Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Wątek: TURBINA HYBRYDOWA BMW 3.0D - co o tym myślicie??

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kod AAAAAE to zalecany kod przez DIS i ISTA w momencie nie posiadania właściwych kodów.
    To, że na starych kodach korekcja jest "lepsza" nie znaczy, że to lepsze rozwiązanie.
    Tak na prawdę, powinieneś mieć zmierzone wtryski i dostać nowe kody indywidualnie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Kod AAAAAE to zalecany kod przez DIS i ISTA w momencie nie posiadania właściwych kodów.
    To, że na starych kodach korekcja jest "lepsza" nie znaczy, że to lepsze rozwiązanie.
    Tak na prawdę, powinieneś mieć zmierzone wtryski i dostać nowe kody indywidualnie
    Niestety tu masz rację powinienem ale nie mam i mieć raczej nie będę więc co ty byś zrobił w takim przypadku??

    Ja wybrałem po prostu lepsze rozwiązanie z możliwych. Świadomość nie do końca zrobionej dobrze roboty mam.

    Gdybyś przeczytał całość wątku wiedziałbyś że biję się z problemmem nie posiadania tych kodów

  3. #23
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    więc co ty byś zrobił w takim przypadku??
    Zrobił tak jak zaleca ISTA, mimo, że wartości korekcji są wyższe w tym przypadku.
    Może warto dopytać w kilku firmach czy jest opcja nadania kodów ima wtryskom po regeneracji.
    W firmie gdzie pracuję, wysyłamy wtryski do firmy Turbotec. Wcześniej też korzystaliśmy z takiej firmy "krzak", gdzie właściciel twierdził, że kody IMA nie zmieniają się po regeneracji. U jednego klienta skończyło się to trzema tłokami wypalonymi. W przypadku Turbotec'a każdy wtrysk posiada nadany nowy kod IMA i z nimi nie mieliśmy jeszcze problemów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    No i byłem dziś na hamowni. Niestety z podniesienia mocy nici!

    Okazało się , że nawet przy rozgrzanym aucie auto zaczęło wpadać w drżenie. Po chwili drżenie ustaje ale skąd si ono bierze.

    Pan tuner oznajmił mi ze wtryski są źle skalibrowane i niestety nie wysteruje poprawnie dawek paliwa.

    Dodatkowo kazał mi sprawdzić ciśnienie sprężania oraz zalecił wykodowanie przepływki.

    W poniedzialek auto do warsztatu - sprawdzę cisnienie spręząnia a wtryski oddam do profesjonalnej firmy na kalibrację i nadanie kodów.

    Powiedział żeby skalibrowac wtryski tak jak mam końcówki wtrysków jako 272KM. Tylko czy tak się da skoro mój wtrysk jest z 218KM a ma tylko końcówkę z 272KM???

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Są tunerzy, który ogarniają kody IMA z Euro4 do sterownika DDE Euro3
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Są tunerzy, który ogarniają kody IMA z Euro4 do sterownika DDE Euro3
    Kurcze cursor pisz po polsku bo nie rozumie.
    Ja pojechałem do niego z kodami euro3 z 218km.
    Powiedział mi że wtryski powinienem mieć Skalibrowane jak te z 535d ( powinny dawać te same dawki a nie podobne) skoro mam takie końcówki. I że powinienem mieć nowe kody IMA do nich.
    Ogólnie nie podobało mu się to ze auto po próbach na hamowni zaczęło nierówno pracować na wolnych obrotach na biegu jałowym. Moim zdaniem problem dalej tkwi we wtryskach?? Co wy na to??

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Kurcze cursor pisz po polsku bo nie rozumie.
    Kod IMA to kod korekcji wtrysku.
    Kody są różne dla normy Euro3 oraz Euro4
    535d było chyba tylko w wersji Euro4, a więc kodu nie da się wpisać normalnie do Twojego sterownika. Jeśli ktoś nadając kody Twoim wtryskom, nada kod Euro3 to nie powinno być problemu(w teorii) z przyjęciem kodu.
    Ale jeśli dostałbyś kody Euro4, to osoby zajmujące się chip tuningiem, potrafią tak zmodyfikować program w sterowniku silnika, żeby te kody wklepać do sterownika silnika



    Drgania mogły wyniknąć z tego, że końcówka z 535d jest wydajniejsza, a program w sterowniku nie jest do tego dostosowany
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez lysy106 Zobacz posta
    Dodatkowo kazał mi sprawdzić ciśnienie sprężania oraz zalecił wykodowanie przepływki.
    Wykodować przepływkę? Przyznam, że na tuningu się nie znam - wie ktoś po co się to robi? Na zdrowy rozum nie ma to sensu, bo będą sztywne wartości = mniej mocy.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Kod IMA to kod korekcji wtrysku.
    Kody są różne dla normy Euro3 oraz Euro4
    535d było chyba tylko w wersji Euro4, a więc kodu nie da się wpisać normalnie do Twojego sterownika. Jeśli ktoś nadając kody Twoim wtryskom, nada kod Euro3 to nie powinno być problemu(w teorii) z przyjęciem kodu.
    Ale jeśli dostałbyś kody Euro4, to osoby zajmujące się chip tuningiem, potrafią tak zmodyfikować program w sterowniku silnika, żeby te kody wklepać do sterownika silnika



    Drgania mogły wyniknąć z tego, że końcówka z 535d jest wydajniejsza, a program w sterowniku nie jest do tego dostosowany
    Czyli mówisz że mój sterownik nie przyjmie kodów IMA z Euro4??

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)

    Post

    Czyli mówisz że mój sterownik nie przyjmie kodów IMA z Euro4??
    Jeśli masz silnik z normą Euro3 to kodów IMA pochodzących z Euro4 nie wpiszesz tradycyjnymi testererami.
    Pierwsza różnica to długość kodu. Euro3 używa 6 znaków do kodowania wtrysków, Euro4 używa 7 znaków
    Ostatnio edytowane przez cursor ; 04-12-2016 o 15:47
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [silnik] turbina umiera
    Przez marchel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 17:54
  2. [mechanika] Turbina padla 740d
    Przez mavic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-01-2013, 16:20
  3. [E38] 735 iL co o nim myślicie?
    Przez Blumen w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 11:13
  4. [mechanika] moja uszczelka pod turbina 4.0d :)
    Przez szczurek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 20:16
  5. problem z turbina e38 740d
    Przez pawel740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 20:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •