Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Przewietrzanie kabiny + webasto BW50

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3

    Post Przewietrzanie kabiny + webasto BW50

    Jako że temperatury biją już w minusy, odkopałem webasto Thermo Top BW50 (benzynowe, mokre) z garażu, które miałem montować już 2 lata temu, ale były ważniejsze sprawy do ogarnięcia w "Łajbie".
    1. Oczywiście moje OBC (pełne) nie posiada funkcji przewietrzania i po naciśnięciu "ZEIT" pojawia się tylko stoper. Pogooglowałem trochę, i podobno jest możliwość taka, że przy braku przewodu w kolorze Czarno-biało-żółtym na pinie 14 OBC jest tylko stoper pod tym klawiszem, a jeśli ten przewód od wiązki przewietrzania jest wpięty w kostkę OBC - przewietrzanie jest możliwe.
    w tym przypadku, chodzi mi tylko o to - czy ktoś ma wiedzę na w/w temat?
    AD.1 - Jeżeli nie uda mi się jakoś wykrzesać tej funkcji z mojego OBC lub OBC dawcy, pomimo posiadania całego dawcy takiej wiązki (e34 po lifcie) to:

    2. Będę modził z arduino. W moim aucie jest klimatronik, więc "proste" wpięcie się w rezystory nie przejdzie, z powodu ich braku ;) także, czy istnieje jakaś opcja odpalenia samego panelu klimatronika - bez podawania zasilania na stacyjkę? Mimo 100Ah akumulatora, chciałbym uniknąć zbędnego obciążania aku, jak i kuszenia potencjalnego złodzieja odpalonymi kontrolkami.

    - Webasto Thermo Top BW50 - moc grzewcza 5kW.
    - zasilanie paliwem z przewodu powrotnego listwy wtryskowej
    - zasilanie +12V podłączone na sztywno (kostka 2 Pin, pin1 +12V, Pin2 masa)
    - sterowanie +12V na dodatkowym pinie (pin1 z kostki 6 pin)
    - zasilanie wewnętrznej pompki paliwa z niebieskich przewodów, 1 niebieski przewód do pinu 6, drugi niebieski do masy zasilającej.
    Brak centralki programującej, zaginęła w akcji razem z kostkami i przewodami ( :D ) więc będzie to metoda mocno łopatologiczna dla podłączenia.

    Obecne podłączenie małego obiegu, wygląda tak, że wyjście z silnika poprzez trójnik idzie na parownik gazu, oraz na elektrozaworki ogrzewania wnętrza. Celem będzie wpięcie się szeregowo przed Elektrozaworkami, by w pierwszej kolejności ogrzewać kabinę, a "pozostałością" cieplną, silnik i parownik gazu. Uruchamianie będzie zdalne (na 100% arduino + sterownik radiowy) stąd dobrze by było, jeśli automatycznie z podanym sygnałem dla odpalenia webasto, udało się uruchomić panel klimatronika bez załączania całego samochodu w pozycji zapłonu.
    Przepraszam, jeśli wydaje się wam to nazbyt zagmatwane - ale celowo opisuję całe przedsięwzięcie, by w przyszłości ktoś mógł skorzystać z podanego opisu.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Witam u mnie w samochodzie jest funkcja przewietrzania wnętrza.Mam Obc z końcówką 148, do panelu klimatronika idzie jeszcze jedna cieniutka kostka (jak wyjmiesz panel będziesz widział takie małe białe gniazdo) i tam poprzez jakiś moduł pewnie można by było to uruchomić.
    pzdr
    Ostatnio edytowane przez kal!ber ; 09-11-2016 o 20:06

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    Dzięki za odp.
    u mnie przewietrzania wnętrza brak, ale przeszukuję zasoby by je uruchomić - bo znacznie ułatwi mi to pracę. Bo uruchamianie całego IHKA przez arduino może być kłopotliwe i dość... awaryjne.

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Przeszukaj dobrze forum w tej sprawie. Z tego co pamiętam Stos kiedyś dokładał u siebie przewietrzanie i opisywał co i jak.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    A wersji po Fl przewietrzenie to był standard?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    A wersji po Fl przewietrzenie to był standard?
    Obstawiam że Nie ,przynajmniej v8 nie miała
    Ostatnio edytowane przez kal!ber ; 08-11-2016 o 12:02

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie było standardem. Ja nie mam.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    Przeszukuję forum od 10 godzin i drukuję co istotniejsze wypowiedzi, + drukuję schematy dla mojego rocznika. Jest bardzo dużo podanych informacji, choć głównie one dotyczą oryginalnego ogrzewania postojowego dla naszych bawarek.
    Znalazłem w schematach elektrycznych to o czym mówił Stos, czyli różnice w przekaźniku zasilania wentylatorów (dodatkowa dioda) i jest ona identyczna w pełnej klimatronice (elektroniczne klapy miksera), jak i częściowej (manualnie ustawiane klapy). Ale jeszcze wiele przede mną, m.in. rozpracowanie 3ciego przycisku na pilocie od sterowania centralnym zamkiem (jakiś wynalazek z allegro z "funkcją" domykania szyb), aby znaleźć wyjście "gorące" po wciśnięciu tego guzika, które by załączało zdalnie webasto i nawiew. Zasięg tego pilocika nie jest super wielki, bo przy dobrej pogodzie 15m - ale z okna sięga, czy u mnie, czy u większości moich znajomych ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    40
    BMW
    e32 735iL
    Skąd
    wrocław
    Nie wiem czy ci wypali zasilanie paliwowe z powrotu. Przy zgaszonym silniku nie powinno tam być paliwa. Ja mam w swoim fabryczne webasto, ale niestety bak i cały układ paliwowy jeszcze nie istnieje, więc ci nie jestem w stanie powiedzieć jak dokładnie jest podpięta pompka od webasta.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    wichura - czemu nie podmienić obc na wersje z fabrycznym aus luft ?
    Wszystkie inne opcje to troche droga przez mękę.

    Z punktu widzenia tego co uruchamia samo przewietrzanie, nie widzę jak sterowanie dokładane ma otworzyć nawiewy które zamkną sie za każdym razem po wyłączonym zapłonie, uruchomić nawiew, zamknąć elektrozawory i uruchomić pompę wody.

    Był na forum kolega który uruchomił całkowicie osobno dokladanego ThermoTop'a.
    Pamietam tez z jego garażu ze pomimo super ogarnięcia w kablach przeklal to sterowanie cieżko.

    Osobiście nie zrobiłbym we własnym aucie nic poza dołożeniem webasta do działajacego przewietrzania.
    Reszta nie ma sensu. Rozmrażanie auta dla którego sie to robi w większości nie ma zastosowania innego niż jest w stanie obsłużyć timer na obc czyli uruchomienie po kilku godzinnym postoju.

Podobne wątki

  1. [klima] NCS - kodowanie webasto na grzanie kabiny
    Przez PapaCostas w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 14:04
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 15:19
  3. [ wnetrze] Przewietrzanie
    Przez thor88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 00:08
  4. Czy to jest webasto czy jakies przewietrzanie?
    Przez paulo79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •