, jak z konwerterem, tyle, że tańsze i prostsze w naprawie/wymienie; jak dla mnie dwumasa to super sprawa i wcale nie taka problematyczna - wiem, bo jeździłem Golfem z zaaplikowanym sztywnym kołem, zamiast dwumasy -> jak dla mnie tragedia
    - turbo: w dieslu masz znacznie bardziej problematyczną zmienną geometrię i mniejsze szczeliny między kołem i konturem, gdzie w benzynie masz zwyczajny wastegate
    - w dieslu masz jeszcze pompę wysokiego ciśnienia, która też lubi paść i DPF, który u mnie akurat nie sprawia najmniejszych problemów mimo bardzo krótkich odcinków przez ostatnie 1,5 roku

    Wracając do tematu... teraz widzę jak to działa. damened1 zwrócił moją uwagę - łańcuch z wału korbowego idzie na pompę i z pompy na rozrząd (a myślałem, że z wału idzie prosto na rozrząd). Faktycznie więc nie ważne który pęknie, będzie sieczka:
    - jak pęknie dolny, to wał przestane napędzać rozrząd i będzie kolizja
    - jak pęknie górny, to wałek nie ma napędu i znowu kolizja

    Jest oczywiście jeszcze trzeci łańcuch napędu pompy olejowej i jak on sieknie, to będzie sajgon znany z VW 2,0PD - brak ciśnienia oleju = zatarcie silnika.

    Według mnie musi być jakaś konkretna przyczyna zerwania. Przecież to nie możliwe, że silnik jeździ 200.000km i nagle pęka łańcuch bez sporego rozciągnięcia i słyszalnych hałasów. Obstawiam duże opory na pompie, ewentualnie, że coś bardzo twardego wpada pod ślizg i stąd demolka.
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 18-01-2017 o 00:53

  3. #133
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    A co moze wpaść do silniki poza tymi nieszczęsnymi klapkami których nie mam? Raczej mało prawdopodobne ze mi i znajomemu coś wpadło do silnika tak samo jak oboje mamy duże opory na pompie No chyba ze to norma i od tego sie w tym modelu rozciągają łańcuchy i pękają.
    U mnie słyszałem delikatne stukanie myślałem ze to któraś rolka i byłem umówiony zeby to sprawdzić w sobotę a strzelił w środę o ile pamietam.

  4. #134
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Widocznie same łańcuchy, slizgi itp są robione z coraz gorszych materiałów, do tego serwis longlife i awaria jest kwestia czasu

  5. #135
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Łancuch po 200 kkm dolny jest wyciągnięty o 1,5 cm od nominału. Nie wydaje żadnych niepokojących dzwięków. Jest po prostu zrobiony z gówna i papieru toaletowego. Dzieci w rowerkach mają mocniejszy.

  6. #136
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    K..a jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie wydaje przed urwaniem niczego dziwnego, zero dźwięku ? W 2.0d znanych głównie z e90 też były te same jaja z rozrządem i wiele osób twierdzi że to słychać !

  7. #137
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    W E90 ewidentnie słychać a w tym nic. Kumpel ostnio zmieniał. Silniczek chodził jak pszczółka a po rozebraniu okazało się ,że dolny łańcuch był już przed śmiercią. Wyciągnięty był o 16 mm. Wymienił bo robił sobie to sam a tez się sporo naczytał o tych łańcuchach i normalnie wydygał co się okazało strzałem w dychę.
    Trza je wymieniać jak paski i tyle. Fakt ,że wymiana paska jest wiele łatwiejsza no ale nic nie poradzisz. Łańcuchom w tych czasach żywotność spadła a paski coraz dłuższe te interwały wymiany mają.

  8. #138
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    W 2.0d rozrząd hałasuje, a w m57xx nie. Różnica jest taka, że w 2.0d do 300 tkm w prawie każdej rozrząd trzeba robić, a w 3.0d myślę, że 1 na 10 - 20 strzeli.

  9. #139
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    W tych 2.0d była akcja serwisowa na łańcuchy - mało kto o tym wie. A w f nie.

  10. #140
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jano nie kupuj f bo będziesz żałował. E65 se zostaw a kup Lexusa

Podobne wątki

  1. [elektryka] zapaliła sie podczas jazdy
    Przez marktds w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 15:42
  2. Auto przerywa podczas jazdy
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 20:38
  3. [elektryka] Auto gaśnie podczas jazdy!
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 21:47
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 22:38
  5. dymi podczas jazdy
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •