Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Nierówna praca zimnego silnika e32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki

    Post Nierówna praca zimnego silnika e32

    Cześć.

    Mam problem z praca mojego silnika przed rozgrzaniem, m60 w e32.
    Czytałem kilka tematów lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

    Objawy sa rożne.
    1. Przy odpaleniu na zimnym auto walczy z obrotami, faluje (500-1000obr) trzęsie silnikiem, budą, jakby nie chodziło na wszystkie cylindry, stopniowo z wzrostem temperatury problem znika,całkowicie po pełnym rozgrzaniu czyli tak 10-15km.

    2. Po odpaleniu auto trzyma równo około 1100obr, wtedy nie odczuwam specjalnych drań, jakby wszystko w normie,tylko... do momentu zagrzania na 3/4 temp czasami "zrzuca" obr. do 500-700 i wtedy strasznie trzęsie, nie równa praca silnika, i znów podnosi do około 1000 gdzie pracuje tak jak należy. Stopniowo z rozgrzaniem spadają obroty jałowe do 500 bez trzęsienia i pózniej jest ok.


    Byłem na trzech komputerach, na każdym pokazywało tylko sondy które wymieniłem na nowe boscha.
    Pozatym wymieniłem jakiś czas temu świece i odmę.

    Lewego powietrza nie łapie, sprawdzałem ja sprawdzali tez inni.
    Silniczek krokowy wyczyściłem w benzynie ekstrakcyjnej.
    Dodam jeszcze ze mam stożkowy filtr powietrza zamiast oryginalnej puszki, moze to ma znaczenie.

    Mechanik nr.1 obstawia fajki, nr. 2 przepływomierz,mówił też ze moze lac wtrysk ale objawy nie znikają po przełączeniu na LPG.
    Najlepiej byłoby gdybym wymienił wszystko, ale wolałbym dojść co jest przyczyną.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    40
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    wrocław
    podmień krokowca, a jak nie to to obstawiam gubienie zapłonów. moze cewka nie domaga?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki
    A cewki i wypadający zapłon nie byłby odczuwalne niezależnie od temperatury?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    A zdejmowales pokrywy zaworow? Dlaczego pytam? Bo jesli ktos przed Toba zaniedbal sprawe i masz syf w silniku, albo po prostu z biegiem czasu mogla Ci sie zatkac rureczka od przewietrzania skrzyni korbowej. Ona idzie od samego dolu do separatora w glowicy tej od kierowcy. Czasem jest tak ze jest kompletnie nie drozna, a wtedy sa rozne cyrki.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki
    Mógłbyś pokazać mi ta rurkę separator na schemacie? Czy chodzi Ci o separator oleju, odmę?

    Silnik byl jest zaklejony, czarna mazią, nie jakoś straszliwie ale.. , widziałem ściągając miskę

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Mgorski101 Zobacz posta
    Mógłbyś pokazać mi ta rurkę separator na schemacie? Czy chodzi Ci o separator oleju, odmę?

    Silnik byl jest zaklejony, czarna mazią, nie jakoś straszliwie ale.. , widziałem ściągając miskę
    NR 7
    http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=11_4644

    Obroty na poziomie 1000-1100 nie są normalne, zacznij od tego. Prawidłowy zakres to 500-600.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Tuczi wlasnie na tym schemacie chodzi mi glownie o rurke nr 11. Ona ma mniejsza srednice a jak kolega mowi ze ma zalepiony motor to z duza pewnoscia ma ja niedrozna. Kolego Mgorski niestety znajduje sie ta rurka pod separatorem w glowicy od kierowcy, ale od dolu tez do niej dojdziesz. Niby mala cipka, ale istotna w tym silniku. Jak ona jest zapchana to olej z separatora nie splywa no i caly uklad sie blokuje.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki
    Wiec od tego zacznę, podmienię w tygodniu krokowy i przepływomierz. Jak nie pomoże to wymienię cewki.

    Ale Niestety cos czuje ze tej rurki sam nie zrobię, bede musiał oddać gdzieś samochód. Tylko nie mam komu na takie rzeczy.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice

    Post

    Sluchaj sprawa nie jest bardzo skomplikowana. Jesli dysponujesz kanalem powinienes dac rade. Rozbierania troche przy tym jest to fakt i opcje zeby dostac sie do tej rurki sa dwie.
    1.Od góry-nalezy sciagnac pokrywe rozrzadu wglowicy kierowcy, wyjac separator oleju, ktory jest niestety umieszczony za slizgami od lancuchow wiec bez rozpinania rozrzadu sie nie obejdzie i dopiero mamy dostep do tej rurki.
    2.Od dolu trzeba zdjac miske olejowa i wtedy mozna sprobowac ja udroznic na przyklad dosc grubym drutem. Zalaczam Ci fote zebys wiedzial o ktora dokladnie rurke chodzi i jak to wyglada w silniku.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Mgorski101
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    90
    BMW
    e32 m60b40
    Skąd
    Mińsk mazowiecki
    Kanału nie mam, wszystko po samochodem robie za pomocą lewarka.

    A rozpinanie rozrządu to nie dla mnie, nie mam doświadczenia, a samochód za duzo mnie kosztował zeby cos spiepszyć, wolałbym oddać do kogoś kto robi silniki V.

    Ale z drutem mógłbym spróbować :) tylko na schemacie który zamieścił Tuci widać ze ta rurka wchodzi w separator, i wpychając tam drut mogę coś pewnie uszkodzić..

Podobne wątki

  1. [silnik] Nierówna praca zimnego silnika rozwiązanie 3.0d
    Przez Leppernsm w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2016, 08:28
  2. [silnik] WAZNE.. Nierówna praca zimnego silnika
    Przez Leppernsm w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 07:23
  3. Nierówna praca zimnego silnika po raz n-ty.
    Przez Jarek971 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 17:46
  4. dziwna praca zimnego silnika
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-01-2009, 15:15
  5. [mechanika] Nierówna praca zimnego silnika
    Przez ///MICHAL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 20:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •