Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: E32 M60B30 Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice

    E32 M60B30 Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

    Kolego ja tutaj robilem generalny remont gory wiec cale glowice zdjete, wymyte na blysk, uszczelniacze zaworowe itp itd a oprocz tego pierwszy olej jaki byl zalany popracowal okolo 30 min, zostal zlany, potem poszla nafta przez otwory na swiece i to tak postalo dwa dni po czym zostal wlany swiezy olej i plukanka do oleju i to popracowalo znow okolo 30 min i zostalo zlane, teraz jest nowiutki olej i filtr wiec silnik jest solidnie wyplukany, a to stukanie bylo od razu przy pierwszym odpaleniu po remoncie. Rozrzad ustawiony prawidlowo, lancuszki ladnie napiete i nie mam juz pojecia. Zamowilem dzisiaj uszczelki pod kolektor i w poniedzialek je zaloze. Najgorzej ze juz 3 razy rozbieralem ta glowice bo myslalem ze szklanki, ale teraz zestaw szklanek jest na pewno dobry i co wazne wszedzie tam gdzie powinien byc olej to go znalazlem wiec kanaliki sa drozne, olej prawidlowo dociera.

    Co jest tez istotne to to ze silnik ogolnie pracuje przepieknie, rowniutko, odpala jak to sie mowi na dotyk i mimo ze mam poduchy pod silnikiem do wymiany to pracuje do tego stopnia kulturalnie ze mozna monete postawic na nim i sie nie przewroci.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez DjTomeQ ; 10-12-2016 o 13:57

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Sprawdź jeszcze główny napinacz łańcucha.
    Ten dźwięk mi osobiście, nie przypomina szklanek.

  3. #33
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    ja tu nic nie słyszę poza nieszczenlnym kolektorem wydechowym...

    gdzie tu do szklanek...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-12-2016 o 21:43
    pozdrawiam Bartek

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Panowie bardzo wam dziękuję za te słowa, bo jeśli to będzie faktycznie tylko kolektor to będzie cudownie. Jutro odbieram nowe uszczelki i biorę się do roboty, tradycyjnie o efektach dam znać i mam nadzieje, że będę mógł wstawić jakieś miłe wideo z pięknie mruczącym, a nie stukającym motorkiem.

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Na filmie widać brak nakrętki na szpilce od kolektora na jednym garze i może tam dmucha bo nie jest dokręcony.

  6. #36
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez wilk9585 Zobacz posta
    Na filmie widać brak nakrętki na szpilce od kolektora na jednym garze i może tam dmucha bo nie jest dokręcony.
    No to jest podstawowa sprawa, która rzuca się w oczy!

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Panowie jest tak: zalozylem dzisiaj nowe uszczelki wydechu, zanim je zalozylem to papierkiem 600 przelecialem powierzchnie kolektora i na glowicy. Wszystko skrecilem (kazda sruba jest dokrecona) odpalam i co? I dalej to samo:/ ale z nowych rzeczy to zauwazylem ze na pracujacym silniku odpialem cewke na 1 garze i stukot znacznie sie uspokoil niemal do zera, na drugim jak odpialem to tez byla nieznaczna poprawa, ale nie tak spektakularna jak na pierwszym. I co o tym myslicie? Dzis juz prace zakonczylem, ale tak sobie pomyslalem ze moze z tego rozpedu nie dokrecilem swiecy? Czy to moze skutkowac takim objawem? A jesli nie to to moze faktycznie kolektor jest gdzies pekniety:/ a czy jest mozliwe zeby problem tkwil w samej glowicy? (Jakies pekniecie?)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Jak najbardziej, luźna świeca da taki objaw :) dziwna sprawa ogólnie z tym silnikiem...

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez DjTomeQ Zobacz posta
    Panowie jest tak: zalozylem dzisiaj nowe uszczelki wydechu, zanim je zalozylem to papierkiem 600 przelecialem powierzchnie kolektora i na glowicy. Wszystko skrecilem (kazda sruba jest dokrecona) odpalam i co? I dalej to samo:/ ale z nowych rzeczy to zauwazylem ze na pracujacym silniku odpialem cewke na 1 garze i stukot znacznie sie uspokoil niemal do zera, na drugim jak odpialem to tez byla nieznaczna poprawa, ale nie tak spektakularna jak na pierwszym. I co o tym myslicie? Dzis juz prace zakonczylem, ale tak sobie pomyslalem ze moze z tego rozpedu nie dokrecilem swiecy? Czy to moze skutkowac takim objawem? A jesli nie to to moze faktycznie kolektor jest gdzies pekniety:/ a czy jest mozliwe zeby problem tkwil w samej glowicy? (Jakies pekniecie?)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ja miałem pękniętą porcelanę na świecy i klepało dość głośno, jak dasz na ok 2tyś to cichnie?

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Kaliber jest dokladnie jak mowisz- od okolo 1500obr robi sie cicho i zalozmy ze wkrece go pomalu na 3000 obrotow, jest cisza, zadnego stukania i wtedy jak podam full throttle to slychac jak rasowego amerykanca:) no nic jutro w takim razie walki ciag dalszy, mam inny komplet swiec to podmienie, solidnie dokrece i zobaczymy co sie bedzie dzialo. A powiedz mi jeszcze czy ty miales taki dzwiek jak na moim filmiku ktory zamiescilem pare postow wyzej?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. M52B28 - problem po wymianie uszczelki głowicy
    Przez warszawa_24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:20
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 16:08
  3. [zawieszenie] A po wymianie uszczelki pokrywy.....
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 05:11
  4. [silnik] E38 4.4 V8, wymiana uszczelki pod głowicą, można?
    Przez konieczko23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 20:55
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 23:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •