Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: E32 M60B30 Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Nie no nie wszystko od razu:D najpierw chce spuscic ten nowy, ale juz maslany olej, zaleje ten ktory dzisiaj kupilem i zobacze jak sie bedzie sytuacja przedstawiac. Jesli bedzie duza poprawa to wtedy zrobie trzecie podejscie z nastepnym olejem plus nafta i ostatecznie ten zestaw spuszcze i naleje solidny olej z nowym filtrem. Chyba tak bedzie w porzadku? Ponadto slyszalem, lecz nie wiem czy to prawda i moze wy bedziecie cos na ten temat wiedziec, ze dobrze jest przez otwory na swiece wpuscic po okolo 50ml nafty i zostawic na dluzszy czas. Podobno ten sposob jest dobry na zapieczone pierscienie?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Tak to jest dobry sposób na pierścienie. Przy wymianach tego taniego oleju wymień też filtr, kup najtańsze narazie ale wymień. Mam nadzieję, że olej do płukanki to nie 15w40?

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Nie no bez przesady to nie syrenka:D kupiłem k2 textar 10w40, bo oryginalnie tak na co dzień także używam 10w40 tylko valvoline:) panowie jutro wielki dzień, albo się uda i będę najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi, albo lepiej nie mówić:) i tak jak radzicie tak zrobię. A jeszcze mam takie jedno techniczne pytanie, ponieważ jak składałem motor to na początku nie miałem klucza dynamometrycznego o małej skali tj. powiedzmy do 30Nm i się zastanawiałem jak duże ma znaczenie i jaką tolerancję ma moment, którym dokręca się panewki wałków rozrządu? Kolejność ich dokręcania rzecz jasna wiem jak bardzo jest istotna, ale interesuje mnie jak wrażliwe są na moment. Tzn. one powinny być dokręcone na 13Nm, ale co jeśli dokręci się je na 20Nm? Pytam czysto z ciekawości, bo składając swój pożyczyłem i użyłem klucza o małej skali. Oczywiście wiem, że powstaje wtedy większe tarcie, co za tym idzie zużycie itp itd, ale jak mocno każdy Nm przyspiesza ten proces?



    Panowie! Dzisiejsza relacja: Tak jak rozmawialiśmy wczoraj, zlałem ten olej (nie mogę sobie darować, bo to był nowiuśki valvoline...), jest do wyrzucenia, bo mleko się z tego zrobiło. Nalałem nowy olej i filtr też nowy i do dzieła-chwila prawdy. Odpalam, zaburzył od razu. Na początku czyściutko, nawet małego dymka nie puścił, ale po chwili dym bardziej gęsty niż u indian skrzykujących się na imprezę:D No nic myślę niech się rozgrzeje ten dzik. Bacznie obserwuję temperaturę, płyn i sprawdzam co się dzieje pod korkiem wlewu oleju. Olej czysty, żadnego masła, płynu nie ubywa. Temperatura dochodzi do pionu i ani drgnie dalej, po pewnym czasie dymu zaczyna robić się coraz mniej;D to musiała być wilgoć, która zebrała się przez całe te trzy miesiące! Panowie jestem szczęśliwy, ale to jeszcze nie koniec. Kopcenie sie definitywnie skończy jak nim pojadę i sie ładnie maszyna rozgrzeje. Oliwkę zmienię za jakieś 100km razem z filtrem. Ale teraz pytanie-czy dolać nafty żeby się konkretnie jeszcze przepłukał? I niestety, ale są jeszcze dwa problemy. Głowica od kierowcy pięknie pracuje, cichutko, natomiast ta od pasażera i tu mój błąd chyba przy składaniu- to jest ta głowica, którą kupiłem, była razem z wałkami, szklankami, zaworami-krótko mówiąc komplet. Ale jak ją rozebrałem to szklanki, które miałem ze swojej głowicy były ładniejsze, mniej zużyte niż w nowej (wiem, debil jestem-diagnoza na oko) więc założyłem swoje szklanki do nowej głowicy, no i niestety, ale klepią... Co ciekawe jest tak, że ewidentnie słychać klepanie tylko przy kołach rozrządu! I co z tym fantem? Kolejny problem to to, że jak się rozgrzał to na jałowym nie pracuje równo;/ nie jest to tragedia jakby na 2 gary nie chodził, ale szału nie ma. I tu moje pytanie czy zrobić ten zabieg z naftą przez świece? Nie mierzyłem teraz po rozgrzaniu kompresji, ale obstawiam, że tu może leżeć pies pogrzebany.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 23-11-2016 o 14:14

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Procedura płukanki to 20 minut na wolnych obrotach i w międzyczasie ze 2 razy po 1 min. na 3.000 obrotów, a potem zlewasz olej, więc nie jeździj już po zalaniu naftą.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Naftę możesz zalać do komory spalania, nie zaszkodzi. Wałek założyłeś też swój czy tylko szklanki? Nierówna praca na jałowym może być wiele powodów, podłączyłbym komputer. A jak wyglądają świece?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice

    E32 M60B30 Problemy po wymianie uszczelki pod głowicą

    No wlasnie dzisiaj zaleje nafte i niech postoi ze dwa dni. Niestety walki u mnie byly wydarte na lozyskach wiec ta nowa glowica z moich starych czesci ma wlasnie tylko szklanki. I co ciekawe stukanie slychac tylko z przodu glowicy, tak jakby tylko na pierwszym cylindrze byl ten problem.
    A co do świec dzis je wykrece i obadam. Po wczorajszym odpalaniu jak je wyjalem to wszystkie byly ladne (kawka z mleczkiem) oprocz jednej bodajze na 2 cylindrze, byla czarna, tak jakby zbyt bogata mieszanka.

    A co do tych szklanek to mam pytanie. Szklanki jak je mialem na wierzchu dokladnie umylem i wypolerowalem bardzo drobna pasta polerska, szklanki wygladaly na prawde jak nowe, ale podczas tej obrobki wyciekl z nich olej, moze nie do konca ale zawsze. I teraz pytanie, poniewaz poki co nie wychodzilem z obrotami powyzej 3000 wiec czy jest mozliwosc ze szklanki nie dostaly dostatecznego cisnienia aby sie napelnic? Objaw tez jest taki ze slychac je do 1500 obrotow, a potem robi sie cisza.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez DjTomeQ ; 23-11-2016 o 18:17

  7. #17
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Może tak być. Zresztą była nawet tak procedura, żeby przytrzymać 3tys. przez 3 minuty. Jeśli po takim zabiegu klekotanie będzie powracało tzn., że szklanki są do wymiany bo puszczają.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    34
    BMW
    e32 730i V8
    Skąd
    Pabianice
    Panowie sprawa ma się następująco. Zlozylem juz calutkie auto, wszystkie plasticzki lampki i inne pierdolki i pojechalem na jazde probna zeby sie ladnie motorek dogrzal i zeby sprobowac ogarnac te popychacze. Jest tak, zadnego dymka nieprzyjemnego nie puszcza, wode trzyma, nie ubywa ani kropla, ale niestety czapki bede musial zrzucic i szklanki nowe wstawic bo te po dobrym dogrzaniu i jezdzie okolo 5 minut na 3500obr niestety dalej klepia sobie. Przy okazji zauwazylem tez ze elektrozawory niestety sie przycinaja wiec je tez w nastepnej kolejnosci biore na stol. W kazdym razie ciesze sie bardzo, gdyz byl to kawal roboty i po wczorajszej przejazdzce wiem ze bedzie zyl! Powiem wam ze auto jest zdecydowanie zywsze, ma moc i chec do zycia! Takze zostaje mi zakasac rekawy i zabrac sie do roboty: szklanki-->nafta do cylindrow-->plukanka do oleju--> wymiana oleju i filtra-->radosc z jazdy:) o postepach dam znac oczywiscie, a wam jeszcze raz ogromnie dziekuje za wsparcie i porady!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Czekam na relacje!

  10. #20
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Do wymiany szklanek nie trzeba przecież zrzucać głowic ;) Operację polecam wykonać i przy okazji wymienić również uszczelki pod kolektorami wydechowymi. Nie uwierzysz jak cicho może pracować V8. Ja byłem w szoku.

Podobne wątki

  1. M52B28 - problem po wymianie uszczelki głowicy
    Przez warszawa_24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:20
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 16:08
  3. [zawieszenie] A po wymianie uszczelki pokrywy.....
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 05:11
  4. [silnik] E38 4.4 V8, wymiana uszczelki pod głowicą, można?
    Przez konieczko23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 20:55
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 23:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •