Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86

Wątek: Jakie zmiany w imporcie aut od 2017 roku.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    Cytat Zamieszczone przez trajano Zobacz posta
    To nie tak. Ty masz płacić za auto nawet gdy nim nie jeździsz. Tu chodzi tylko o kasę. Te chore pomysły z przeglądami są fantastycznym tego przykładem. Czemu nie wprowadzić naklejek z datami przeglądu na rejestracji? Bo z tego nie ma kasy. Te akcyzy to też jest sposob na ratowanie budżetu kasą z kieszeni kierowców.

    bzdura, jakie ratowanie budzetu
    myslisz ze ludzie nadal beda sprowadzac te 12-15stolatki i placic po 18tys akcyzy???
    to juz taniej zalozyc spolke w czechach i miec od razu zalatwiony zus i auto na firme, taniej niz te 18scie tysiecy!


    a nowe lub prawie nowe auta premium maja przeciez akcyze nizsza o kilkadziesiat tysiecy wiec tu bedzie duza strata dla budzetu, ale nie dla producentow aut :)


    tu nie chodzi o kase, bo kasa bedzie podobna, to ustawa na zamowienie lobby producentow
    zeby kowalski zamiast 15 letniego bmw czy merca kupil sobie nowa skode

    po ludzku byloby jakby za takie auto 12+ z wielkim silnikiem byla akcyzja w okolicy 5 tysiecy, i tak byloby wiecej niz teraz ludzie placa

    ale kto sie nami przejmnie, wiekszosc ludzi i tak kupuje silniki ponizej 2litrow
    2.5 litra to dla nich i tak smok a 2 litry to jakis sensowny kompromis dla ambitnych
    tym bardziej ze koszty ubezpieczenia temu sprzyjaja

    ale co dopiero 3.5 4 czy 5.5 litra, to tylko pasjonaci, garstka ludzi, nikt sie nie wstawi za nami
    burzuje, czeto ci skodiaze to zazdroszcza, maja zawisc do takich co to jezdza 12 letnim bmw 7 czy mercem s, bo oni na kredycik
    placa raty za nowa skode, a ten burzuj wywalil 25 czy wiecej tysiecy za starocia, bardziej komforotowego i smieje sie z mojej skody, dowalic mu!
    a niech ma, niech zaplaci 18tys akcyzy albo kupi taka skode jak ja! za 50siat i placi raty jak ja, cwaniaczek :)



    ja mam auta 4, 5.4 i 5.8litra :) mnie ten przepis bardzo boli
    no coz, mam auta do konca zycia, jak na kubie bedzie :)
    taniej bedzie auto naprawiac i jezdzic kolejne 10 lat, niz placic akcyze za nowe (uzywane) auto
    skansen normlanie :)

    dlatego warto kupic konkretnego klasyka ktory nie bedzie duzo kosztowal w serwisie
    cos ala merc 126 140, czy ewentualnie bmw e38....

    krajowe topowe auta z mega silnikami beda w cenie...

    moze i dobrze zrobilem ze kupilem cl600 i 750 :)
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 03-11-2016 o 14:38

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Popieram kolegę Franco, wszystko w temacie.

    Jedyne co dobre, że nasze fury już w kraju będące podrożeją :)
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  3. #13
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Velocityraptor Zobacz posta
    Popieram kolegę Franco, wszystko w temacie.

    Jedyne co dobre, że nasze fury już w kraju będące podrożeją :)
    O ile przepchną ustawę w zaproponowanej postaci ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    ale handlarze moge zostac w czarnej d...
    masa niezarejestrowanych aut

    kto to potem kupi...

    ostatni dzownek by wszystkie zarejestrowac badz sprzedac po kosztach

  5. #15
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja mam nadzieję ,że tego nie wprowadzą , już ludzie są żli za kosmiczne kwoty za OC , więc może się miarka przebrać.

    p.s Franco750 bardzo hu..owo się czyta te Twoje co chwilę zmeniane posty , nie umiesz sie skupić i napisać od razu tak jak ma być ?

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Ja mam nadzieję ,że tego nie wprowadzą , już ludzie są żli za kosmiczne kwoty za OC , więc może się miarka przebrać.

    p.s Franco750 bardzo hu..owo się czyta te Twoje co chwilę zmeniane posty , nie umiesz sie skupić i napisać od razu tak jak ma być ?
    Franco jest jak poeta.....co chwila coś dopisze,poprawi

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    W sumie jakbym miał sobie teraz kupić Fkę w DE to mi wyjdzie pare tysięcy taniej wedle nowej tabeli. Ale ten co będzie chciał np 4.4 E65 to się zesra i nie kupi bo to wartość auta. Jak nie jedni zauważyli chodzi tylko o jedno - aby nowe auta się lepiej sprzedawały. A polak a i nawet Niemiec ma mieć wbita w podświadomosci że 10 letnie auto nadaje się jedynie na złom.
    To samo tyczy się nagonki w mediach na osoby sprowadzające auta z zachodu - od lat 90tych pamietam jak się mówiło że to ZŁOM Z ZACHODU i że WSZYSTKIE są powypadkowe. Przecież każdy przytomny i znający się na motoryzacji to w pare minut jest w stanie dojść czy auto było długo używane w kraju - im dłuzej w PL tym gorzej i teraz to już nie chodzi o stan dróg bo są coraz leprze ale o to że kowalski po prostu nie ma kasy na naprawy i na dobrej jakości nowe części. Jakby Kowalksi miał siano to bez żadnej ustawy szedł by do salonu po nowe.
    Efektem tej ustawy może być minimalny wzrost sprzedaży nowych auta, ale co najgorsze to po prostu przestaną zwozić dobre auta tylko będziemy obracać tym szajsem co już i nas jeździ, najgorsze że ten szajs będzie z km na km coraz gorszy. Średnia wieku aut na drogach się nie zmniejszy na bank. Co najwyżej już a na pewno niedługo wzrośnie ilośc samochodów bez ważnego OC. Bo to strasznie podskoczyło.

    Przypomniało mi się jak kiedyś modrzy chcieli aby w PL się Daewoo sprzedawało lepiej to zabronili sprowadzac aut starszych niż 10 lat (co tylko przedłużyło tzw problem o ok 10 lat ) i jak wozili przez jakiś czas składaki - cześć z nich to był pic na wode i jechaly na kołach ale cześc to serio był szrot. Dzięki wejściu do Uni i uwolnieniu od blokad auta na naszych drogach się znacząco zmieniły, są coraz ładniejsze i w coraz lepszym stanie.

    Kody srody wychodzą na ulice z byle pierdnięcia i myślę, że kierowcy też powinni się zgadać i protestować !
    Niestety do czasu aż ktoś znany nie będzie miał interesu politycznego to nas nie poprowadzi.
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 04-11-2016 o 01:34

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    585
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Jak donosi "Gazeta Wyborcza", - nie wierzę donosom!.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Powiem tak - cieszę się z 5 litrowej starej 750-tki w garażu jak nigdy wcześniej :)

  10. #20
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez qba Zobacz posta
    Powiem tak - cieszę się z 5 litrowej starej 750-tki w garażu jak nigdy wcześniej :)
    Ale przecież Twoja nie jest sprowadzana :P

Podobne wątki

  1. Kalendarz 2017
    Przez Pawel'88 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 22:08
  2. [pozostale] e65 pół roku stoi pół roku jeździ...
    Przez szyna1pl@wp.pl w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-04-2015, 18:38
  3. [pozostale] Jakie są zmiany po wgraniu nowego softu navi?
    Przez Supermen w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 10:55
  4. Jakie auto podoba mi się najmniej a jakie najbardziej
    Przez gierobiala w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 21:13
  5. jakie byly roznice w 750 po roku 99? + pare pytan o 750
    Przez marcin1069 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-05-2007, 14:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •