Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: I zaczęło się... problem z porannym odpaleniem auta.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    29
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Mazury

    Post I zaczęło się... problem z porannym odpaleniem auta.

    Nadeszły niskie temperatury i pojawił się problem z odpaleniem auta. Wystarczy, że temperatura spadnie poniżej zera, lub ze 2 dni postoi bez rozruchu. Akumulator nowy, zakupiony w marcu. Ładowanie poprawne.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Jaki to akumulator ? Zameldowany w Power Module ? Jeśli tak to któryś sterownik kradnie prąd. Temperatura nie ma znaczenia

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Znaczy kreci i nie odpala czy brak pradu?
    Jesli kreci ale ma ciezko odpalic to moze swieczki ?
    Pzdr.

    P.s wymienialem aku w kilku e65 i w zadnej nic nie meldowalem. Wszystko bylo oki.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    68
    BMW
    E65 FL
    Skąd
    Miasto

    Post

    pokolacji, taka jest procedura wymiany akumulatora w E65 - trzeba go "zameldować" żeby poprawnie działał.

    Co do świeczek to moje E65 swojego czasu miała uszkodzony moduł i żadna z świec nie grzała i pomimo mrozów zawsze odpalała.

    Tutaj filmik jak odpala po naprawie modułu i wymianie 6 świec, jeszcze na starym oryginalnym akumulatorze, który wymieniłem dopiero tydzień temu :) Różnica jest tylko taka, że teraz dużo szybciej kręci.


  5. #5
    lux_t
    Gość
    Mi też wydaje się, że wina sterownika bądź jakiegoś drobnego zwarcia. Znajomy miał podobnie - doszło do sytuacji w której przy parkowaniu, podnosił maskę i odłączał klemy, aby nic nie pobierało prądu. Wracał, podłączał akumulator, odpalał i jechał dalej.
    3 elektryków sprawdzało o co kaman. W końcu któryś doszedł - nie pamiętam, o co chodziło, ale jeździ normalnie. Tylko nie odpalaj na pych, bo rozrząd siądzie. Na www https://nocar.pl/blog/nocaradzi-uruc...bic-poprawnie/ krótki tekst na ten temat. Niby oczywistość, ale warto wiedzieć jakie są konsekwencje braku rozwagi w tym zakresie.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez lux_t Zobacz posta
    Mi też wydaje się, że wina sterownika bądź jakiegoś drobnego zwarcia. Znajomy miał podobnie - doszło do sytuacji w której przy parkowaniu, podnosił maskę i odłączał klemy, aby nic nie pobierało prądu. Wracał, podłączał akumulator, odpalał i jechał dalej.
    3 elektryków sprawdzało o co kaman. W końcu któryś doszedł - nie pamiętam, o co chodziło, ale jeździ normalnie. Tylko nie odpalaj na pych, bo rozrząd siądzie. Na www https://nocar.pl/blog/nocaradzi-uruc...bic-poprawnie/ krótki tekst na ten temat. Niby oczywistość, ale warto wiedzieć jakie są konsekwencje braku rozwagi w tym zakresie.
    BMW e65 na pych? Jak???

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Teoretycznie się da odpalić auto z automatem. Jak miałem W124, to pisali w instrukcji, że trzeba auto chyba do 30km/h rozpędzić i wbić D. Nie wiem tylko jak to zaaplikować w e65 :).

    Procedura prosta - podłaczyć kompa, sprawdzić, czy świece nie mają błędu "open cicruit', jak mają, to wymienić i powinno pomóc. Jeśli "open circuit" jest tylko na niektórych sztukach, to sterownik żyje. Jak na wszystkich, to raczej sterownik umarł i też wymaga wymiany. Ja płaciłem za świece Beru 70EUR/komplet, sterownik Beru 75EUR.

    Jak nie masz kompa, to przed wymianą świec sprawdzić, czy to nie od zapowietrzania się. W e65 układ wtryskowy odpowietrza się sam - trzeba włączyć zapłon (bez naciskania hamulca), poczekać ok. 20s, następnie wyłączyć. Tak zrobić 3-4x, później odpalić. Jak pali wtedy na strzał, to znaczy, że gdzieś układ się zapowietrza i wtedy szukać o co kaman, zaczynając od wymiany filtra paliwa. Filtr paliwa koniecznie markowy, bo widziałem tutaj na forum, że ktoś założył jakiś gorszy i auto gasło.

    U mnie jeden z przewodów metalowych kiedyś lekko podciekał i silnik ciut dłużej kręcił. Wykręciłem, wyczyściłem, zakręciłem i odpalenie skróciło się z ok. 2s do palenia "na strzała".
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 16-11-2016 o 19:16

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar szybkikwachu
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    26
    BMW
    E38 2.8 1996
    Skąd
    Warszawa
    Istotny też ma wpływ na odpalania paliwo jakie lejemy do zbiornika :) polecam depresatory - sprawdzałem i dobrze się sprawdzają :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Fryzjer
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    72
    BMW
    E65
    Skąd
    PWL
    wymień aku i świece i będzie ok
    Osloskop.net czasy osiołka :D

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    29
    BMW
    BMW E65 730D
    Skąd
    Mazury
    Aku w tym roku kupione. Wymieniłem swiece i rano niby jest lepiej. W tym tygodniu jeszcze wymienie sterownik swiec.

Podobne wątki

  1. [elektryka] problem z odpaleniem auta
    Przez Maikel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 17:15
  2. [mechanika] Problem z odpaleniem auta silnik m62B44
    Przez koqut25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 15:55
  3. [silnik] Problem z odpaleniem.
    Przez Dembiec w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 22:17
  4. Problem z odpaleniem auta cos z immo albo ews
    Przez E38MIGLANC w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 15:18
  5. Problem z odpaleniem e32
    Przez djherbert w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •