Cześć.

Mam problem z praca mojego silnika przed rozgrzaniem, m60 w e32.
Czytałem kilka tematów lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Objawy sa rożne.
1. Przy odpaleniu na zimnym auto walczy z obrotami, faluje (500-1000obr) trzęsie silnikiem, budą, jakby nie chodziło na wszystkie cylindry, stopniowo z wzrostem temperatury problem znika,całkowicie po pełnym rozgrzaniu czyli tak 10-15km.

2. Po odpaleniu auto trzyma równo około 1100obr, wtedy nie odczuwam specjalnych drań, jakby wszystko w normie,tylko... do momentu zagrzania na 3/4 temp czasami "zrzuca" obr. do 500-700 i wtedy strasznie trzęsie, nie równa praca silnika, i znów podnosi do około 1000 gdzie pracuje tak jak należy. Stopniowo z rozgrzaniem spadają obroty jałowe do 500 bez trzęsienia i pózniej jest ok.


Byłem na trzech komputerach, na każdym pokazywało tylko sondy które wymieniłem na nowe boscha.
Pozatym wymieniłem jakiś czas temu świece i odmę.

Lewego powietrza nie łapie, sprawdzałem ja sprawdzali tez inni.
Silniczek krokowy wyczyściłem w benzynie ekstrakcyjnej.
Dodam jeszcze ze mam stożkowy filtr powietrza zamiast oryginalnej puszki, moze to ma znaczenie.

Mechanik nr.1 obstawia fajki, nr. 2 przepływomierz,mówił też ze moze lac wtrysk ale objawy nie znikają po przełączeniu na LPG.
Najlepiej byłoby gdybym wymienił wszystko, ale wolałbym dojść co jest przyczyną.