Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: f01 750i 760i po odpaleniu check

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    zakupiłem 3szt nowych wtrysków z aso, oraz pompe powietrza do tego auta, jutro to wymieniam i zobaczymy.
    W środę przyjezdza mi kompletny motor ze skrzynia n74b60 na zapas aby koszta eksploatacji były niższe..... a co się sprzeda z silnika w między czasie to i tak wyjdzie jazda dwuletnia za darmo. Narazie wymieniam wtryski i pompe

  2. #22
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To jak już tak z grubej rury uderzasz, to może sobie zajrzyj kamerką do cylindrów. Tak coby spać spokojniej.... albo niespokojniej :P

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Ja bym w ogóle kupił drugą 760tkę. Tak na wszelki wypadek :P
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Wymień może wszystkie wytryski lepiej. Wiem, że koszta spore, ale skoro bezobjawowo się odbywa cąły proces przycierania to może warto !?

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    To jak już tak z grubej rury uderzasz, to może sobie zajrzyj kamerką do cylindrów. Tak coby spać spokojniej.... albo niespokojniej :P
    Tylko co to da teraz po fakcie?
    Również uważam, że lepiej wymienic komplet wtrysków. Jak padły trzy, prawdopodobieństwo padniecia kolejnych jest wysoce prawdopodobna.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Wymień może wszystkie wytryski lepiej. Wiem, że koszta spore, ale skoro bezobjawowo się odbywa cąły proces przycierania to może warto !?
    To nie jest tak jak piszesz... Usterka uszkodzenia wtrysku zawsze się objawia, mianowicie gdy motor nierówno pracuje to jest zawsze check, wielu właścicieli tak jezdzi aż totalnie wytnie cylinder wtedy a nie zawsze dochodzi do uszkodzenia silnika.
    Nie możliwe jest że leje wtrysk bezobjawowo , to nie jest polonez czy inne ustrojstwo. U mnie na kompie wyszły trzy wtryski które delikatnie dają znać o sobie tylko przy odapleniu, więc tragedii nie ma.
    Motory były wymieniane bo jezdzi się aż auto stanie, gdyby pilnowali wymian oleju np co 7 tys a nie co 30 tys jak wskazuje bmw to by nie było awarii silników. Kto to widział jezdzic 30 tys na oleju ? totalny bezsens.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    No masz racje. Fakt na ślepo powtarzam co słyszę. Ale jak ludzie mieli na gwarancji auta to dziwne że nie jeździli z każdym check'iem do aso !? Bo wiele motorów na gwarancji było wymienianych.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IMPEX1950
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    665
    BMW
    Rolls Royce Phantom
    Skąd
    RADZIONKÓW
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    No masz racje. Fakt na ślepo powtarzam co słyszę. Ale jak ludzie mieli na gwarancji auta to dziwne że nie jeździli z każdym check'iem do aso !? Bo wiele motorów na gwarancji było wymienianych.
    Bo nikt nie ma czasu, ja sam z doświadczenia Ci powiem że mam dwie nowe skody superb z 2014r , jedna ma przebieg 29 tys km a druga 39tys, ani razu nie byłem na przeglądzie w aso , wymiany olejów robiłem sam co 15 tys km w bosch serwis.
    Z mojego punktu widzenia to same z siebie silniki nie padają, objaw zawsze jest bo nic nie bierze się z niczego.
    Nie wiem ile zostało sprzedanych samochodów z silnikami v8 i v12 ale o tym co sie słyszy i widzie dotyczy wymiany motorów to jest to igła w stogu siana, na pewnie dziesiątki tysięcy sprzedanych egzemplarzy samochodów słyszelismy o kilkunastu gdzie został wymieniony silnik....
    A czemu jezdzą takie padaki po drogach , to odpowiedz jest prosta..... Kupuje tyfus auto za 100 tys okazyjnie i sobie jezdzi, przychodzi co do czego żeby zrobic naprawę za 15tys to to odwleka aż wypluje korbe..... i tyle w temacie.

    Zdecydowałem się na wymianę wszystkich 12 wtrysków na nowe, pompa powietrza też wpada nowa... mam nadzieję ze po tym zabiegu silnikowi zostanie przedłużona żywotność. Koszta robią się coraz większe (juz to opiewa na ponad 15 tys zł). Gdyby nie ten sentyment to marki to już by było z tym bmw krucho.


    Edytuj posty!!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 29-11-2016 o 14:51

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Z tym sentymentem to własnie najgorzej. Jakby nie to to tez już mam A8 albo S.

  10. #30
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Od tej zbyt bogatej mieszanki w końcu lekko usuwa materiał w cylindra. Pewnie dlatego, że to paliwo niedopalone wymywa zupełnie olej z gładzi, a i olej się rozrzedza non stop paliwem.

    Zanim wydasz te 15k to zerknij może jak wygląda kompresja. Wydatek żaden, a będziesz spokojny, że mechanicznie jest ok. Nowe wtryski, olej co kilka tyś km, częsta kontrola poziomu oleju i pewnie nic się za Twojej kadencji już nie będzie działo.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 19-10-2016 o 18:31
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. BMW G11/G12 760i i 740e
    Przez damned1 w dziale Seria G11 / G12
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-11-2019, 19:12
  2. [silnik] 750i świeci się check engine, kręci, nie odpala
    Przez Kecaj w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 08:44
  3. Dziwny dźwięk po odpaleniu silnika BMW 750i e38 99'
    Przez pablooo24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 12:58
  4. [pozostale] BMW E65 760i
    Przez Geniodekt w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 16:38
  5. Błąd Check Tail Lights oraz Check tyre pressure
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 09:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •