Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Chip

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom

    Post Chip

    Witam wszystkich użytkowników. Panowie mam pytanie które jest kontrowersyjne ale chcę znać waszą opinie ponieważ niektórzy z was zapewne podnosili moc swoich aut.
    Uważam iż moje auto powinno mieć troche więcej mocy. Jak wiemy jest to cięzki wóz a u mnie ma on tylko 218km. Ludzie oraz różnego rodzaju fachowcy mówią że można podnieść moc do 35% mocy silnika i ja chcę właśnie taki zabieg wykonać. Może nie o 35% ale 30% tak dla bezpieczeństwa. Wtedy moje auto miało by około 280km i chyba to już jest wystarczająca moc do bezpiecznego wyprzedzania?
    Ciekawi mnie też jak taki zabieg wpływa na skrzynie i całe przeniesienie napędu? Napewno nie przynosi to nic dobrego, ale wiem że dużo ludzi robi chip w swoich autach, możę nie w serii7 ale np: w serii5 gdzie jest ten sam silnik.
    Proszę was o opinie z własnego doświadczenia bo zakładam iż wielu z was podniosło moc w swoim BMW.
    Dziękuje i pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Chip jak najbardziej jest możliwy. Podstawa to zdrowy silnik oraz skrzynia.
    Jeśli na hamowni okaże się, że silnik nie trzyma serii to należałoby zacząć od doprowadzenia silnika do ładu.

    Warto także przed Chipem zrobić aktualizację softu w sterownikach(zwłaszcza w sterowniku silnika).
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar kogut15
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    15
    BMW
    E65
    Skąd
    Kraków
    Hej, Ja miałem też 218 KM i 500Nm kolega który się tym zajmuje profesjonalnie w RRT zmienił mi na 272 KM i 620Nm. Wyprzedzanie stało się omijaniem pojazdów. Polecam 😎

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Skąd
    Międzychód/Międzyrzecz
    Właśnie dlatego kupiłem 740D a nie 730D. 218km to naprawdę nic przy samochodzie, który waży prawie 2 tony. Miałem okazję jeździć 730D przed liftem i naprawdę auto według mnie strasznie się męczyło. Podobo poliftowy silnik M57N2 z tą większą liczbą koni bardziej daje radę, no ale to już muszą się wypowiedzieć użytkownicy. Co do chipa to oczywiście w granicach rozsądku jak najbardziej tylko pamiętaj żeby z kickdownami nie przesadzać(skrzynia) no i miej na uwadze to że może być ciężej ci sprzedać potem zchipowany egzemplarz.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Sprawdź auto (szczególnie wtryski) jak masz duży przelot i "chipuj". Jak turbo słabe to się ciesz, bo przerobisz i polecisz na 300 KM. Zdrowa skrzynia 6HP26 znosi 700Nm bez zadyszki. Znam (programowałem) auta jeżdżące już kilkadziesiąt tkm na prawie 800 Nm i tej skrzyni (przed programem była regeneracja konwertera). Tak więc zupełnie nie ma co się bać stage1 na 260Km i 600 Nm...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Dziękuję za podpowiedzi. Ja również w tym tyg. będę regenerował konwenter, krzyżak też mam do wymniany, ale po zrobieniu tego przeniesienia napędu chcę dodać mocy bo 218km to jest stanowczo za mało.
    Moje auto ma (prawdopodobnie) 320 000 najechane, ktoś już wcześniej zalał olej mineralny niestety i ja również taki zalałem żeby nie narobic problemów.
    Jak sprawdzić wtryski????
    Gdzie robić ten chip???? Znacie jakieś zakłady godne polecenia????
    Jaka jest oriętacyjna cena takiej usługi??????
    Czy potrzebna jest hamownia do takiego zabiegu, bo słyszalem że bez hamowni również to robią.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4

    Post

    A ja uważam, że lepiej jest kupic 30d i zrobic mape niz kupowac 40d - wlasnie przez potencjalne koszty utrzymania.
    Jestem za, wiekszosc moich aut mialo robiony program i polecam. Wazne zeby robil to ktos, kto ma o tym pojecie i porzadnie sprawdzil Ci auto przed modyfikacja.

    Koszt ok 1000zl, nie rob u zadnego Janusza ktory nie ma hamowni, zebys nie narobil sobie problemow. Wtryski spec Ci sprawdzi po spięciu auta pod sprzęt, spojrzy bloki pomiarowe itd. Auto musi miec pomiar przed modyfikacja aby sprawdzic czy trzyma serie, a mam przeczucie ze nie trzyma jak juz jakis agent zalał motor mineralem, to nie wiadomo jakie inne ciekawe sposoby na oszczednosci stosowal w twoim aucie.
    I zacznij od zmiany oleju na syntetyk. Nie zaszkodzisz mu, to nie Łada.
    Ostatnio edytowane przez Pawliko ; 14-10-2016 o 08:35
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    Moje auto ma (prawdopodobnie) 320 000 najechane, ktoś już wcześniej zalał olej mineralny niestety i ja również taki zalałem żeby nie narobic problemów.
    Koniecznie zalej olej zgodny ze specyfikacją auta. To, że ktoś zalał minerała do M57N źle wróży. Doprowadź najpierw auto do ładu.
    Cytat Zamieszczone przez bmw 7 Zobacz posta
    Jaka jest oriętacyjna cena takiej usługi??????
    Czy potrzebna jest hamownia do takiego zabiegu, bo słyszalem że bez hamowni również to robią.
    Cena stage1 to od 300 do 1200 zł co nie znaczy, że za 1200 będziesz miał lepszy program. Hamownia nie jest potrzebna. Wystarczy logowanie auta. Jest wielu jak to kolega wyżej określił "Januszy" z hamowniami, którzy robią bałagan w sterowniku dekalibrując wtryskiwacze. Hamownia tego nie pokaże.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    57
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    radom
    Witam olej już zmieniłem na mineralny niestety no i wszystkie filtry. Każdy ma inną opinię ale wolałem nie ryzykować wlewając syntetyk, poza tym ktoś powiedział że auto ma już 320 000km więc nie jest nowe i taki olej będzie ok. Zostanę już przy tym.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli masz DPF to za chwilę zabijesz go takim olejem.


    Mity związane z przebiegiem można włożyć między bajki. Silnik należy uszczelnić, a nie lać gorszy olej.

    Nalej 5W30 zgodnego z normą co najmniej LL04

    Zwłaszcza jak zamierzasz robić chip. Turbo może tego nie wytrzymać
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. bmw e38 740 d chip
    Przez oizo_pl w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-01-2014, 00:16
  2. E87 chip
    Przez euro_tuned w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 15:32
  3. E38 730 d CHIP
    Przez ELVIS w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 10:21
  4. [elektronika] CHIP Tuning Box
    Przez jareczek256 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 20:47
  5. [elektronika] Chip do BMW 750 V12
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 00:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •