Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60

Wątek: 750iL nierówna praca

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    ja tez mam tylko 1 strone slabsza
    BANK 1 z tego co pamietam, musze kompa podpiac bo dawno nie podpinalem

    wartosci laufunruhe mam losowo wieksze, tzn nie ze jakis cylinder niedomaga
    po zrobieniu adaptacji odstaja losowo, cylindry sie zamieniaja, lekko sie rozjezdzaja, ale nie jakis duzo, komp to koryguje, ale widac ze lekko cos nie teges
    wszystko mam nowe, zostala mi instalacja podcisnienia, przeplywki, albo ten regulator, choc nie wiem bo tylko 1 strona slabsza

    z racji ze te cylindry pojawiaja sie losowo wykluczylem usterke mechaniczna badz problem z danym wtryskiem czy swieca, to cos z instalacja,
    lewego powietrza nie ma na 100%


    czasem wywalalo mi komunikat odnosnie mieszanki, zmienilem sondy ale nie robilem diagnostyki nawet bo zima malo jezdzilem
    jak czytalem dokumentacje to wskazania byly na regulator cisnienia, wiec go kupilem razem z nowa pompa, choc nie wydaje mi sie, no ale ze auto mam zamiar miec dlugo wiec kupilem na zas i odhacze zeby tam nie zagladac

    mam podejrzenia jeszcze na przeplywki (2x zamienniki, bo oryginal mi padl), ze podaja ciut za duzo i dlatego dawki paliwa sa za wysokie, no ale to tez chyba 2 strony by niedomagaly


    jak robili mi silnik to mechanik mowil ze te przewody podcisnienia to takie srednie byly, ale szczelne
    cala instalacje wypadaloby wymienic chyba?
    ale tam masa elementow, drogo to wyjdzie
    ale mysle ze tam trzeba jednak szukac

    jutro moze jak bedzie slonce to zrobie diagnostyke i wkleje screeny z inpy

    ghrh wklej swoje wartosci z inpy
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 24-03-2017 o 09:05

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Czyli nasza sytuacja wygląda podobnie. U mnie też ewidentnie bank 1 robi problem.
    Dzisiaj zamówiłem czujniki wału, wałka i temperatury dolotu, jak wymienię to elektryka będzie cała już chyba zrobiona. Wężyki podciśnienia wszystkie wymienione, nie reaguje na plaka. Jeżeli to nie pomoże to będę zaworki wszystkie podciśnienia robił, przynajmniej po tej jednej stronie.
    Screeny z inpy wrzucę jak będę przy swoim lapku.

    Przy okazji właśnie odebrałem serwisówkę Bentleya, może tam jeszcze jakieś wskazówki znajdę. Tylko kiedy przez to przebrnąć?

  3. #33
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    a czy ktoś z Was robił test wtryskiwaczy na maszynie. Wystarczy, że jeden podlewa lekko lub ma za małą wydajność na jednej ze stron I już będzie cała strona wariować
    pozdrawiam Bartek

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Podmieniałem całe listwy stronami. Gdyby było coś nie tak z wtryskiem, to problem by się przemieścił na drugi bank.

  5. #35
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A jak wygląda sprawa rozrządu na górze? Popychacze kiedy wymieniane, jak wyglądają krzywki i dźwigienki?

    Franco Ty robiłeś silnik, wymieniałeś popychacze oraz dźwigienki na nowe? Najszybciej poddają się łożyska dźwigienek z całej góry, wycierają się po obwodzie i czas otwarcia zaworu się zmniejsza.

    To, że kompresja ok, nie znaczy, że czasy otwarcia nominalne, a wtedy kultura pracy leci na łeb i szyję.

    INA dla popychaczy i dźwigienek podaje okres życia dla wymiarów nominalnych na poziomie 100kkm. Powiedzmy, że to marketing, ale 200kkm to już w sumie maks. Wszystko zależy od smarowania w tym okresie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 24-03-2017 o 15:13
    pozdrawiam Bartek

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Jakbyście chcieli jakieś zrzuty z INPA z M73 nietelepiącego to będę dzisiaj dłubał i mogę podesłać. Tylko ew. napiszcie, z których ekranów.
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    u mnie nie telepie, po prostu jak poloze reke na kierownicy to czasami czuje wahniecie, nieregularne, czasem co 2,3 sekundy raz, a czasem stoje sobie na swiatlach minute czy dwie i zero, nie slychac ze silnik pracuje

    bledow typu wypadnie zaplonow to nie ma

    do telepania to mam daleko


    glowice oddalem do zakladu, robili prowadnice, docierali zawory, jakby cos tam bylo widocznego to by powiedzieli mysle
    choc zaluje ze nie wymienilem popychaczy od razu i sam nie zerknalem na dzwigienki itd
    a mialem 3 pary glowic takze moglem cos powymieniac, jeszcze wtedy nie bylem tak wyedukowany

    podkladki pod wtryski nowe mam wie to wykluczyam, tak samo uszczleki od przepustnic, i cala reszta nowa, gora dol nowe


    Velocity, wklej analog, te slupki, rough cos tam, czy lauf
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 24-03-2017 o 16:21

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    ttrol, nie dobierałem się jeszcze do głowicy. Wydaje mi się, że problem pojawił się z dnia na dzień, nie sądzę, żeby to było zużycie czegoś. Możesz podlinkować te popychacze, krzywki i dźwigienki, które masz na myśli?

    Franco - żeby zwalić głowice musiałeś wytargać silnik? Wolałbym, żeby do tego nie doszło, ale w razie czego chcę wiedzieć, na co się gotować.

    U mnie laufunruhe wygląda tak:


    Ostatnio edytowane przez ghrh ; 24-03-2017 o 16:53

  9. #39
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    miałem chwilę, więc sobie zerknąłem co to jest to roughness

    otóż, jest to pomiar przyspieszenia lub opóźnienia wału korbowego po każdym odpaleniu cylindra, zapewne od jakieś zaprogramowanej nominalnej wartości. Nikt nie wie w jakich to jednostkach, ale w sumie to nie jest ważne. Ważne jest to, że powinno być w miarę po równo, na youtubie w sprawnych autach widać, że stoi jak skała i między cylindrami różni się co najwyżej o wartości do kilku jednostek. Oczywiście na luzie, bez zmiennego obciążenia, bo pewnie wtedy te korekty szaleją. Skala podobno jest od -8000 do 8000.

    przykład: https://www.youtube.com/watch?v=VZYWK6_-D88

    oczywiście układ sterowania silnika jest mocno analogowy, więc wahania zawsze będą, co wynika z wielu czynników, ale po to są właśnie korekcje, aczkolwiek działają do pewnego momentu i oczywiście z bezwładnością

    zatem reasumując temat wydaje się być w miarę prosty. Dla mnie pierwsza diagnoza to iskra oraz dawka paliwa. Układ zapłonowy plus sprawdzenie wtrysków.

    Natomiast jeżeli po zamianie listew miejscami problem się nie przenosi na drugą stronę to albo to jest kompresja nierówna, bo jednak od niej zależy siła detonacji, a co za tym idzie przyspieszenie wału albo czasy otwarcia wtrysków, wzniosy zaworów. Rozrząd na górze, raz lepiej przytrzyma popychacz zaworowy, raz gorzej i mamy różne czasy otwarcia zaworów. To są tematy mechaniczne.

    Dalej ważne jest też otrzymywanie precyzyjnego sygnału z czujnika położenia wału, tutaj wszystkie połączenia należy spryskać Kontaktem, najlepiej by było zmierzyć jak wyglądają impulsy z czujnika na oscyloskopie. Czy są w równych odstępach czasu(chociaż tutaj właśnie będą wahania wynikające z różnych przyspieszeń) oraz czas trwania impulsu jest stały. Czy wieniec zamachowego koła nie skorodował nierówno i czasem jest bliżej lub dalej czujnika, a co za tym idzie delikatnie fałszuje odczyt.

    Dochodzi jeszcze kwestia sterowania wtryskiwaczami. Otóż te wtryski mają od 12 do 14 Ohmów rezystancji, co przekłada się na prąd rzędu niecałego ampera w impulsie podczas wysterowania. Nie jest to dużo, zatem połączenia scalak wyjściowy w DME (Bosch stosuje wielokanałowe wzmacniacze audio, to tak dla ciekawostki) do wyjścia DME oraz przez wiązkę, jeżeli tylko nie są w dobrej kondycji, coś zaśniedzieje, zimne luty na PCB w DME, może powodować, że impuls prądu jest zbyt mały i czas otwarcia wtrysku jest nieprecyzyjny lub wtrysk się spóźnia. Tutaj jeszcze ważną kwestią jest stałe napięcie ładowania alternatora, jeżeli będzie pływać to prąd na wtryskiwaczach też będzie pływać. No ale to by była usterka randomowa, a tutaj mamy przywiązaną do konkretnych cylindrów.

    Zanim będziecie pruć wszystko, proponowałbym wyczyścić gniazdo DME Kontaktem, to samo z gniazdami i wtyczkami wtrysków. Ponadto DME na podmiankę by się przydał.

    Wszystko co opisałem da się sprawdzić, ale wymaga to determinacji, ale jeżeli macie czas i Was to denerwuje to się bawcie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 24-03-2017 o 19:58
    pozdrawiam Bartek

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    DME zamieniałem miejscami, więc na pewno nie tutaj tkwi problem.

Podobne wątki

  1. [silnik] Nierówna praca m30b35
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 21:01
  2. [silnik] nierówna praca na PB
    Przez pooh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:45
  3. Nierówna praca v12
    Przez jokerow750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 06:51
  4. Nierówna praca na LPG :(
    Przez Individual23 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 16:12
  5. Nierówna praca
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •