Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 70

Wątek: Same problemy , e65.4.4+lpg, dłuższy post.

  1. #51
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    e65 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    Samochód odebrany. Wymieniony konwerter, świece, olej w asb, filtr,miska, adaptacja. Koszt- 4600. Jak na serwis uważam nie drogo. Dodatkowo, możecie popytać po serwisach BMW u Was, jest akcja promocyjna, kompletny przegląd samochodu 79zł. U mnie wyszedł jak na moje pudło nieźle. Pozostały jedynie: cewki- każda jest inna, widziałem zdjęcia. Coś niezwykłego. Do tego polecili mi wymiane termostatu,pompy wody i paska, jakieś 2 pierdoły w zawieszeniu oraz spryskiwacz reflektora nie działa. Myśle że przy wiosennym serwisie to zrobie wszystko i mam nadzieje, że będe mógł pochwalić się wkońcu e65 w stanie choć troszke podobnym do waszego.Jeśli chodzi o lpg, powiedzieli, że instalacja jest źle zestrojona, rozjezdża mi mape i momentami całkowicie wyłącza jeden cylinder. Spec instalacji- Redukt. tomasetto, komp stag qmax 6+, wtryski hercules blue, sądzicie że to dobry sprzęt? Co do wymiany konwertera, koszt nowego /regenerowanego/ który wyglądał jak nowy -1600zł. Po wymianie falowanie obrotów oraz trzepanie kierownicy znikneło. Taka podpowiedź dla szukających przyczyn ewentualnej usterki. Jakby ktoś był zainteresowany, mogę rozpisać za co ile dałem. Pozdro !!!

  2. #52
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Robiłeś to w ASO BMW, czy w warsztacie z autoryzacją BMW? Ile auto u nich w sumie stało?

  3. #53
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    e65 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    W nieautoryzowanym serwisie BMW- ale mają standardy BMW, nazywa się BMW szczepanik.Auto stało od czwartku do wczoraj przy czym konwerter przyszedł im w poniedziałek dopiero i to ich zblokowało. Takto taka operacja 2 dni. Dodatkowo auto nawoskowane a w środku wysprzątane aż sam się zdziwiłem. Pozatym przy mnie wpisywane jest wszystko do systemu bmw, tznhistorii serwisowej ASO
    Ostatnio edytowane przez tomeknsbmw ; 15-02-2017 o 07:39

  4. #54
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    e65 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    Odgrzewam kotleta. Od roku już walcze nadal. Wymienione świece, cewki, czujnik poł. wału, obydwa czujniki położenia wałków rozrządu, przepustnicy, pompy wody.... Kompletne hamulce (p+t). Do tego 6 wizyt w serwisie kończonce rachunkiem opiewającym na ponad 1k zł. I nadal dno. Zauważyłem, że naprawa tego samochodu stała się niejako pasją. W każdej wolnej chwili przeglądam albo tutaj albo bimmerfest us itp fora szukając wskazówek co robić. Zakupiłem nawet inpę. Obecnie wszystko poza samą jednostką napędową doprowadzone jest do perfekcji (wymiana przedniej szyby bo spiaskowana, hamulce j.w., malowanie maski/odpryski od kamieni/ oraz obydwu zderzaków. Głównym problemem obecnie jest bardzo nierówna praca silnika. Serwis wysyła do gazownika-gazownik twierdzi że jest problem z systemem zasilania paliwa. I tak od jednego do drugiego. ALe przejde do sedna. Samochód ma takie objawy jakby był walniety czujnik poł. wału korbowego- ciężko odpala, czasem tylko kręci aż mu nie wcisne stop, a czasem odpala od strzała. Ale błedu czujnika nie ma w inpie. Check jedynie sie zaświeca. Czujnik z resztą jak pisałem wymieniłem w przeciągu ost roku w serwisie BMW. Obroty falują, czasem jak dodaje mu gazu gdy jest zimny, jakby się zacinał i nagle szarpnie. Ogólnie czasem wypadają zapłony na różnych cylindrach co eliminuje że problem mogłby być z którąś ze świec lub cewek. Mam dwa logi z inpy. Jakby ktoś miał jakikolwiek pomysł....cokolwiek...będe wdzięczny.


    https://zapodaj.net/0b459d4ba3138.jpg.html
    https://zapodaj.net/c035a6b13b0c6.jpg.html
    https://zapodaj.net/0c7561d22a106.jpg.html

    https://zapodaj.net/691977fbf515a.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez tomeknsbmw ; 29-03-2018 o 18:10

  5. #55
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    13
    BMW
    745
    Skąd
    Małopolska
    Zacznij od pomiaru ciśnienia, potem rozrząd i wałki do sprawdzenia.

  6. #56
    Początkujący Użytkownik Awatar zjawax
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    67
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Bydgoszcz-BHV
    Wiec tak, na Bank1 masz za bogata mieszanke, a na Bank2 masz za bogata i rownoczesnie za uboga mieszanke :) poza tym wypadanie zaplonu. Hmmm, sprawdzil bym po kolei wszystkie podzespoly, ktore sa odpowiedzialne za mieszanke paliwowo-powietrzna.
    Miedzy innymi:

    - Sterownik DME
    - Sondy lambda
    - Przeplywomierz
    - Lewe powietrze
    - Swiece + cewki
    - Filtr paliwa, pompa paliwa, wtryskiwacze
    - ew. rowniez cisnienie na cylindrach.
    Ostatnio edytowane przez zjawax ; 30-03-2018 o 12:59
    Pozdrawiam Chris

  7. #57
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    e65 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wszystko jasne. Auto u mechanika- rozciągnięty rozrząd. Kupione wszystko ori, plus mnustwo uszczelek do wszystkiego co możliwe by przy okazji wymienić. Wszystko zrobione, pozostała jedynie uszczelka miski olejowej- po odkręceniu w środku zaczep zaworu...w h*j silikonu...itp. Ściągnięta głowica, cylinder 6 mocno porysowany... siąść i płakać....Co teraz?.....

  8. #58
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Niby BMW przewiduje szlif (+0.25mm i +0.5mm):
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...olu-korbowego/

    ale taniej raczej wyjdzie szukanie drugiego silnika, no chyba, że można robić szlif tylko jednego cylindra.
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 07-06-2018 o 16:25

  9. #59
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    N62.........kocham ten silnik. Chyba jest większym bublem jak 1,5 diesel z Renault.

  10. #60
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Miro nie pitol.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •