Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kolektory M60 V8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun

    Post Kolektory M60 V8

    Witam,
    Dzis zdjalem kolektor w moim mb0b30 1993r. Byl to odbry pomysl, poniewaz znalazlem w nim luzno latajace "trabki" w ilosci sztuk 5. Ponadto w kolektorze mojego auta jest jeszcze jakby jeden dodatkowy element idacy wzdluz calego kolektora - bedzie to widoczne w jedym z podanych przeze mnie linkow.
    Zdziwila mnie ilosc znalezionych trabek. Zaczalem szukac w internecie - jest wiecej zdjec kolektorow b40 pierwszych i pozniejszych. W kolejnych linku beda ukazane roznice.
    Do czego zmierzam - Czy trabki sa potrzebne? (jak widac nie wystepowaly zawsze) Czemu mam 5 trabek? Co z elementem wzdluz kolektora(zostawic czy wywalic skoro w b40 go nie ma)?
    Fotki kolektora m60b30 z elementem wzdluz(widoczny na 3cim foto taki podklejony) http://www.bimmerfest.com/forums/sho...d.php?t=382356 u mnie tez taki klej wystepuje wiec to raczej ori
    Fotki rozkminki dot kolektorow b40 i ich zdjecia http://www.r3vlimited.com/board/showthread.php?t=274288

    Zapraszam do dyskusji, najchetniej tych co sciagali kolektory a pewnie bylo Was wielu. Dziekuje i czekam bo nie wiem co wywalac z kolektora a chce go zlozyc.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    "Trąbki" były zawsze i one czasem spadają, choć ja akurat miałem wszystkie na miejscu. Ten dodatkowy element to nie mam pojęcia, ale stawiam że to jakieś dodatkowe wytłumienie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    No jak widac nie byly zawsze patrzac na drugi link. Rowniez miales 5 sztuk?

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Przepraszam, nie doczytałem. Miałem 8 i ty też powinieneś mieć 8. Dlaczego nie masz? Nie wiem. Prawdopodobnie ktoś wcześniej wyciągnął te które spadły, bo do silnika na pewno nie wpadły. Na drugim linku ktoś je po prostu wcześniej zdemontował.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun
    Okej, pozostaje lement w kolektorze wzdluz, moze po prostu go wywalic i miec jak b40?
    tuczi jestes pewien, ze zawsze byly trabki? Drugi link sugeruje, ze pozniejsze wersje ich nie posiadaly.

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Skoro miałeś 5 tzn. że powinieneś mieć 8, więc ja szedłbym raczej w kierunku 8 niż 0. Ten dodatkowy element to nie mam pojęcia co to jest i co z tym zrobić. Może to właśnie odróżnia kolektor z B30 od B40.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    161
    BMW
    E 32 740 I
    Skąd
    Marki / Kozienice
    U mnie w b40 jest 8 trąbek, tego kleju praktycznie nie widać i wygłuszenia czy czegoś tam też nie ma...
    Według mnie te trąbki są potrzebne, domyślam się że mają za zadanie tak jak by oddzielenie kanałów dolotu powietrza do poszczególnych cylindrów...

Podobne wątki

  1. M62TU kolektory 4-1 vs 4-2-1
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2016, 07:49
  2. [silnik] Kolektory wydechowe V12 - uszczelki
    Przez tgracing w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 20:15
  3. czerwone kolektory w v12
    Przez dzikigrzyb w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •