Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: M30 Smarowanie - prysznic = cam spray bar

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Ok, dzięki za odpowiedź. Ile się namordowałem z kumplem żeby wyciągnąć zaworek z tej po prawej, to na prawdę... Koszmar.

    Na jednej obudowie doktorat z użyciem kątówki, pozostałe niby usprawnione, ale na krótko - morał jest jeden - trzeba kupić nową.

    Na razie jest ta poprawiona używka, ale w grudniu zamawiam nową póki kosztuje + - 900 zł.

    Bo za chwilę może się okazać, że BMW podniesie cenę na 2000 zł.


  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    175
    BMW
    e32 735
    Skąd
    Szczytno
    Cytat Zamieszczone przez nino Zobacz posta
    Ok, dzięki za odpowiedź. Ile się namordowałem z kumplem żeby wyciągnąć zaworek z tej po prawej, to na prawdę... Koszmar.

    Na jednej obudowie doktorat z użyciem kątówki, pozostałe niby usprawnione, ale na krótko - morał jest jeden - trzeba kupić nową.

    Na razie jest ta poprawiona używka, ale w grudniu zamawiam nową póki kosztuje + - 900 zł.

    Bo za chwilę może się okazać, że BMW podniesie cenę na 2000 zł.
    ]
    Nooo, po 6 piw na głowę to już się można trochę namordować ;) Jakiś patent na wyjęcie zaworka? Podziel się z resztą.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Długie kleszcze, dobre światło, drugie ręce do pomocy, cierpliwość, alkohol.

    Generalnie pod zaworkiem starego typu jest oring, który w 99 % obudów jest już plastikowy - tak było u mnie i nie ma opcji żeby trzymał na wiotkiej, jak guma z gaci sprężynce.

    Można pozbyć się go zalewając wrzątkiem aż zmięknie i odpowiednio małym zagiętym "dziubakiem" delikatnie go wydłubać - druga osoba musi od spodu, najlepiej drewnianym długim i cienkim kołkiem, delikatnie wypchnąć zaworek

    i trzymać tak, aż go nie wydłubiemy.

    Trzeba uważać na sprężynkę, bo jest bardzo delikatna - jak już uda nam się zniszczyć stary oring, zakładamy nowy - jest z tym trochę gimnastyki, ale jeśli ktoś ma zdolności manualne i cierpliwość, to uda się.

    Oring zakładamy z góry, później trzeba znowu poruszać zaworkiem od dołu i palcami starać się go ułożyć, chyba, że wskoczy od razu - co zauważymy patrząc od góry

    To jest wersja na skróty, bez domontowania "miseczki", która trzyma zaworek i sprężynkę.

    Tutaj zdjęcia jak wyglądał oryginalny oring i nowy założony.

    Wymiary oringu to 11x3,5 - ja kupiłem silikonowy, ponoć jest bardziej wytrzymały - nie wiem, nie znam się.





    Druga i bardziej poprawna metoda, to delikatne zeszlifowanie 4 wgłębień w obudowie przy zaworku, tak żeby można było wyciągnąć całą miseczkę z zaworkiem i sprężynką.

    Moim zdaniem nie ma sensu zakładać starej sprężynki, nawet naciągniętej tak, jak opisują to w poradnikach http://twrite.org/shogunnew/fixes/oilsystem.html - lepiej jechać do gości, którzy zajmują się uszczelnieniami hydraulicznymi itp itd - dobrać nową sprężynkę, założyć

    nowy oring i złożyć w odwrotnej kolejności - można też złożyć to na kleju, ponoć są takie, które wytrzymują podobne warunki pracy.

    Generalnie zabawa jest mało sympatyczna i na prawdę ciężko grzebać tam palcami - ogólnie praca typu albo się udo albo się nie udo.

    Mnie się nie udało, całe szczęście kupiłem przez przypadek, jak się właśnie okazało, obudowę nowszego typu.

    Zapomniałem dodać, że bardzo ważną rolę spełnia uszczelka 11 42 1 722 688 - można oczywiście złożyć na silikonie, jednak nie polecam - temat przerabiałem.
    Ostatnio edytowane przez nino ; 19-11-2016 o 15:57

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Mam pytanie do Was. Zakupiłem przez pomyłkę złą puchę olejową 11421711072 z wyjściem na chłodnicę. Czy były może opcje fabrycznego zaślepienia tego wyjścia? Pytanie czysto teoretyczne. Druga sprawa to czy jesteście w stanie mi napisać jaki jest numer OEM poprawionej, poprawionej puchy olejowej? Mam dwa numery pasujące do mojej E32:
    11421720691 i 11421720690, tylko te puchy mają wyjście na czujnik ciśnienia oleju. U siebie go nie widzę.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 11-04-2017 o 00:37

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez jpj Zobacz posta
    Mam pytanie do Was. Zakupiłem przez pomyłkę złą puchę olejową 11421711072 z wyjściem na chłodnicę. Czy były może opcje fabrycznego zaślepienia tego wyjścia? Teoretycznie nie chciałbym czegoś takiego, ale rozważam zabieg w momencie gdy nie znajdę chłodnicy z przewodami do E32. Druga sprawa to czy jesteście w stanie mi napisać jaki jest numer OEM poprawionej, poprawionej puchy olejowej? Mam dwa numery pasujące do mojej E32:
    11421720691 i 11421720690, tylko te puchy mają wyjście na czujnik ciśnienia oleju. U siebie go nie widzę.




    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    A nie wyjście na czujnik temp oliwy jak w M5? Czujnik ciśnienia masz w głowicy( widać go pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego od str kolektora ssącego).Co do zaślepki mam takie cudo ale na pewno nie ori

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Siema!
    Właśnie patrząc na realoem http://tiny.pl/g5pk6 jest czujnik i zgłupiałem trochę, dlatego to mnie zmyliło i zamówiłem "złą" puchę. Co do zaślepki to miałeś ją u siebie? Nie masz może chłodniczki? Zrobiłbym upg w czarnej :)

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Cytat Zamieszczone przez jpj Zobacz posta
    Siema!
    Właśnie patrząc na realoem http://tiny.pl/g5pk6 jest czujnik i zgłupiałem trochę, dlatego to mnie zmyliło i zamówiłem "złą" puchę. Co do zaślepki to miałeś ją u siebie? Nie masz może chłodniczki? Zrobiłbym upg w czarnej :)
    Nie nie miałem tej zaślepki u siebie tylko przyszła mi z puchą a że miałem resztę gratów to zaślepka mi została. Temat chłodnicy do ogarnięcia tylko trzeba szukać, na swoją polowałem długi czas ale się trafiła:) Co do czujnika to nie widziałem owego w e32 z m30 pod maską jeszcze a u siebie mam chłodnice oliwy i go tam nie ma pzdr

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    temat ogarnięty
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 16-04-2017 o 02:20

Podobne wątki

  1. Smarowanie piasty koła
    Przez mkoz_1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2016, 00:56
  2. [karoseria] Spray pod kolor wnętrza STANDARDLEDER/GRAU (N6TT)
    Przez ratovnik w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 18:09
  3. Smarowanie wałka rozrządy w m30?
    Przez gilmor w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 08:12
  4. [pozostale] chrom w farbie/spray'u - co możecie polecić?
    Przez michal_5000 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-05-2008, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •