Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: E32 M60B30 Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Na moje szczescie ze nie trzeba glowic zrzucac! Dzis koncze robote, bo sie chlodno strasznie zrobilo natomiast zdarzylem juz zdjac obie pokrywy zawrow zalozylem blokade na kole zamachowym i blokade rozrzadu na glowicy od kierowcy. Jutro czesc dalsza i wrzucejakies fotki z moich dzialan:) a co do kolektorow to nawet mi nic nie mow! Wiesz ile ja sie nameczylem najpierw zeby odkrecic od glowic kolektory a pozniej zeby je znow przykrecic? Aha zaznaczam ze wszystko robilem od gory bez unoszenia motoru wiec chyba sam teraz rozumiesz jaki ze mnie magik:D ale to fakt ze uszczelki bede chcial tez wymienic, ale to w terminie pozniejszym:)


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Panowie przepraszam za zwłokę, ale niestety brakowało czasu. A teraz co tam z moją Beatką: zrzuciłem czapeczki z obu głowic i najpierw próbowałem obadać to wizualnie i ręcznie:D zainteresował mnie napinacz łańcucha wałków, bo był napięty dosłownie jak baranie jajca. Zdemontowałem go i okazało się, że skubaniec stoi i ani myśli się ugiąć, na szczęście miałem drugi napinacz z poprzedniej głowicy i ten poszedł w ruch, tamten rozebrałem i była w nim po prostu woda po pierwszym rozruchu także jak coś mam na podmiankę sprawny. zdjąłem wałek dolotowy i obejrzałem dwie pierwsze szklanki nie stwierdzając problemów. Niestety pomyślałem, że to napinacz był winowajcą klekotu, gdyż dźwięk dochodził idealnie z przodu tej głowicy, więc złożyłem wszystko z powrotem do kupy. Wiem, że już w tym momencie się ze mnie śmiejecie i słusznie z resztą, bo jak to mówią szybki dwa razy robi. Wiecie jak to jest 4 miesiące bez auta i człowiek pod sam koniec robi głupoty już. No, ale do rzeczy złożyłem to odpalam, oczywiście klekot dalej został, dolałem nafty, zagrzał się i pochodził około 15 min, spuściłem olej, zalałem nowy już valvoline 10w40 i nowy filterek i cóż mogę wam powiedzieć, no czeka mnie rozebranie tego raz jeszcze i wymiana tych nieszczęsnych szklanek- trudno się mówi. Ale mam kilka spostrzeżeń i pytań:
    1.Po tym całym remoncie silnik pracuje równiutko, żadnego przerywania jest na prawdę klasa, ale niestety na jałowych jak się rozgrzeje to drży;/ tyle że nie to że go rzuca czy jakoś losowo drży tylko silniczek idealnie równo pracuje i tak samo idealnie równo drży, czyli pewnie poduszki motor/skrzynia się kłaniają, no albo jest opcja że wisko i tu pytania jak sprawdzic wisko?
    2.Nareszcie cały układ odma,separator pracuje jak być powinno- przy odkręcaniu korka wlewu oleju czuć lekkie podciśnienie i jak się go odkręci silnik zaczyna inaczej pracować, a przed remontem kompletnie żadnej reakcji na korek więc jest ładnie.

    Ogólnie jestem zadowolony z całej pracy i z tego że silnik nareszcie pracuje po prostu pięknie, równo tylko jeszcze te drgania trzeba wyeliminować, zająć się elektrozaworami i tymi szklankami nieszczęsnymi. Panowie jeszcze jedno ważne pytanie, czy właśnie przez uszkodzone elektrozawory płyn chłodniczy może dostawać się do nawiewów? Pytam, bo niestety, ale w kabinie dało się odczuć wczoraj zapach chłodniczego po odpaleniu nawiewów i obawiam się, że może mnie jeszcze czekać rozbiórka deski i robota z nagrzewnicą...

    A prawdziwy rarytas szykuję na zakończenie roboty i myślę, że usiądę do tego w lato. Co mam na myśli? A no wstępnie zbadałem sprawę i doszedłem do wniosku, że da się poprawić pracę tego silnika jeszcze bardziej i dojść do perfekcji jałowego rodem z v12, i trochę zmienić krzywą momentu i mocy. Podpowiem jeszcze tylko, że nie chodzi o żadne mapowania ani żadną zmianę części-wszystko na oryginale:) Niektórzy pewnie domyślają się już co mam na myśli, ale to potem;)
    Ostatnio edytowane przez DjTomeQ ; 02-12-2016 o 10:06

  3. #23
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Uszkodzone elektozawory nie mają wpływu na to, że w kabinie cieknie. No chyba że są uszkodzone w ten sposób, że są na stałe zamknięte (co w zasadzie się nie zdarza) i płyn nie dociera do nagrzewnicy, to maja wpływ, bo nie będzie wtedy ciekło :P

    Reasumując - cieknie na nagrzewnicy albo z O-ringów.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Szklanki wymienisz chyba bez ściągania głowic :)

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    No oczywiście, że nie będę ściągał głowic, hmm chyba małe nieporozumienie-ja czapkami nazywam pokrywy zaworów:D tak czy siak trochę roboty przy tym niestety jest. Ale chociaż troszkę radości z jazdy wczoraj dostałem, bo się kawałeczek przejechałem i panowie trzeba to sobie powiedzieć- nie ma to jak 7er:) przypomniał mi się nawet taki żarcik:
    -tatusiu, a czemu Ci wszyscy ludzie klęczą?
    -bo to siódemka jedzie synu!

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Dobra Panowie, operacji ciąg dalszy. Tak jak mówiłem zdjąłem raz jeszcze pokrywę zaworów na tej stukającej głowicy, rozpiąłem rozrząd, wyjąłem wałki i szklaneczki. Całość dokładnie obejrzałem i obadałem i znalazłem 5 szklanek, w których ten tłoczek był bardzo mocno zastany, tak że nie sposób żeby się ruszył więc te od razu poszły w odstawkę. wziąłem inne szklanki, które miałem z drugiej głowicy. Tam tłoczki chodziły delikatnie, tak że można było z łatwością palcami tłoczek wyciągnąć. Przygotowałem sobie strzykaweczkę i wszystkie te szklanki napełniłem olejem i tak przygotowany zestaw założyłem. Wszystko poskładałem znowu jak się należy odpalam i taki jest efekt:

    https://drive.google.com/open?id=0B-...kVQQjVfcVppMVk

    Panowie powiedzcie, doradźcie, bo już nie wiem co jest grane. Dodam, że wcześniej nie było żadnego problemu ze szklankami, dopiero teraz jest i to tylko w tej nowej głowicy. No chyba, że to nie są szklanki? Ale co w takim razie. Dźwięk słychać ewidentnie z okolic przodu tej głowicy, gdy silnik się rozgrzeje to dźwięk leciutko cichnie, ale wciąż jest głośny, natomiast jak zwiększy się obroty to wystarczy ponad 1500obr i dźwięk cichnie zupełnie. Łańcuchy rozrządu sztywne, ładnie napięte.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    124
    BMW
    E32 E39
    Skąd
    Poznań
    Witam, mi to podchodzi pod kolektory wydechowe, nieszczelnosc uszczelek. Jest tez opcja ze wewnetrzne przegrody w kolektorach sa "luzne" lub nieszczelne.

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Możesz mieć rację, teraz jak tak o tym myślę to faktycznie jest parę przesłanek, które mogą wskazywać, że to tutaj tkwi problem. Jak odbywałem jazdę próbną to zauważyłem, że jadąc ze stałą prędkością i około 3000obr jest cisza, ale jak podam ogień to wtedy słychać ten stukot. Tym bardziej, że kolektor przykręcałem od góry bez unoszenia motoru więc gimnastyka była niezła i całkiem możliwe, że uszczelka się gdzieś uszkodziła. Jutro w takim razie zabiorę się za to i zobaczymy. Mam nadzieję, że to to, bo już mam dosyć rozpinania rozrządów i rozbierania tego kolejny raz. Kolego dziękuję za wskazanie tropu:)

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Nakrecilem jeszcze jeden filmik i sam rzucilem okiem jak to tam wyglada, obadalem reka na pracujacym silniku i nie wyczulem zadnego przedmuchu. Oczywiscie uszczelki wymienie, ale mam obawy ze moze to nie byc to.
    https://drive.google.com/open?id=0B-...kI4Q2dOeEFRa2M

    Co jeszcze moze to byc?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec

    Post

    Ja też stawiam że to coś z kolektorem (uszczelka / metalowy pierścień co są w nich)
    A i przepłakuj ten silnik tą płukanką może jakiś nagar się oderwał i prztykał jakiś kanał olejowy ?
    Ostatnio edytowane przez bawarczyk88i ; 10-12-2016 o 13:23

Podobne wątki

  1. M52B28 - problem po wymianie uszczelki głowicy
    Przez warszawa_24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:20
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 16:08
  3. [zawieszenie] A po wymianie uszczelki pokrywy.....
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 05:11
  4. [silnik] E38 4.4 V8, wymiana uszczelki pod głowicą, można?
    Przez konieczko23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 20:55
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 23:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •