Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Szlachetna paczka 2016?

  1. #11
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Jak się sprawy mają? Udało się coś uzbierać??

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #12
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    DZIĘKI wielkie!
    Mamy razem 524,06 zł i ....
    no właśnie mamy je :D
    bo dziś odzyskałam konto. Zmienili mi system logowania i musiało to potrwać

    Do rzeczy :)
    Rodzina otrzymała pomoc, bo w systemie SZP kliknęła ją moja znajoma i wspólnymi wysiłkami osiągnęliśmy taki stan:
    Rodzina czeka na łóżko piętrowe (będzie po świętach) wczoraj doszedł węgiel (tona za 550 zł)

    Jak się skupię to opiszę wrażenia :)

    Propozycja jest taka, żeby z naszej zbiórki zamiast węgla kupić kurs z księgowości ewentualnie jakiegoś kompa. Węgiel mogą (jak braknie) kupować po trochę.
    Żeby korzystać ze szkoleń w domu (e-learning) pani Maja potrzebowałaby jakiegoś kompa.
    Może ktoś z nas ma jakiegoś starego do oddania? Albo kogoś zna kto ma?

    Mają starego lapka z odzysku na linuxie i używa go do nauki i pracy pan Krzysztof.

    chciałabym im pomóc stanąć na nogi bo w mojej opinii jest to bardzo możliwe, żeby mogli znów funkcjonować tak jak kiedyś :) kiedy oboje mieli dobrą pracę.
    Po prostu normalnie :)

    Do tej pory pomogli w tym roku:
    1. DORKA
    2. Epul
    3. JAKUB
    4. YAZ
    5. EVAN



    <3

  3. #13
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Kilka tysięcy użytkowników i 5 wpłat
    Brawo Wy
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #14
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Evan ja i tak jestem w szoku a rodzina mega wdzięczna :) Nie spodziewali się, że zostaną zakwalifikowani do projektu. Ot taka zwykła rodzina jakich wiele.
    Mnie jednak bardzo ujęła ich postawa. Działają, by znów żyć godnie, nie jakoś. Dziś sobie odmawiają, by w przyszłości było lepiej.

    DZIĘKUJĘ WAM za ogromne zaufanie jakim mnie obdarzacie, a co do ilości wpłat to zapewne w dużej mierze jest to moja wina :( późno no i może słabo się rozliczam ;) poprawię się o ile życia starczy na poprawę :D


    Przekaż Wam kilka słów od rodziny skierowanych do nas, do ludzi, którzy chcieli ich wesprzeć w trudnym dla nich czasie:
    "Bardzo miło nam poznać takich wspaniałych ludzi. Jesteśmy zszokowani ilością prezentów. Nie zapomnimy Wam tego i chcemy się kiedyś odwdzięczyć. Bardzo ciepło o Was myślimy i życzymy wszystkiego dobrego.
    Jesteście bohaterami"

    Pani Maja nie jest wylewną osobą więc zdziwiła mnie długość tej wypowiedzi.

    Pan Krzysiek jest niezłą gadułą (nie wiem czy nie większą niż ja ;) ale go troszkę zamurowało, kiedy podjechaliśmy. Śmiał się, że to jakiś konwój, chociaż przyjechaliśmy tylko 4 autkami, w tym w 3 były dla nich prezenty. Kiedy zobaczyli, że coś za oknami się dzieje zeszli i czekali na nas przed domem.

    Po chwili, kiedy wszyscy wszystkim się już przedstawili zabraliśmy się do noszenia paczek. Nie bardzo mogę dźwigać więc stałam w kuchni z dzieciaczkami i mogłam obserwować jak Wojtek i Adaś nie mogli się nadziwić ilości wnoszonych paczek. Cudownym uczuciem było tak stać i obserwować to radosne zamieszanie. Pięknie opakowane, kolorowe paczki, większe i mniejsze i te ogromne, ustawiane jedna na drugiej, zajmowały już większą część kuchni. Wojtek świetny z matematyki, ciągle się gubił w ich zliczaniu i do końca naszej wizyty nie był pewny ile ich było. Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć coś na prawdę fantastycznego. Nie licząc tony węgla i łóżka piętrowego, które dojedzie do rodziny po świętach okazało się, że było to 27 kartonów. Na informację, że to jeszcze nie koniec, że w poniedziałek lub wtorek dojedzie węgiel, że będzie jeszcze wymarzone piętrowe łózko dla wszystkich dzieci pani Maja z niedowierzaniem zwróciła się do męża "Słyszałeś?"

    Pani Maja długo nie mogła dość do siebie, a pan Krzysztof zabrał się za zrobienie herbatki dla wszystkich. Myślę, że i Wam coś ściskało się w gardełkach i czuliście ciepło w sercach patrząc na radość i niedowierzanie rodziny, że wszystko jest przygotowane specjalnie dla Nich, z myślą o Nich. Pani Maja nie jest wylewną osobą, więc tym bardziej obserwowanie jej radości i wzruszenia było dla mnie bezcennym przeżyciem. Myślę, że Kasiu, Ewo i Olu wiecie o czym mówię i mam nadzieję, że podzielicie się swoimi emocjami i wrażeniami ze wszystkimi osobami, które dołożyły część swojego serca do stworzenia pomocy.

    Ze swojej strony ciągle mam przed oczami obrazek, jak przez większą część wizyty Adaś czyta książeczkę o dinozaurach, jak Staś słodko śpi, a Wojtek ekscytuje się ilością paczek i układa równiutko książki na półkach zaraz po okrzykach radości na widok komiksów. Rzadko widzi się dzieci, które bardziej cieszą się z książek, jak z innych zabawek.
    Ten uśmiech na twarzach nas wszystkich, zarówno darczyńców jak i rodziny, długo pozostanie mi w pamięci. Obraz małej słodkiej Milenki wręczającej każdemu szczególny upominek, która doskonale wiedziała, co komu wręczyć był bardzo wzruszający. Wtedy właśnie pan Krzysztof ze wzruszeniem powiedział "będę to zawsze pamiętał".
    Długo będę pamiętała też to, jak pan Krzysztof pobiegł do lusterka, by zmierzyć czapkę, jak mierzył garnitur, a pani Maja podekscytowana wybiegła do łazienki zmierzyć spodnie, które okazały się idealnie dopasowane. Nie zdjęła ich już z siebie do końca naszej wizyty. I to ciągle niedowierzanie, że wszystko jest tylko dla nich i specjalnie dla nich. Okazało się, że te szare buciki sportowe dla pani Mai pasują idealnie. Pan Krzysztof podzielił się z nami tym, że oglądał podobne w sklepie. Chciał kupić żonie ale nie miał pieniędzy. Pan Krzysztof nie krył swoich emocji i zaskoczenia oraz niedowierzania. Ciągle powtarzał "ja nie mogę", "to starczy nam na rok lub dłużej". A ja ciągle myślałam, gdzie będą trzymali tą dużą ilość spożywki, chemii i zabawek ��.

    Chyba nikt z nas nie chciał tego dnia wracać do domu lecz zrobiło się tak późno więc nie mieliśmy wyjścia. Kiedy zawiozłam paczkę do jeszcze jednej rodziny, w czym pomógł mi Pan Krzysztof zajrzałam jeszcze na momencik. Dzieci jeszcze nie spały, a było już dobrze po 22 ;) rozłożyły kolejkę i wołały tatę bo nie wiedziały jak ją włączyć. Pani Maja wciąż miała w oczach łzy wzruszenia.

    Następnego dnia pani Maja ciągle nie mogła się uporać z rozpakowywaniem paczek :) Pisałyśmy ze sobą i napisała mi tak "ja poszłam spać ok. 2 w nocy �� Teraz jeszcze ogarniamy ciuchy, a jedzenie nie mieści się w szafkach. Teraz możemy oszczędzić na jedzeniu i wykupić kurs. Chyba spróbuję z tej strony, którą Pani podesłała - podstawy rachunkowości ��. Muszę wrócić do ogarniania paczek ��. Zapraszamy po Świętach ��".
    Pomyślałam, że nawaliłam troszkę jako wolontariusz :( nie pomyślałam o to, by spytać (widząc wiekowego laptopa na stole przy którym pracował pan Krzysztof), czy nie potrzebują jakiegoś używanego komputera. Dopiero przy wręczaniu paczek ta myśl zaświtała mi w głowie i okazało się, że ten wiekowy laptop daje radę bo jest na linuksie i służy głównie dla pana Krzysztofa do nauki i pracy.

    Została nam jeszcze nasza zbiórka, z którą mocno myślę co zrobić, czy dołożyć do jakiegoś komputera, czy zainwestować w jakieś szkolenie :)Dam znać. Decyzję podejmę wspólnie z rodziną.

  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Super !!! :)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    Basiu nie obwiniaj się,że za późno odezwałaś się w tym temacie. Jeśli ktoś by chciał wesprzeć Szlachetną Paczkę to zdążyłby na pewno.Kwestia tylko chęci.
    Pamiętajmy jednak ,nie wiadomo kiedy to My będziemy prosić o pomoc - i co wtedy?? Nie życzę tego nikomu i oby nikogo to nie spotkało.
    Basiu dla mnie jesteś osobą której bezgranicznie ufam, choć niestety nie miałam przyjemności poznać -szkoda.Dzielić życie prywatne i pomagać innym nie jest łatwe.
    Dziękuję Tobie Basiu ,że dzięki twojemu zaangażowaniu mogłam dołożyć się do radości tej rodziny.
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  7. #17
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez basik107 Zobacz posta
    DZIĘKI wielkie!


    Do tej pory pomogli w tym roku:
    1. DORKA
    2. Epul
    3. JAKUB
    4. YAZ
    5. EVAN



    <3
    Tu nawet szkoda cokolwiek pisać...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #18
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Hejo hejo :)

    pieniądze zebrane dotąd są na moim koncie :) Pani Maja nie mogła znaleźć kursu dla siebie odpowiedniego za te pieniążki więc zdecydowała, że przeznaczy je na dokształcanie męża na kurs języka angielskiego. Proponowałam zakup węgla ale wolą szkolenie :)

    Jak zrobię przelew zaraz wkleję potwierdzenie :)

    Z dobrych nowin pani Maja od września idzie do pracy. Będzie im lżej :) No i zgłosiła się po niedługich namowach na wolontariuszkę w tej edycji, a ja wracam do liderowania :) więc będę na bieżąco.

    Jeśli chcecie można spróbować otworzyć zbiórkę na edycję 2017 :D

  9. #19
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,228
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Można spróbować, ale sądząc po frekwencji na Zlocie nie możemy niestety spodziewać się jakiś ogromnych kwot :/ Niemniej chciałbym się w tej kwestii zdziwić ;)

  10. #20
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Czekamy Basiu na rozpoczęcie, zawsze coś się uzbiera. Irek, też chciałbym się zdziwić ! ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. 7er i Szlachetna Paczka 2014
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 21:05
  2. Szlachetna Paczka 2013
    Przez basik107 w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 21:11
  3. 7er i Szlachetna Paczka !!!!!!!!!!!!!!!
    Przez damian23zgc w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 14:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •