Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: 750iL nierówna praca

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz
    witam kolegę z Bydgoszczy :)
    u jakich mechaników byłeś? czy sam to rozwiązujesz?
    mam znajomego, który uratował mi już 2 auta, może podjąłby się konsultasji
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    Cześć :) Serwisuję tam gdzie wszystkie dotychczasowe auta. Nie wiem na ile to kryptoreklama, ale AIM Serwis na Fordońskiej. Byłem też w Rafmarze, którego wszędzie w internetach polecają. Jedni i drudzy rozkładają ręce i mówią, że powinienem dać temu spokój, bo oni tak naprawdę nic nie czują. Obecnie to już w dużej mierze moja inwencja, lektura rozmaitych artykułów i liczenie na trochę*szczęścia. Chociaż to ostatnie nie sprzyja.
    Jeden plus że coraz więcej wiem o zasadach działania samochodu, co do niedawna było czarną magią.

    Jeżeli masz kogoś, kto może ruszyć głową nad moim tematem to chętnie z nim pogadam, burza mózgów może dobrze zrobić.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar niedzwiedz78
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    48
    BMW
    Bmw e38 750
    Skąd
    wrocław
    Hmm a próbowałeś sprawdzić zawory podciśnienia paliwa są po prawej stronie silnika stojąc przodem do auta są dwa i podczas pracy cykają może tu leży problem

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez niedzwiedz78 Zobacz posta
    Hmm a próbowałeś sprawdzić zawory podciśnienia paliwa są po prawej stronie silnika stojąc przodem do auta są dwa i podczas pracy cykają może tu leży problem
    Dzięki za podpowiedź, właśnie sprawdziłem i cykają oba, choć jeden chyba sporo słabiej. Spróbuję je zamienić przy okazji i zobaczę, jaki efekt.

    We środę przełożyłem sondy, cewki i DME. Skasowałem adaptacje i po weekendowej trasie sprawdzę, czy coś się zmieniło. Chociaż nie jestem dobrej myśli, bo na starych adaptacjach było dokładnie tak samo, a problem powinien chyba od ręki przejść na drugą stronę.

    A może ten silnik ma jakiś tryb adaptacji, że daje priorytet równej pracy jednej ze stron nawet kosztem drugiej? Wtedy nieważne gdzie byłby problem, to objawiałby się tylko na jednej...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Robiłeś ponowną adaptację przepustnic?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    70
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Wałbrzych
    Jak z mocą? Jest wyraźny spadek? Ile wynosi ciśnienie na cylindrach? Równe to jedno, a ważne jeszcze ile bar. Czy na wypadających cylindrach masz mocno okopcone świece? Nie wymieniaj wszystkiego po kolei, bo to bez sensu. Jak chcesz, zadzwoń do mnie w tygodniu, od 10-18 jestem na warsztacie, cały czas pod telefonem, na pewno coś podpowiem. 791599339. Zapraszam
    Ostatnio edytowane przez michal.kulas ; 05-03-2017 o 03:01

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    No więc przez weekend zrobiłem 500km, żeby wszystko się ułożyło. Po zamianie cewek, sond i DME problem pozostał po tej samej stronie.

    Teraz przy okazji zamienię te zaworki, bo na razie nie mam więcej pomysłów.

    @michal.kulas - mocy jest wyraźnie mniej niż powinno, zwłaszcza na dole. Chociaż już tyle z tym walczę, że nie jestem niczego pewien :/ Z pewnością działa dużo głośniej niż powinien, przy 120km/h to silnik jest najgłośniejszym elementem w samochodzie. Dokładnie wartości ciśnienia nie pamiętam, ale na pewno wszystko było w normie. Rozrząd sprawdzony. Świece czyste.
    Podejdę do tych zaworków i jeżeli to nie pomoże to zadzwonię.

    Oczywiście wszystko co piszę to słowo mechaników, ale weryfikowane w 2 niezależnych serwisach na różnych etapach.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Zrób ponowną adaptację przepustnic i skasuj po tym adaptacje DME. Nie jednemu już pomogło w V12.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Zrób ponowną adaptację przepustnic i skasuj po tym adaptacje DME. Nie jednemu już pomogło w V12.
    Przepraszam, nie odpisałem Ci. Dzięki za podpowiedź, po weekendzie będę miał chwilę i spróbuję to zrobić.
    Szukałem i powinno się to dać zrobić INPĄ, więc damy jakoś radę. Tylko czy odpięcie aku nie powoduje resetu adaptacji przepustnic? To robili w jednym z warsztatów.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kasowanie adaptacji tylko i wyłącznie poprzez INPĘ lub DIS. Odpięcie akumulatora nie kasuje adaptacji.

Podobne wątki

  1. [silnik] Nierówna praca m30b35
    Przez bumere32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 22:01
  2. [silnik] nierówna praca na PB
    Przez pooh w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 21:45
  3. Nierówna praca v12
    Przez jokerow750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-06-2011, 07:51
  4. Nierówna praca na LPG :(
    Przez Individual23 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 17:12
  5. Nierówna praca
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2007, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •