Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 68

Wątek: Jaki olej e32 750i

  1. #31
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    jak chcesz jutro robić, to co najmniej nie masz uszczelki małej miski olejiwej

    ja bym zaczął od zerknięcia na dół jednak

    nie lej żadnego wyciszacza popychaczy, jak są zatkane to im to nie pomoże
    pozdrawiam Bartek

  2. #32
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    No właśnie byłem dzisiaj w ASO BMW i zamówiłem uszczelkę. Niestety będzie dopiero na wtorek.

    Kolega (bo z nim będę robić) mówi, że można tymczasowo zastosować zamiast uszczelki jakiś dobry silikon, a następnym razem dopiero uszczelkę.

    OK, wyciszacz odpada. Ale jaki byłby mój algorytm działań?
    1. Najpierw płukanka, potem miska w dół?
    2. Najpierw miska w dół, a potem płukanka?

  3. #33
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kolejność działań uzależniłbym od tego jak wygląda olej, który jest obecnie w silniku. Jeśli jest w miarę czysty i kolorem przypomina brąz to zagrzej silnik, zalej płukankę, wykonaj procedurę opisaną na płukance, spuść wszystko, ściągnij miskę, zrób inspekcję wszystkiego na dole, wyczyść, załóż uszczelkę, zakręć miskę i zalej nowym olejem. Jeśli natomiast w tej chwili olej w silniku kolorem bardziej przypomina smołę, to zagrzej silnik, spuść go, kup jakiś tani 10W zalej nim silnik, pojeździj tydzień, potem zagrzej, zalej płukankę i wykonaj punkty opisane wcześniej. Kolor oleju możesz sprawdzić na bagnecie. Co do silikonu to po co tak się bawić? Poczekaj na uszczelkę i miej to z głowy.

  4. #34
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    Akcja z dzisiaj:

    1. Ponieważ od razu po zakupie wymieniłem olej na GM 10W-40 (w sumie przejechałem na nim około 500 km) - zagrzałem silnik, wlałem półtora opakowania płukanki Liqui Moly, silnik pochodził 10 minut, zlałem cały olej. Kolor - ciemny brąz.
    2. Miska w dół. W środku - czyściutko. No, może jakieś delikatne ciemne smugi. Smok - sterylny. Łańcuch ma luz około 1 cm (ale podobno tak ma być?). Miska i reszta została dobrze wypłukana benzyną ekstrakcyjna.
    3. Przy okazji okazało się, że 2 śruby od miski mam jakieś inne (krótsze, srebrne i bez podkładki). A reszta - żółte, dłuższe i z podkładką. Trochę mnie to zirytowało. Muszę w ASO zamówić 2 oryginalne śruby (według katalogu wszystkie są takie same).
    4. Zeskrobywanie resztek uszczelki z miski. Kolega o mało pierdolca nie dostał. Okazało się, że oryginalna uszczelka jest z korku (?).
    5. Ponieważ nie mam jeszcze uszczelki - założyliśmy na silikon. Mocno się zastanawiam, czy jest sens zakładać oryginalną uszczelkę z korku (chociaż dbam o wszystko oryginalne).
    6. Zostawiliśmy auto na noc. Jutro wlewamy świeży olej Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40 i napiszę co i jak.

  5. #35
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jeżeli po zmianie oleju ciśnienie nie będzie Ci gasło po samym rozruszniku, to są dwie opcje. Przycięta lub pęknięta sprężyna zaworu przelewowego pompy, to akurat założysz uszczelkę oryginalną miski. Albo nie trzyma zaworek zwrotny z obudowy filtra i pompa musi cały czas nabijać ciśnienie od nowa. One są niewymienialne, więc jakby co będziesz musiał inną obudowę założyć.

    Daj znać jak się sprawa miewa.

    Poza tym nie napisałem w końcu czy góra klepie tylko przy uruchomieniu, czy cały czas. Nie napisałeś też, czy zmierzyłeś ciśnienie oleju na rozgrzanym.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-02-2017 o 09:03
    pozdrawiam Bartek

  6. #36
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    Ciąg dalszy.

    Nowy filtr Boscha wstawiony, olej zalany - weszło aż 8 litrów. Kontrolka oleju gaśnie teraz bardzo szybko - jeszcze podczas kręcenia.

    Niestety klepanie jest dalej. Poza tym kolega oparł się na kolektory i dźwięk silnika się zmienił - powiedział, że do wymiany uszczelki pod kolektorami.

  7. #37
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Val Zobacz posta
    Ciąg dalszy.

    Nowy filtr Boscha wstawiony, olej zalany - weszło aż 8 litrów. Kontrolka oleju gaśnie teraz bardzo szybko - jeszcze podczas kręcenia.

    Niestety klepanie jest dalej. Poza tym kolega oparł się na kolektory i dźwięk silnika się zmienił - powiedział, że do wymiany uszczelki pod kolektorami.
    Uszczelki jasna sprawa w starym M70. Natomiast, jeżeli klepanie jest to trzeba się do góry dostać, no i wymienić popychacze, wyjścia nie ma. Żeby się nie okazało, że krzywki powycierane, bo takie przypadki się zdarzają, jak śruby od magistrali olejowych odkręcone lub same magistrale zapchane starym olejem. Co prawda dużo mniej wytrzymują dźwigienki i one lecą pierwsze...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-02-2017 o 18:20
    pozdrawiam Bartek

  8. #38
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    Czyli jednak kupować popychacze?

    Czy najpierw sprawdzić magistrale olejowe?
    Ostatnio edytowane przez Val ; 14-01-2018 o 05:13

  9. #39
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Odnośnie uszczelek to cena nowych (tylko ASO) nie zachęca do ich wymiany, ale możesz spróbować patentu ze Stanów. $100 + wysyłka to jednak sporo taniej:
    http://7er.pl/showthread.php/36248-P...l=1#post424633

  10. #40
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Na razie nie kupuj nic, jak będą wytarte wałki to silnik i tak na złom.

    Jak będą wytarte wszystkie dźwigienki to licząc każdą po 80 PLN z Kolbenschmidt plus pastylki plus popychacze INA plus uszczelki kolektora i pokryw to już masz 5k w samych częściach.

    Zatem otwórz pacjenta, zobacz jak wygląda, daj znać to poradzimy. Zmierz to ciśnienie, bo może go faktycznie na górze go nie ma, coś się pozapychało, żebyś popychaczy nie wymienił i nie poskładał na marne.

    Kupiłem M70 z 850 po przebiegu 160k, który chodził cicho, a po rozebraniu był jak nowy za 2400 PLN.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 26-02-2017 o 18:44
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [mechanika] e38 / 750i / jaki olej do silnika?
    Przez Johnny_Bravo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-09-2016, 00:52
  2. [silnik] Jaki olej do 3.0 M60 V8 ?
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 20:30
  3. [skrzynia] Czy mozna mieszac olej w 5hp24, jaki olej zalac ?
    Przez matraks w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 03:07
  4. Jaki olej ?
    Przez kavsky w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 09:46
  5. Jaki olej?
    Przez YBSA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 13:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •