Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pompa olejowa M30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    24
    BMW
    E34
    Skąd
    Ostrowy

    Post Pompa olejowa M30

    Witam mam problem skladam silnik bmw m30b35 ale musialem z przymusu kupic drugi blok blok jest ze starszych bmw przy składaniu pompy (pompa z nowszych modeli) okazało się że nie ma miejsca na założenie napinacza łańcucha pompy olejowej (napinacz idzie gdzie trzymam palec)



    Może mi ktoś powiedzieć jak to było rozwiązane w starszych modelach ? Nie było napinacza (na to wychodzi) ale łańcuch by był tak luźno ? Zębatka by była większa na pompie ? (pompa z nowszego typu)

    Proszę o pomoc

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=***&uact=8 Zdjęcie z google E28 i tam widać miejsce gdzie jest trzpień od napinacza. U Ciebie nie widzę nawet dziury na niego. Wiercić dziurkę w bloku i gwintować pod trzpień? Bez napinacza jeździłem dwa lata zanim się zorientowałem, że go nie ma a być powinien.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    24
    BMW
    E34
    Skąd
    Ostrowy
    Cytat Zamieszczone przez Nowiq Zobacz posta
    https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=***&uact=8 Zdjęcie z google E28 i tam widać miejsce gdzie jest trzpień od napinacza. U Ciebie nie widzę nawet dziury na niego. Wiercić dziurkę w bloku i gwintować pod trzpień? Bez napinacza jeździłem dwa lata zanim się zorientowałem, że go nie ma a być powinien.
    Zrobilem tak jak piszesz tylko przed twoim postem ten bolec jest wbijany wiec wybiłem go ze starego bloku wywiercilem dziurę w bloku i tutaj trzeba było dobrze wymierzyć bo co do mm wszystko tam jest zaczynając od kanału olejowego kończąc na napinaczu i łańcuchac. Na szczęście miałem stary blok wiec wszystko dokładnie wymierzyłem wiertło 7.8mm musiałem kupić i wbiłem ten trzpień i jest ok napina ładnie jak powinien. A co do luznego lancucha tez by mógł tak jeździć bo w renault są tak luzne i jeżdżą ale jak jest napinacz lepiej zrobić. Pozdrawiam i dzięki za odp

    I tak nawiasem da się to zrobić bez napinacza zębatki starego typu były większe i troszkę dłuższy lancuszek
    http://e28-535i.com/upload/IMG_2397_1.jpg
    Ostatnio edytowane przez assane ; 27-11-2016 o 12:44

Podobne wątki

  1. Wał korbowy silnika m60 4.0 i pompa olejowa
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 07:50
  2. [silnik] pompa olejowa m30b30
    Przez Tobi89 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 20:01
  3. Miska olejowa.
    Przez prezes_michas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 20:39
  4. rurka olejowa M30
    Przez MiBhell w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2008, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •