Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Przewietrzanie kabiny + webasto BW50

  1. #21
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Za każdym razem trzeba je włączyć wcześniej co sygnalizowane jest świecącą się czerwoną diodą na OBC przy tym przycisku.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3

    Post

    Prace z rozszyfrowaniem elektryki trwają, póki co tak wygląda rozwój.
    PS. Tak, mam memo-borda na laptopie ;)
    - przekaźnik K4 trzeba o tyle zmodyfikować, by zasilanie przenieść na pin 86b przekaźnika, i połączyć diodą w kierunku pinu 86, do którego doprowadzamy sygnał +12V z sterownika webasto
    (np. ten sam sygnał, który uruchamia webasto, jak w przypadku BW50)
    - samo OBC może reagować na obciążenie cewką przekaźnika dodatkowego (w celu aktywacji opcji wentylacji zamiast stopera), przekaźnik dodatkowy z jednej strony wpięty na stałe do +12V z bezpiecznika F20, druga strona cewki do 21 pinu OBC złącza x501 (przewód czarny - biało - żółty). od razu powiem, że ma na celu włączenie tylko przewietrzania kabiny, a nie zarządzanie Grzanie/wentylacja.
    - moduł IHKA, tu się zaczyna ciekawiej, w kostce x612 przewód Zielony z białym paskiem (Pin 17) przecinamy i wstawiamy diodę półprzewodnikową w kierunku modułu, oraz drugą diodę w tym samym kierunku (Do IHKA) do którego doprowadzamy sygnał +12V z sterownika Webasto (ten sam co aktywuje Webasto nasze).
    - Drugi manewr z modułem IHKA jest na kostce x682 i tam trzeba wstawić między Pin 1(szaro - zielony) oraz Pin 2(szaro niebieski) diodę półprzewodnikową z przekaźnikiem. kierunek przewodzenia diody 1 -> 2, przekaźnik w szeregu na zasadzie zwieracza. cewka przekaźnika na stałe do masy, oraz +12V z sterownika webasto (aktywującego webasto).

    Z tego co doczytałem się w dokumentacjach rozrzuconych po necie, to elektrozaworki sterujące nagrzewnicą NIE będą sterowane w trybie wentylacji, ale raczej zależy nam na rozmrożonej szybie i cieple w samochodzie w te 20-30 minut od aktywacji piecyka, bardziej niż na zadaniu mu jakieś konkretnej temperatury... Przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Choć z ciekawości i tak poszukam jak to uruchomić w sposób prawidłowy ;)
    Wybaczcie liczne powtórzenia, nawet kot ma dosyć papierkologi, bo nie pozwalam mu spać na wydrukach ;)




  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    78
    BMW
    E32 M30B35 4HP22EH
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Blog
    3
    Odgrzewam trochę kotleta - kolejna zima nadciąga ;)
    ~ Webasto uruchomione z dodatkowego pilota programowalnego - do odbiornika programowalnego w samochodzie.
    ~ Odbiornik uruchamia webasto, osobno panel klimatronika (pracuje on w trybie jakim zostawiłem go po zgaszeniu silnika)
    ~ Zasilanie paliwem rozwiązane w sposób "pasywny" czyli bez dodatkowej pompki paliwa. Przelewowy z listwy wtryskowej wpada na zbiornik dla webasto, a nadmiar wraca do zbiornika głównego. Zbiorniczek webasto BW50 katalogowo mieści 250ml paliwa (objętość wraz z przelewem 280ml).
    ~ Wpięcie się w instalację wodną "szeregowe" tj. płyn chłodniczy z silnika wpada na webasto, następnie na parownik LPG, potem elektrozaworki i wymiennik ciepła na kabinę, z kabiny pociągnięte bez zmian, do powrotu cieczy na silnik.

    Problem pojawił się po kilku uruchomieniach, mianowicie jeśli używam ogrzewania postojowego - to wyrzuca mi na kompie błąd czujnika temepratury, oraz problem z odpaleniem auta. zakręcę rozrusznikiem, zagada na kilka obrotów (nie więcej jak 10 raczej) po czym krztusi się i gaśnie.
    Jeśli nie odpalę webasto - to problem i błąd się nie pojawiają (warunki bardzo zbliżone do siebie).
    Dodatkowo, zaraz po przekręceniu kluczyka pokazuje mi temp silnika w okolicy "połowa do pionu" czyli biała kreska przed pionem, lecz po kilku próbach rozruchu - spada ona do połowy pola niebieskiego lub nawet niżej (zależy od temp zewnętrznej, czyli faktycznego wychłodzenia silnika).

    Czy ktoś z was posiada informację i wiedzę, gdzie w przypadku posiadania webasto, wyjście gorące powinno być wpięte? lub powrót z nagrzewnicy? Nie ukrywam że jest to nieciekawa sytuacja, a wręcz wstydliwa jak kilkanaście razy trzeba podejmować próbę uruchomienia i dać silnikowi kilka minut na to by ogarnął pracę w sposób prawidłowy (bo inaczej po dodaniu gazu dławi się i gaśnie). Mowa oczywiście o tym, gdzie fabrycznie m30b35 miało wyprowadzenia na nagrzewnicę, bo raczej takiego faila by nie zaliczyli jak ja ;)

Podobne wątki

  1. [klima] NCS - kodowanie webasto na grzanie kabiny
    Przez PapaCostas w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-02-2017, 14:04
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 15:19
  3. [ wnetrze] Przewietrzanie
    Przez thor88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 00:08
  4. Czy to jest webasto czy jakies przewietrzanie?
    Przez paulo79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •