Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Wątek: E32 M60B30 Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez DjTomeQ Zobacz posta
    Kaliber jest dokladnie jak mowisz- od okolo 1500obr robi sie cicho i zalozmy ze wkrece go pomalu na 3000 obrotow, jest cisza, zadnego stukania i wtedy jak podam full throttle to slychac jak rasowego amerykanca:) no nic jutro w takim razie walki ciag dalszy, mam inny komplet swiec to podmienie, solidnie dokrece i zobaczymy co sie bedzie dzialo. A powiedz mi jeszcze czy ty miales taki dzwiek jak na moim filmiku ktory zamiescilem pare postow wyzej?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Podobny był,wiesz inaczej na żywo inaczej przez kompa, jak masz pokrywy zdjęte to popsikaj np jakimś wykrywaczem nieszczelności jak najbliżej nakrętki świecy lub ręką dociskaj cewkę. U ciebie 1 i 2 świeca do sprawdzenia, możesz to zrobić jak wyżej lub odkręcić świece i poruszać tą stronę co wchodzi do fajki. U mnie natrafiłem na to przez przypadek bo paru mechaników już chciało mi głowice ściągać
    ps świece masz jakiej marki?

  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice

    E32 M60B30 Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

    Teraz w obu glowicach sa zalozone ngk a byly one zalozone w tamtym roku i maja przejechane max 5-6 tysiecy, bo na poczatku tego lata robilem kompletne tylne zawieszenie z konserwacja podwozia, wymiana przewodow paliwowych i hamulcowych takze wypatroszona byla do zera i wiekszosc czasu po prostu stala. A na jutrzejsza podmianke mam 4 swiece boscha tez malo uzywane. No wlasnie najbardziej obawiam sie tej pieprzonej glowicy:/ tyle ze dziwne by to bylo, bo silnik na prawde pieknie pracuje po tym remoncie. Odpala bez problemu, wody nie ubywa, pracuje rowniutko, spaliny nie smierdza jakos nienaturalnie, moc ma no doslownie nie ma zadnego zlego objawu oprocz klekotania.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez DjTomeQ ; 13-12-2016 o 22:51

  3. #43
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    No i dzisiaj takie informacje: faktycznie w tej glowicy swiece nie byly dokrecone przez moje niedopatrzenie. Wyjalem te swiece zeby je obejrzec, nie byly popekane a kazda byla suchutks i miala kolorek na koncu kawki z mleczkiem wiec wszedzie spalanie odbywa sie prawidlowo. Mimo to zalozylem wszystkie 4 swiece inne, dokrecilem jak trzeba, cewki zalozylem odpalam i wciaz zadnej poprawy... Nawet na pracujacym dociskalem cewki, wtryskiwacze, sprawdzilem przy okazji czy ktoras cewka nie ma przebicia i wszystko jest nienagannie. No szlak mnie trafi. Teraz pytanie do was czy przyczyna moze byc glowica czy jedyna opcja jaka zostala to zdjac kolektor i nie ma cudow-on musi byc winny? Wstawiam jeszcze filmik na ktorym wyraznie slychac ze przy schodzeniu z obrotow kiedy zaplon nie wystepuje dzwieku tez nie ma czyli kwestia ewidentnie samej eksplozji i jej nieprawidlowego odprowadzania.
    https://drive.google.com/open?id=0B-...V84M0c0RENsM1k


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Nie dopala na któryś gar, jak dodajesz gazu słychać przebierające cylindry.

  5. #45
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Tu tak sie moglo wydawac bo akurat tu pracowal na gazie a w instalacji gazowej sa filtry do wymiany i ogolnie jestdo regulacji bo na gazie dziko pracuje. Na pb jest ok, jutro moge wstawic jeszcze jeden filmik na pb to zobaczysz, ale co powiesz odnosnie glownego problemu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Możesz wstawić. Powiem Ci szczerze, że sam już nie wiem, pęknięcie kolektora raczej byś zobaczył... a jak wygląda wydech za kolektorem? Może tam jest coś nie tak?

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Strasznie ciezka sprawa. Za kolektorami jest w porzadku, nie ma nigdzie przebicia, a poza tym dzwiek jest o tyle do zlokalizowania ze da sie powiedziec ze na pewno dochodzi z okolic przodu glowicy pasazera. Jest to tak ewidentne ze nawet jak sie przejdzie na druga strone auta i przylozy glowe do glowicy kierowcy to bardzo ladnie slychac jej prace a daleko po drugiej stronie slychac ten klekot. No i jeszcze ten fakt ze przed cala ta operacja nie bylo absolutnie zadnego takiego problemu. No i jeszcze ten fakt ze od okolo 1500 obrotow kiedy nie dodaje sie mocno gazu dzwiek znika.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #48
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jak już ktoś wcześniej wspomniał, kolektor ma budowę płaszczową i są tam 2 warstwy blachy, więc być może ta wewnętrzna rezonuje dając taki dźwięk. Ewentualnie, co mi jeszcze do głowy przychodzi to, że pisałeś wcześniej, że jak dokręcałeś wałki (?) to nie używałeś klucza dynamometrycznego, więc może to też sprawdź.

  9. #49
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Troszkę czasu minęło, ale i efekty się pojawiły:) Usiadłem solidnie do tematu i udało się. Niestety panowie, ale nikt z was nie trafił:) Do rzeczy: zdjąłem cały lewy kolektor wydechowy, poszedł na stół, patrze, badam, ale nic- jest cały i wygląda pięknie- myślę sobie no to nie wróży dobrze. Całość ponownie założona, oczywiście wcześniej kolektor wyczyszczony i gładzie na głowicy pod uszczelki też. Oczywiście efekt stukania nie znikł. Myślę sobie, no nic zanim rozbebesze tego dzika do końca to trzeba zdjąć paski napędu, żeby wyeliminować cały osprzęt. No to oba paski zdjęte, odpalam i dalej to samo. Ręce opadły i co dalej? Tutaj sprawdza się idealnie powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach i to dosłownie. Panowie jak już wiecie głowica pasażera jest nowa, pochodzi z e38. I tu cały trik. Oczywiście głowice się nie różnią absolutnie niczym, bo przecież to ten sam silnik, ale za to osprzęt już jest troszkę inny w e32 i e38, a konkretnie w e32 nie ma recyrkulacji spalin, a w e38 i owszem:) No i co z tego? A no to, że w e32 też w głowicy są otwory na magistralę recyrkulacji tyle, że są zaślepione brokiem, bo żadna magistrala tam nie jest podpinana. Tutaj rzecz o którą się rozchodzi http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=11_2286

    Podsumowując: Cały dźwięk spowodowany jest tylko i wyłącznie małym, nieźle ukrytym otworkiem w głowicy, który nie jest zaślepiony, bo jak głowica siedziała w e38 to była w niego włożona magistrala recyrkulacji spalin, a u mnie takowej nie ma. Czekam na zamówionego już broka 14mm i koniec roboty Panowie. Teraz z czystym sumieniem mogę rzec ROBOTA SKOŃCZONA, WSZYSTKO DZIAŁA PERFEKT!!!

    Panowie wam dziękuję bardzo za wsparcie i za porady, dzięki wam nie straciłem wiary w najgorszych momentach i udało się doprowadzić sprawę do końca i na tip top!!

    Po świętach wstawię jakieś filmiki i zdjęcia tak żebyście mogli usłyszeć zmianę i zobaczyć jak pacjentka wróciła do zdrowia:)

    Radość z jazdy wróciła!!!

  10. #50
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Uwielbiam takie zakończenia! Wesołych!

Podobne wątki

  1. M52B28 - problem po wymianie uszczelki głowicy
    Przez warszawa_24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:20
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 16:08
  3. [zawieszenie] A po wymianie uszczelki pokrywy.....
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 05:11
  4. [silnik] E38 4.4 V8, wymiana uszczelki pod głowicą, można?
    Przez konieczko23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 20:55
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 23:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •