Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 173

Wątek: 750i problem po zakupie (dzień drugi)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    52
    BMW
    750i
    Skąd
    Rzyki Jagódki

    Post 750i problem po zakupie (dzień drugi)

    Witam ponownie. Mam pytanie kto powinien zamykać wątek autor czy Administrator? Jeśli nie jest złamany regulamin to temat powinien być chyba otwarty...
    Ale pomijając nadgorliwość administratora byłem dziś u znajomego mechanika. Powiedział że silnik chodzi naprawdę równo i może uda się go uratować.
    Robił test na obecność CO2 w układzie chłodzenia taką menzurką i płyn zmienił kolor praktycznie w 5 sekund. Czyli to uszczelka pod głowicą na 1000%
    Mówił że zrobi mi to bez problemu ale muszę zebrać wszystkie potrzebne graty bo nie będzie trzymał samochodu miesiąc na placu bo części brak.
    Potrzebuję taką listę najbardziej niezbędnych części jakie będą potrzebne do takiej roboty. Jak wiecie liczy się cena więc nie ma tu miejsca na szaleństwa za 5000 zł. I proszę mnie nie negować bo chcę uratować mojego złomka i chcę się nim nacieszyć chociaż pół roku skoro już mi się wprosił do garażu wczoraj ale nie chcę zrujnować swojego budżetu bo mam też inne wydatki z resztą jak każdy. Zostałem zrównany z ziemią wczoraj żem jest gupi naiwny i w ogóle, ale ja się nie znam na samochodach jak co poniektórzy tutaj to jest mój drugi samochód w życiu i przy poprzednim zakup wyglądał identycznie. Mam jeszcze VW Bora 2.3 v5 tak silnik v z pięcioma cylindrami i bardzo mi się spodobały v ki. wychodząc z założenia że poprzedni był niezawodny i wytrzymał bez problemu 490 tys. km stwierdziłem że v12 BMW będzie o niebo lepsze w końcu to BMW starej konstrukcji. Proste myślenie na tzw chłopski rozum. Wychodząc z założenia że ktoś się wpieprzył na minę od razu jest głupi nie jest nawet poprawne. Naiwny owszem ale nie głupi. Trafiłem na cwaniaka i tak się to skończyło jak w poprzednim wątku jest przeze mnie opisane. A co do BMW to mechanik zrobi mi je za pomoc przy remoncie domu bo jestem z zawodu cieślą. Co do gazu nigdy nie działał bo sterowniki są nowe i mają przepracowane równo po 20 minut w ogóle. Chyba pierwsza dobra wiadomość od wczoraj.

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Kolego nic nie kupuj w pierwszej kolejności zrzuć głowice i test szczelnośni ja jestę na 100procent przekonany że głowice są pęknięte i wtedy zacznie się szukanie głowic po alegro średnio po 400/500szt a i tak nie wiesz co kupisz ja bym się nie brał za remont jak głowice będziesz miał pękniete Franko przerabiał temat i to istna loteria przeglądaj portale szukaj anglika na przeszczep


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post

    sam chcialem swego czasu kupić angola na częsci , ale za takiego żeby dało sie cokolwiek z niego sprzedać ( żeby było jakie kolwiek sensowne wyposarzenie ) to trzeba dać 10 tyś. zł , co dla kolegi może okazać sie sumą nie do przejścia .

    kolego pietrek , zrób tak jak ci radzi kruger , zrzućc najpierw czapki i na test szczelności , do krakowa nie masz daleko , tam moge ci polecić firmę " papierz"

    ale wg. mnie to lepienie tego silnika po kosztach to pomyłka . jeśli coś nie wyjdzie i puści jakaś np. stara uszczelka to ponowny demontaż , bedzie cie sporo kosztował , o ile jeszcze np. nie załatwisz głowic ponownie.

    twój mechanik miał doczynienia z v12 bmw ? żeby sie nie okazło potem że uczy sie na twoim aucie ;-)

    zdażyło ci sie przegrzać silnik ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Moim zdaniem nie udzwigniesz ciężaru tego remontu.. Chcesz cieszyć się samochodem ale planujesz przyciąć koszta raczej się nie uda. Znając życie wyjdą inne rzeczy w trakcie już taniej by było jakbyś remontowal 730 D . Ale cóż twoje pieniądze twoje zabawki może nie jednego zaskoczysz i wyciagniesz te auto na prostą. W życiu widziałem 2 750 w agonalnym stanie jedną miałem ratować ale jednak obudził się rozsądek

    Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jak to jest przedlift to lepiej kupić silnik i przełożyć a ten na części.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Swapuj na m52b28 :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    znajac kolegi pecha to kupil by pewnie okazyjnie tsa haha ;-)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    w piatce moze ci sie udac jak mechanik tani, ale jesli nie jestes w stanie NAWET 5tki wydac, zapomij o tym aucie...

    ale jesli masz 5-6 to mozesz sprobowac, moze wyjdzie taniej a moze drozej

    2 za robote, 3 na czesci

    musisz NAJPIERW zrzucic pokrywy od zaworow i glowice
    oddac do sprawdzenia
    dopiero potem w zaleznosci od tego co tam bedzie robic dalej, albo szukac glowic

    prawdopodobnie beda pekniete.. wiec i tak zejdzie ci na szukanie na allegro uzywek i potem znow sprawdzenie ich
    nie bedzie latwo


    musis zmechnika uczulic ze auto postoi u niego jednak troche, inaczej sie nie da

    posluchaj mnie bo i ja i Kruger temat przerabialismy z glowicami i silnikiem a mieszkamy w bielsku, czyli nie tak daleko ciebie
    tyle ze my nie robilismy po kosztach, mnie to kosztowalo grubo bo na oryginalach i masa nowych czesaci a sama robocizna kilnascie tysi, krugera taniej bo zaryzykowal i znalazl taniego mechanika


    poszukaj sobie srub i uszczelek do glowic, ale tylko zorientuj sie w cenach, mi zalatwili reinzy za cos miedzy 200-300zl sztuka
    sruby nie wiem bo oryginaly mialem, ale ze 200-300zl pewnie komplet
    czesci kupuj DOPIERO jak otworzysz silnik i sprawdzisz glowice

    mozna bez planowania, ale sprawdzic musisz, 100zl sprawdzenie
    mechanik niech zalatwi specjalna chemie i dobrze wyczysci krawedzie i jakos to bedzie bez planowania po kosztach
    nie zawsze trzeba planowac, jak ktos chce prozadnie to tak, ale nie jest to konieczne jak glowce sprawne


    pewnie ci powiedza ze prowadnice zaworowe do roboty ze to ze tamto, ale skoro chodzi rowno a chcesz tanio
    olej to, nie sluchaj ich jak sie okaza szczelne, zakladaj i nie wpierdzielaj sie w koszty bo zbankrutujesz

    kup odmy tylko nowe, uszczelki pod kolektor wydechowy (jakies grosze)
    nowe uszczelki pod pokrywy zaworowe (nie takie drogie)
    i ewentualnie potem w trakcie najpotrzebniejsze uszczelki, pare bedzie potrzeba, ale one nie sa tak drogie po 20-50zl
    pare papierowych uszczeleczek

    newralgiczne sa uszczelki pod kolektorem dolotowym i sa bardzo drogie, ale to mechanik zobaczy w jakim sa stanie, najwyzej kupisz uzywki moze beda lepsze
    skoro chodzi rowno to przewody zaplonowe sa w miare ok, wiec zalozysz stare

    no i nowe swiece
    niech mechanik wyczysci przepustnice tylko, poczysci co sie da
    i jakos to bedzie dzialac :)

    popytasz na forum to ci podadza momenty na dokrecanie srub
    to prosty silnik ale czasochlonny przy naprawach, nawet jak nie mial do czynienia a solidny, poradzi sobie
    tylko sam sie wnerwi bo zobaczy ze strasznie to czasochlonne :)


    termostat pompe wody tez trzeba wymienic, sprawdzic visco i wentylator klimy, wyczuscic chlodnice
    bo najwyrazniej motor przegrzany z jakiegos powodu, no ale moze i gaz sie do tego przyczynil...

    i uszczelniacz wymien z przodu na wale, na pewno cieknie, ogragly simering taki

    dodatkowo niech odkreci miske olejowa i sprawdzi pompe oleju, bo sie lubia odkrecac



    kupno nowego silnika to najgorszy pomysl z mozliwych
    jesli nie musisz tego robic z jakis powodow (np zatarles)

    bo mozesz trafic na taki sam, ja kupilem uzywany za trojke i obie glowice w nim byly strzelone!
    kupilem z gwarancja od firmy, i co z tego, gwarancja byla ale bez rozbierania :)
    jak rozebralem zeby sprawdzic co warty ten silnik to juz gwarancji nie bylo, ale sie okazalo ze glowice do wymiany :)

    one bardzo lubia pekac, takze nawet jak bedziesz szukal uzywek... dogadaj sie ze bedziesz mogl oddac jak je sprawdzisz
    kazde sprawdzenie kosztuje, 100zl za sztuke...

    na szukanie ci moze zejsc tygodnie, auto postoi pare miesiecy...
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 20-10-2016 o 20:29

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    tak z ciekawosci , w którym miejscu pękaja te glowice ? dużo roboty zeby zrobić swap z m52 na m73 ? kiedys , jak doprowadzę wszystko na tip top to może bym sie pokusił na projekt m73 + manual po dorobieniu kryzy

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    m73 to niby prosty silnik, tyle ze czesci nie sa tanie i ma pare bolaczek niby pierdolowatych, ale troche ich jest...
    i sie zbiera kwotowo
    no a robocizna jest droga bo czasochlonna

    glowice nie sa jakies specjalnie wadliwe, od temeratury po prostu leca
    a latwo przegrzac ten silnik bo uklad chlodzenia pracuje na granicy wydolnosci
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 20-10-2016 o 19:22

Podobne wątki

  1. 750i problem po zakupie
    Przez PietrekGolab w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 08:01
  2. [E38] Ja po raz drugi, a to mój nowy nabytek - 750i :D
    Przez Saillupus w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 22:26
  3. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 07:41
  4. [e38] Ja po raz drugi i ona po raz drugi czyli 740i ;)
    Przez sylwek7 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 19:56
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 18:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •